Yarisma:durmuyoruz islamiyeti anlatan siir ve yazilariniz

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Re:

Yasam boyunca insanoGlu nun hallerine bakarak islam ve Allah inancini yaymak için her bozgunclukta peygamber gönderilmis..

Yine aradan bir müddet sonra tekrar peygamber gönderilmis..
Böyle böyle her insanoGlu ne zaman bozulmaya yöneldi o zaman peygamber gönderildi..

En son peygamber Hz. Muhammed Mustafa SAV efendimizdir..
Biz biliyoruz ki kainat yaratilmadan önce cennetin kapisinda Lailahe illallah muhammedurresulullah yaziyordu..

Bu kocaman kainat efendimizin yüzü suyu hürmetine yaratilmisti..
Tekrar bir eygamber gelmeyeceGine göre, ve su an nefes alis verisi yapabiliyorsak ki sayet halen yasam devam ediyor..

su günümüzde bir peygambere ihtiyac yok ise, demekki efendimizin ümmeti islami yasiyor..
Demekki efendimizin ümmeti ümmeti dediGi müslüman kardeslerimiz halen var ki halen nefes alabiliyoruz..

Demekki islamiyet halen dimdik ayakta i hayat devam ediyor..
Ümmet bu isi sevda ile götürüyor..

Islamiyeti götüremezse ümmet,
olursaki bir pygambere ihtiyac;
Gelmeyecekse bir peygamber daha,
Kiyametin kopacaGi bilinmelidir elbet..

Çark dönüyor ise halen, islamiyeti yasayanlar yasatanlar var demektir..
Bu yuzden elimizde halen firsat var iken simsiki ibadet etmeli, ibadet ederkende bu çarki kendimizinde döndürdüGüne inanmaliyiz..

Yani nasil ki birileri islamiyeti yasadiGinda o bosluGu doldurduGunda birileri keyf yapiyor, maç futbol deGisik aktiviteler yapip eGleniyor ise;
biz ibadet yaptiGimizda yaptiGimiz ibadet ile çarkin döndüGünü ve nefes alis verislerini devam ettirdiGimizi bilmeliyiz..

Az yazdim ama bu konu ile oldukça çok yazi yazilabilinir..
ÖrneGin Kur'an-i Kerim=islamiyet yani huzur kaynaGi, ne ne yapilirsa nasil huzurlu olunur hepsini meali okuduGumuzda anlayabiliriz..
Huzur ISLAM dadir gerçekten doGru bir kavram arkadaslar..

BildiGim güzel bir söz var idi, simdi aklima gelmiyor,geldiGinde tekrar yazarim..
Bu cumleler ile yarismaya girsem mi :)

RAHMET INCISI

Geçmisin karanlik izlerini silen bir ilaç bulmustum.o kadar huzur verici o kadar tatliydi ki , mutluluk hapiydi bu ilaç.tüm dertlerini unutuveriyorsun bir anda.hata yapmamak için en ufak bir girisimde bulunmaktan bile çekindiren bir ilaçti bu.

Farzedinki mis kokan bir kek.sekerini umut,hamurunu ask, sütünü sevgi,vanilyasini sabir, kabartma tozunu iyiliklerin olusturduGu tadina doyum olmayan bir kek...

Iste bulduGum ilaçta ayni böyle bir kek.o kadar güzel o kadar tatli ki ve doyumsuz bir lezzeti var ki insanin bu ilaci su içer gibi kullanasi geliyor.

Geçmisteki hatalarinizi silmek istermisiniz?
Biliyorum;kime sorsam zamani geri almak isterseniz hangi tarihe giderdiniz diye ;hepsi bana su hatalarimi telafi edeceGim,yasadiGim bu olaydan biraz önceSine , o kötü olayi yasamamak için gitmek isterim diye cevap verirdi.

Artik zamani geri almanizada gerek yok.çünkü bu ilaç ''tövbe'' evet ''tövbe''.allahtan af dilediGinizde o geçmisteki hatalari size bir anda unutturuveriyor.bu ilaci ne kadar çok içerseniz o kadar sifa bulursunuz.

simdide bana pisman olduGun bir olayin varmi diye sorsalar;bende hiç tereddütsüz var diyeceGim.o pisman olduGum olayda daha önce bu ilaci nasil kullanmamamdir diyeceGim.bunun disinda hiçbir pismanliGim yok.bes öGün bu ilaci içer sevgi ve mutluluGun tadina ömür boyu erismis olurdum....

AHMET YONCA

Re: RAHMET INCISI

Cenab-i Hak her ikinizden de razi olsun insallah
Kardesim insallah o ilaci bulmussunuz sifasi da gelir insallah Allah'in izniyle..

guney633

Acemi Üye
Silver
Peygamber(s.a.v.) efendimizin inanci uGruna katlandiGi sikin

Alinti olduGu için kabul edilmemistir..
http://isoru.wordpress.com/2007/04/...inanci-ugruna-katlandigi-sikintilar-nelerdir/

Selam ve dua ile?

bir elimde silah birinde kuran
geldi diyorlar bak sehitlik siran
babam bile olsa karsimda duran
önce VATAN sonra babam diyorum güney63* smilelerin arasina türk bayragida olsa sevinirim saygilarimla belki nasil baslik atacagimi fazla bilmeye olabilirim yanlis yere verdiysem hatami düzeltin yada bana bilgi verin burda moderetör olmak isterim çünkü 8 yildir site ve moderetörlük adminliyiin yaptim saygilarimla

ozdem

Çalışkan Üye
Silver
Re: Peygamber(s.a.v.) efendimizin inanci uGruna katlandiGi s

burda bir serzeniste bulunmadan geçemeyeceGim.görüntülenme sayisina baktiGimda çok yüksek (1985) bir oran var,demekki genelde ilgi çeken bir bölüm ve baslik ve çok anlamli bir baslik.sitede paylasimlari ,aydinlatici bilgileri,çok ta güzel yorumlari,makale yazilari olan deGerli sahislar var.O bilgilerinizi bizlerden esirgemeseniz söyle yüreGinizden geçenleri damla damla akitsaniz,her akitilan damlaya ,her bakan göz nurlansa,burasi yarisma olarak deGilde ISLAMIYET kelimesini farkli anlatimlarla süslesek iyi olmazmi.bir iki isim yazarsak,Güller,maverat,islamist,aysima49,wakfe,(el-miskin),acizane kul,karinca misali,mekmar,kadir,seyyahh,thares(o süper resim ve iki parça özlü sözüyle)saskin -elf,faninida,vuslat daha niceleri,doGal olarak sitenin aGirlGi sizlerde,istemeside bizlerde,kapiyi açmak sizin ,içeri girmek bizim.(adminler ,moderatörler yarismada olmaz diye bir sey yok zannedersem,öyle olsa bile farketmez yarisma için deGil paylasim için yazalim.özellikle ben bile metin bölümünü kisa tutup sir yönüm biraz daha iyi oda renk cümbüslüGü ile göze hitap ederek yazdim ki benim kide sadece paylasim olsun).Zannedersem artik kirmaz yazilari bir bir gelir deGil mi.sonuçta bu basliGin bu kadar az yaziyla gitmesi beni üzüyor.

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Dövelim mi abi :wink:
isliiikkk nerdesiniz ekip..

Haydi sizlerde karalayin..Bakarsiniz siz kazanirsiniz..
ozdem kardesimiz sahnede herkes görmek istiyor..

abi sen yeterki üzül :wink: Allahin izni ie hallederiz sikma canini..
Hakikaten yoneticilerden çit yok ha 8O

Ozdem bisey itiraf edeyim, bu yöneticiler varya çok uyaniklar.Onlar anladi..
Hadi arkadaslar kaGit kalem alip kollari sivayiniz :)

el-miskin

Acemi Üye
Silver

ozdem' Alıntı:
burda bir serzeniste bulunmadan geçemeyeceGim.görüntülenme sayisina baktiGimda çok yüksek (1985) bir oran var,demekki genelde ilgi çeken bir bölüm ve baslik ve çok anlamli bir baslik.sitede paylasimlari ,aydinlatici bilgileri,çok ta güzel yorumlari,makale yazilari olan deGerli sahislar var.O bilgilerinizi bizlerden esirgemeseniz söyle yüreGinizden geçenleri damla damla akitsaniz,her akitilan damlaya ,her bakan göz nurlansa,burasi yarisma olarak deGilde ISLAMIYET kelimesini farkli anlatimlarla süslesek iyi olmazmi.bir iki isim yazarsak,Güller,maverat,islamist,aysima49,wakfe,(el-miskin),acizane kul,karinca misali,mekmar,kadir,seyyahh,thares(o süper resim ve iki parça özlü sözüyle)saskin -elf,faninida,vuslat daha niceleri,doGal olarak sitenin aGirlGi sizlerde,istemeside bizlerde,kapiyi açmak sizin ,içeri girmek bizim.(adminler ,moderatörler yarismada olmaz diye bir sey yok zannedersem,öyle olsa bile farketmez yarisma için deGil paylasim için yazalim.özellikle ben bile metin bölümünü kisa tutup sir yönüm biraz daha iyi oda renk cümbüslüGü ile göze hitap ederek yazdim ki benim kide sadece paylasim olsun).Zannedersem artik kirmaz yazilari bir bir gelir deGil mi.sonuçta bu basliGin bu kadar az yaziyla gitmesi beni üzüyor.
Kardesim serzeniste bulunmakta hakli bencede.Biz acizane yukarida giris yaptik.DiGer kardeslerimde eminim hazirlik yapiyorlar,sonuçta anlatilaçak konu fakli.Hemen aceleye getirilmeyeçek kadar muhim.Yakinda ne güzel yazilar bir birini kovalayaçak.Kardesim herkes sizin gibi yazamaz.Siz çok güzel ifade etmissiniz duygularinizi,desen desen,nakis gibi islemissin.Ben jüride olsaydim hemen birinciyi açiklardim,Allahtan deGilim.

ll_sehadet_ll

Acemi Üye
Silver

selamun aleykum arkadaslar ben de tek bir cümleyle katilmak istiyorum yazilariniza hepsi birbirinden güzel olmus Rabbim hepinizden razi olsun .Ben diyorum ki:Orada O varken burada birakamiyacagimiz ne varki?....

ozdem

Çalışkan Üye
Silver

isyan ederde gönlüm, uyar nefsine
yatistirmak için aralarda her kapiyi ,ama nafile
ne haz duyar,ne nefsi doyar,gülüs vardir ama sahte
anlar ki ,hangi yoldan giderse gitsin,dönüs yolu çikar Rab'bine.

Bir yol vardir ki;gidis yoluda ,dönüs yoluda çikarir insani Rab'bine
Gelin yürüyelim,sonu ne uçurum,ne çikmaz sokak olan ISLAMIYETte.

Dövelim mi abi
isliiikkk nerdesiniz ekip
estaGfurullah,tövbe tövbe,ama ben yerinizde olsaydim ceza demiyelimde ihtar olarak bir gün siteye girememe kurali koyardim, hiç biri dayanamaz bir gün Islami Sohbet siz kalmaya , hemen döküverirler yazilarin
i[spoil:010e47c237].(el-miskin ---islamist desteGinize tesekkürler.)[/spoil:010e47c237]