Yalçin Dogan?a göre Cuma namazi kilan gençlerin sayi......

y_eslem

Acemi Üye
Silver
Yalçin DoGan?a göre Cuma namazi kilan gençlerin sayisindaki artis KORKUNÇ BIR TEHLIKE!..

HÜRRIYET - 28 EKIM 2006 CUMARTESI ? YALÇIN DOGAN:
?......

EN VAHIMI

Bunlar arasinda yine de, en vahimi, eGer o anket sonuçlari doGru ise, üniversite gençliGi ile cuma namazlari arasindaki baGlanti.

EGer o anket doGru ise, gençlerin yüzde 63?ünün cuma namazina gitmekte olusu, Türkiye?deki sosyolojik ve siyasal deGisimin inanilmaz bir göstergesi. Bu dönemde atilan tohumlarin nasil tuttuGunun vahim bir sonucu.

Üniversitede bir genç normal olarak ne yapar? Ders çalisir, müzikle ilgilenir, sporla uGrasir, zamanini kiz ya da erkek arkadaslariyla paylasir, sinemaya, tiyatroya gider, ders kitaplari disinda kitaplarla hasir nesir olur, ülke ve dünya siyasetini her yönden kendi arasinda tartisir. Yillar ve yillardir bu böyle.

Cuma namazi belki de hiç akla bile gelmeyen aliskanliklardan biri. Bundan üç, bes yil öncesine kadar, birakin böyle bir sonucu, anketlerde böyle bir konunun geçmesi bile söz konusu deGil.

AKP?yi herhalde en fazla sevindiren anket sonuçlarindan biri bu olsa gerek.

EGer o yüzde 63 doGru ise, Türkiye?nin geleceGi karanlik. Cuma namazlari, cuma namazi olarak kalmiyor. Türkiye bir baska yere kayiyor. O yer, içinde doGup büyüdüGümüz, deGerlerini tasidiGimiz çaGdas hayat tarzi deGil.

not:bu benim mailime gelen bir yaziydi! sizlerle paylasmak istedim.
ben diyorum ki:özelliklede gençler arasinda cemaat sayisinda artis var ise ne mutlu bize... :wink: ve ben gençlerin eskiye nazaran gittikce bilinçlendiklerini düsünüyorum. bu konu hakkinda sizin düsünceleriniz nelerdir?

K

karinca_misali

Misafir
Re: Yalçin DoGan?a göre Cuma namazi kilan gençlerin sayi....

bunlar çaGdas hayatlarini güney afrikanin bakir ormanlarinda neden aramazlar merak ederimm
ya da çaGdaslitan kasit ne
ya da bunlarin çaGdaslik kriterleri ne
bunlar nerede doGmuslar hangi tek disi kalmis canavar olan çaGdasliGin kucaGinda büyümüsler
hem birileri cuma namazina giderken bunlarin çaGdasliklari neden zedelenir onu anlamadim
yav baGlayacammm yine deliye en iii si susayim

y_eslem

Acemi Üye
Silver
karinca misali kardesim kizmakta haklisin. Asri saadette Ebu cehiller olduGu gibi günümüzde de olacaktir.M. Akif Ersoy ne güzel söylemis"medeniyet dediGin tek disi kalmis canavar."
ONLARIN MEDENIYET ANLAYIsLARI BU!

fakat ben diyorum ki gençlerimizde bir uyanis mi var.gençlerimiz bilinçleniyor mu.?eGer geçlerimiz de bir iyiye gidis varsa bunun en önemli sebepleri nelerdir?bu konu hakkindaki düsüncelerinizi ve bilgilerinizi bizlerle paylasirmisiniz?...Çünkü gerçekten merak ediyorum ve onun için
soruyorum:

Gerçekten geçlerimizde bir uyanma,bir bilinçlenme ve iyiye gidis var mi.???

K

karinca_misali

Misafir
Re:

ben ümitvarim bu konuda gözlemlediGim kadari ile de var
her ne kada r medya bu konuda muhalif haberler yayinlasada gençlerimiz okuyor ve bulmalari gereken gerçeGi buluyor
tabi hidayet herkese nasip olmuyor ama olsun

ozdem

Çalışkan Üye
Silver
Re:

birilerinin vatanin bütünlüGü için iyi seyler düsünmediGini bilsekte,ya banane ondan ben onu sevmiyorum ki,sarkisi güzel ben onu dinliyorum der aldiris etmez tempo tutar kasedini alir onlara bizim deGerlerimizi yikmak için bide destek olur.niceleri varki simdi bu habere vay be bile diyemez.sözde %99 u müslüman olan bu memleketin bu orana bakip utancindan aGlamasi gerekirken,maalesef halen daha uyanamamisliGin gafletiyle basin yayin organi olarakta en üst seviyede bu toplum tutuyor.ne diyelim yine sükürki artis var.tek sevindirici tarafi bu.