Vekaletle Kurban Kesenlere Kurban Kestirerek KURBANINIZI GEÇERSİZ KILMAYIN

#1
Kurban Bayramı yaklaşırken VEKALETLE KURBAN KESEN kuruluşlar..reklam yapmaya başladılar...
Vekaletle Kurbanınızı biz keselim diye...
Kendi kesme imkanı bulunanın vekaletle kurban kestirmesi yanlıştır..
İbadetlerde kendinin yapma imkanı olmazsa vekaletle yaptırırsın. Kendinin kesme imkanı varken vekaletle kurban kestiremezsin.
Kurbanın kabul olması için hem islama göre kesilmesi lazım hem de etlerinin islama göre dağıtılması lazım.
Vekaletle kurban kesiyoruz diyenlerin islam göre kestikleri de meçhul... islama göre ihtiyaç sahiplerine dağıttıkları da meçhul.
Türkiyede milyonlarca işsiz yoksul ve kurbana muhtaç halkımız varken,vekaletle kurban kesenler,kurban etlerini ülkemiz dışındakilere gönderiyorlar.
Ülkemizde muhtaç varken ülke dışına gönderilmesi islama aykırıdır.
Nitekim vekaletle kurban kesen kuruluşların 1 kurban kesip,10 kurban kesmiş gibi gösterip 9 kurbanın parasını ceplerine attıkları ,kurban etlerini sucuk doldurup sattıkları tesbit edildi.
MÜŞRİKLERİN,KAFİRLERİN VE MÜNAFIKLARIN KESTİĞİ KURBANLAR KABUL OLMAZ.
Kurban kesenlerin tamamı islam devşetine karşı,islam dışı devletleri destekleyen münafıklardır.
Münafığın ibadetleri ve müslümanlığı kabul olmaz ki kestiği kurban helal ve kabul olsun.
-
Müşrikler de herşeyi yaradanın Allah olduğuna inanıyorlar ama atalarının heykellerine putlarına kanunlarına tapıyorlardı.
Müşriklerle bugün atasının heykellerine tapanlar,saygı gösterenler. atalarının ilkeleriyle kanunlarıyla hareket edenler arasında bir fark yoktur..Bunların kestiği kurbanlar kabul olmaz,yenmez.
Kurbanımızın kabul olması için kurbanımızı kendimiz keselim. muhtaçlara kendimiz dağıtalım. Vekaletle kurban kesenlere kestirerek ve vererek kurbanımızı geçersiz kılmayalım.

Hacc 36 Kurbanlık büyük baş hayvanları da sizin için Allah'ın dininin nişanelerinden kıldık. Sizin için onlarda hayır vardır. Onlar saf saf sıralanmış dururken (kurban edeceğinizde) üzerlerine Allah'ın adını anın. Yanları üzerlerine düşüp canları çıkınca onlardan siz de yiyin, istemeyen fakire de istemek zorunda kalan fakire de yedirin. Şükredesiniz diye onları böylece sizin hizmetinize verdik.

Hacc 37. Onların etleri ve kanları asla Allah'a ulaşmaz. Fakat O'na sizin takvanız (Allah'a karşı gelmekten sakınmanız) ulaşır. Böylece onları sizin hizmetinize verdi ki, size doğru yolu gösterdiğinden dolayı Allah'ı büyük tanıyasınız. İyilik edenleri müjdele
.
 
#2
Vekaletle kurban kesen İslami cemaatiz diyen süleymancılar,nurcular,cübbeliciler menzilciler vekaletle kestikleri kurbanları muhtaçlara değil kendi cemaatlerine dağıtıyorlar. Diyanetçiler,ihlasçılar,THK ve vakıflar da muhtaçlara değil kendi taraftarlarına veya yurtdışına dağıtıyorlar.
Halbuki kuranda yardımların ve kurban etlerinin kimlere verileceği yazıldır.

Nisa 36 Allah'a ibadet edin ve O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana-babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yakın arkadaşa, yolcuya, ellerinizin altında bulunanlara (köle, cariye, hizmetçi ve benzerlerine) iyi davranın;yardım edin Allah kendini beğenen ve daima böbürlenip duran kimseyi sevmez.