Veda Etmeyi Sevmem Ben

*hazan_yeli*

Tecrübeli Üye
Silver

veda etmeyi sevmem
vedalar sonları hatırlatır bana
bu sonlar ki
benim için geride kalmış
yarım bırakılmış zamanlar

veda etmeyi sevmem
vedalar bitişleri hatırlatır bana
bu bitişler ki
içimde bitiremediğim

veda etmeyi sevmem
gidemem
ardıma bakmadan
hep birşeyler eksiktir sanki
yarımdır geride bıraktığım her şey

veda etmeyi sevmem
kayıplarım gelir aklıma
yitirdiklerim
beceremediklerim
bu beceremediklerim ki
benliğime sinen

veda etmeyi sevmem
dayanamam
ardımda kalan buğulu gözlere (!)

veda etmeyi sevmem
gidemem o zaman
yaşlı gözlerle
bilinmeyenlere
gidemem
bilinmeyen o geleceğe

veda etmeyi sevmem
vedalar sonları hatırlatır bana
ben sonları sevmem

veda etmeyi sevmem
geri dönmeyeceğini bildiğin
bir gemiye el sallamaya benzer
veda etmek

nides

Acemi Üye
Silver
ben senin veda etme ihtimalini sevmedim
veda etmeyi sevmem,ihtimalini de sevmem,gitmenide....

*hazan_yeli*

Tecrübeli Üye
Silver
Canim Hazan cicegim..veda etmeyi kim Severki?Seven gercekten de Sevmemistir..Faili..
Veda..Yalnızlığa ve özlemeye açılan bir kapıdır önünde durduğunuz her Veda ettiginiz.. her yerde bir parçanız kalır,Vedalasip.. ayrıldığıniz her kişiyle gider bir tarafınız...
Vefasizliga veda edenlerden olma dilegi ve duasi ile...

bazen gıtmek gerekıyo abla ne kadar ugrassan cabalasan olmadıgını farkedınce gıtmek en ıyısı deılmı
burası ve sızler benım ıcın gercekten degerlısınız ama mucadeleden kacıyorum artık:(

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
Elimde, sükutun nabzını dinle,
Dinle de gönlümü alıver gitsin!
Saçlarımdan tutup, kor gözlerinle,
Yaşlı gözlerime dalıver gitsin!

Yürü, gölgen seni uğurlamakta,
Küçülüp küçülüp kaybol ırakta
Yolu tam dönerken arkana bak da,
Köşede bir lahza kalıver gitsin!

Ümidim yılların seline düştü,
Saçının en titrek teline düştü,
Kuru yaprak gibi eline düştü,
İstersen rüzgara salıver gitsin!
NFK

*hazan_yeli*

Tecrübeli Üye
Silver

s.a...evet bazen sevmek ACI da olsa gitmeyi gerektirdigini..kendim de yasadim..biliyorum..
ama Sen yine de gitmesen olmaz mi?bin tane de kuzenin gelebilir ama her insan ozel ve ozne ve kendi gonul kabinda Kerim ve yucedir..yani Senin yerini hic kimse telafi..edemez..bunu bilesin..ve bunu sadece ben degil.. bir cok kardesim de boyle dusundugune eminim..
Mesela..ben bir Bedir agbi olamam!Cunku O,ilim,hikmet varligi makaminda Yol almaktadir....
veya bir mp ben olamaz!cunku Gonul Sizim..Yetimlerin varliginda bir imtihandadir....
bir azra..kader54 olamaz!Cunku Kaderim..Hasret varliginda Rabbine teslim olanlar..yolundadir..
veya bir turka..Hazan yeli olamaz!cunku hazan cicegim..ic dunyasinin.varliginda su An.hassas,ince..dikenli..KIRGIN..dost kervaninin Rahman kapisinda bekleyenlerdendir...
yani hic kimse..digerinin yerini alip..dolduramaz...
yilmak, yikilmak yok!islam`a hizmette devam...
bu benim bir gun KIRILIp gitmeye karar verdigim bir anda actigim konudur..
oraya gidip okurmusun..her yazilim Sana Hediyemdir..Gonul Gozun ile okumani..istesem..Lutfen..
neden israrla..senin kalmani istiyorum.. aslinda mesele..gitmen veya kalmandan daha buyuk...Senin KIRGIN olarak..hayatinin yeni bir sayfasini.. baslamana..
gonlum..RAZI degil..neden mi?Cunku bu formdan KIRILARAK..gidersen..bu formun..kardeslik, dostluk..Ahiretlik bereketinin de yok olacagina inaniyorum..
yahuuuu her seyin bereketi, bereketsizligi olur da Sevginin..Kardesligin..dostlugun...mekanin..huzurun..olmaz mi?
KIRIK,dokuk, harapeler uzerinde Gonul saraylari kurulmaz..
giden..gonul hosnudlugu ve bizlerden RAZI olarak ayrilmasi..cok onemli..Ahh bunun onemini..bir de su gonul gozumuz.. ile gorebilsek..
Ahh su insanlar bir bilse..Allah`in mekani..Kulun kalbidir..Yaradilan..KIRILARAK!YARADANA ulasilmaz...
bize düşen görev; mümin kardeşlerimize şefkat ve merhametle davranmak, her türlü işimizi ve hizmetlerimizi sünnet-i seniyeye uygun olarak,yapmaktir..yoksa..hic bir yere VARAMAYIZ....
Git demek kolay ama gittikten sonra üzüleceksin. "Eğer git diyebilecek kadar güçlüysen, hoşçakal deyip susmasını da bileceksin"!

YouTube - hazan nedir

aleykum selam abla okadar guzel yazmıssın kı duygulandım valla
sizlerı kırdıysam uzduysem özür dılıyorum hiç biryere gitmiyorum burdayım ve durmak yok yola devam dıyorum
kırdıgım uzdugum kardeslerım haklarını helal etsınler bırdaha bole bırsey olmayacak ınanın sızlerı cok sevıyorum:)

*hazan_yeli*

Tecrübeli Üye
Silver
Allah RAZI olsun..Hazan cicegim..begendigine sevindim.. ama ben Sadece yuregimdeki yasamisliktan ogrendigim gercekleri, hakikatleri yazdim..
yok sen bizi KIRMADIN..uzmedin..sadece bir an..yoklugun ile yuzlestigimde kabulenemedigim icin..Cirpindim belkide..Kaldigina cok sevindim..sag ol..
bir daha yine boyle bir sey olursa da olsun..her sey insanlar icin UNUTMA!!!

haklısın gonul sızım ama inş. olmaz dıyelım:)

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
877
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme
3,039