Sokak çocukları...

Konu başlatan Benzer konular Forum Cevap Tarih
K Manzara Resimleri 2
G Manzara Resimleri 3
G Manzara Resimleri 6

Benzer konular

mekmar

Acemi Üye
Silver
#3
şu çocukları oralara bırakanlar utansın rabbim korusun onları doğru yola gitmeyi nasıpetsin insanın tüyleri ülperiyo paylaşımın için allah razı olsun kardeş aile çok önemli
 

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
#4
Cenâb-ı Hak buyuruyor:

“...Sana yetimler hakkında da sorarlar. De ki: Onların gerek kendilerini, gerek mallarını ıslâh edip geliştirmek, elbette hayırlı bir iştir...” (Bakara, 220)


Rasûlullah (sav) buyuruyor:

“Bir kimse sırf Allâh rızâsı için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır.” (Ahmed bin Hanbel, V, 250)


Sokakların insafına terk edilmiş tinerci çocuklar, uyuşturucu kullanan gençler ve yetimhânelerdeki kimsesizler de bizim yavrularımızdır. Daha birçoğu rüşdüne ermemiş bu çocuklar, bu tâze bahar dalı gibi bedenler, göz göre göre, yavaş yavaş toplumun mezbeleliklerine itilmektedirler. Soludukları zehirle ciğerlerini yakmakta, beyinlerini ve kalbî fonksiyonlarını imhâ etmektedirler. Laçkalaşmış sinirleriyle topluma düşman kesilerek çetelerin elemanları hâline gelmektedirler. Onlara din, ahlâk ve vatanperverlik duygularını veremediğimiz için kendimizi vicdânen ne kadar mes’ûl hissedebiliyoruz?(Osman Nûri Topbaş, Altınoluk Dergisi, 2005,Mayis)


Her Güne Bir Esma-ül Hüsna (Allah’ın En Güzel İsimleri)

el-Evvel:
Varlığının başlangıcı olmayan.


Kısa Günün Kârı

Şimdi mevsim kış. Sıcak evlerimizde otururken dışarıdaki sokak çocuklarını düşünüyormuyuz?