Sizce Türkiye`de insanlar en çok hangi sebeple boşanıyor?

Sizce Türkiye`de insanlar en çok hangi sebeple boşanıyor?

• Kullanılan toplam oy
    197
  • Anket kapatılmış .

sahradeniz

Acemi Üye
Silver
İkİz Sen Sankİ BÖyle Bİr Evlİlİk YapmiŞ Gİbİ KonuŞuyorsunnnn Baya Sİtemkarr......Şahsen Ben Menfaatİm İÇİn Evlenmdİmmmm Yanİ Ahİret Menfaatİ İÇİn Evlendİmmmmmve Hamdolsun EŞİmde Menfaat İÇİn Evlendİ Benİmle Ahİret Menfaatİ......ne Hİkmettİrkİ Bİzİm Evİmİz Cennet Mİsalİ Hamdolsun....bİz Çookk Mutluyuz ArkadaŞlar KlasİkleŞmİŞ Yorumlar Yapmayinnnnn EĞer Bİr DÜŞÜncenİz Varsa BoŞanma Hakkinda Benİm Bİr TanidiĞim Bu Nedenlereden BoŞandi EvlİlİĞİ Sarsan Yikan Sebebler Arasina Falan Sorunda Gİrİyor.....deyİnnnn.....ve Yuva Kuracaklara Veya Yuvasi Olanlara Ders Olsun....Örnek Olsun DeĞİlmİ.......ayni Hataya Okuaynlar DÜŞmesİnnn.......benİm Bİr ArkadaŞim Vardi Ve BoŞandi Mesela ÇÜnkÜ EŞİ Orda Burda İÇİp Gezen Bİr Tİpİtİptİ ArkadaŞim Kapandi Ve Hak Yolu SeÇtİ.....eŞİ Kapanmasina Musade Etmedİ.....sorunlar BaŞladi Ve Zaten Normal Olmayan Darma DaĞinik Yuvalari Bozuldu......İyİde Oldu Bence ArkadaŞim Şuan Daha Huzurlu En Azindan....himmmmm........

yazarken sonucunu düşünmeden yazdıgım için özür dilerim. evli degilim ama sevdigim birisi ailesinin zoruyla zenginliginden dolayı bir arkadaşımla evlendirildi. beni ailesinin mefaatten dolayı evlendirmesi çok etkiledi.ama ailesinin seçimine ben karışamam. Allah(c.c.) evlenen herkesi mesut etsin

sahradeniz

Acemi Üye
Silver
yani dünya mefaatleri karşılığında bir evlilik yaptırıldı......Rabbim yardımcısı olsun......evlenmek sünnettir hayrlı bir iştir ama ameller niyetlere göredir hepimiz biliriz.......Rabbim doğruluktan ayırmasınnnnn.....

clewerss

Acemi Üye
Silver
Tabiki herseyin basinda dini bilgisizlik yatiyor ama malesef ki ülkemizde maddi sikinti had safhada ve bir cok yuvada bu yuzden yikiliyor diye düsünüyorum.Ve birde ailelerin surekli cocuklarinin hayatlarina mudahele etmeleri yuzundende bir cok sorun cikiyor.Bazi anne babalar cok bencil evlatlarinin isteklerini degil kendi dogru bildiklerini sürekli kabul ettirmeye calistiklari icinde bir cok yuva yikiliyor.

Tabiki herseyin basinda dini bilgisizlik yatiyor ama malesef ki ülkemizde maddi sikinti had safhada ve bir cok yuvada bu yuzden yikiliyor diye düsünüyorum.Ve birde ailelerin surekli cocuklarinin hayatlarina mudahele etmeleri yuzundende bir cok sorun cikiyor.Bazi anne babalar cok bencil evlatlarinin isteklerini degil kendi dogru bildiklerini sürekli kabul ettirmeye calistiklari icinde bir cok yuva yikiliyor.
aynen katılıyorum emegine saglık

sahradeniz

Acemi Üye
Silver
:) işte gulcin maddi sıkıntılar yüzünden yuvaların yıkılması kayınvalide ve kayınbaba karışmaları vs bunların temeli dini bilgisizlik değilmi kişiler ne kadar islamiyeti görüntüde yaşıyor görünsede kalb ile sindiriş olmadımı nefsine göre hareket ettimi böyle oluyor.......dini bilgisinin olmasından ziyade kişinin Allahtan korkan teslim olmuş bir kalbe sahib olması gerekir.......madiiyatsızlık sorunmuş rızkı veren Cenabı Hak taraflar bunda şüphe etmedilermi sorun yok.......tam bir imana sahip olmalı kayın valide gelin eleştirileceğine kişiler kendilerini eleştirse ki bunu yapmazlar nefslerine ağır gelir nefs ki bizim cenneme girmemiz için uğraşan Allaha düşmandır.........benim maddi imkansızlar içinde arkadaşlarım var sofralarında tek bulgur pilavı yediklerini gördüm bayramdan bayrama bile değil arkadaşlardan kim ne getirirse giyen bir arkadaşım var ama dilinde hep hamd ve şükür var ve başka ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için uğraşır......eşi güzel yiyecekler getirse hemen misafir alır ve inanın o fakir sofrasındanda hiç misafiri eksit etmez 3 tane ğırlanta gibi evlatları var ve inan çok mutlular hıııı bu arada kayınvalide tabirimizce cadolozmu cadoloz bir kayınvalidesi var ama arkadaşım Rabbim beni bununla imtihan ediyor der sabrederdi......sabrında hayran kalmışımdır....hıııı kayınvalidede hacca gitmiş örf ve adetlerle yetişmiş namaz kılan vs bir teyzecik ama göründüğü gibi değil maşaallahı var....biz arkadaşıyız mesela gittiğimizde bize bile şahsi olarak dokundururdu.....TANİ ARKADAŞLAR NE DERSENİZ DEYİN TEMEL DİNİ BİLGİSİZLİK VS DEMEYELİMDE İSLAM AHLAKI DİYELİM............EKSİKLİK İSLAM AHLAKI İLE AHLAKLANILMADIĞINDAN........ALLAH'A İMAN KONUSUNDA KALBLERİNİZİ VE NEFSLERİNİZİ ALIN KARŞINIZA BİR SORUN BAKALIM....NEFS DÜŞMANDIR ONUNLA DOST OLURSAN SONUN ACI OLUR.....ALLAH DÜŞMAN OLAN NEFSE BİZDE DÜŞMAN OLMALIYIZ........KALBİ ZİKİRSİZ BIRAKMAMAK LAZIM......OTURURKEN KALKARKEN YATARKEN NE İŞ YAPARSANIZ YAPIN KALBDE BİR TEVHİD BİR İSTİĞFAR OLMALI VE KALB HASTALIKLARINDAN KURTULMAK İÇİN GAYRET GÖSTERİLMELİDİR.....SELAM VE DUA İLE RABBİM FAYDALANMAYI NASİP ETSİN CÜMLEMİZE İNŞAALLAH....

ercument

Acemi Üye
Silver
Efendimizin Evlİlİk Hayati Tam Olarak Bİlİnmiyor. Ve Kalptekİ Sevgİ (allah Ve Rasulunun Sevgİsİ) Tam Olarak YerleŞmemİŞ

erhan242

Acemi Üye
Silver
selamın aleyküm

burada yazılan bütün şıkların hepsi sadece bir şıkta oda sevgi ve aşkın bitmesi maddi imkanzılık,geçimsizlik vs gibi sebeplerin hepsi sevginşn ve aşkın tükenmesidir.evlenmeden önce herkes bir ömür boyu birlikte olmak için yemin edip evleniyorlar onun için maddi imkansızlıktan neden boşansınlar nerde kaldı iyi günün kötü günün Allah (c.c) ocağımızdan uzak etsin