Sizce Türkiye`de insanlar en çok hangi sebeple boşanıyor?

Sizce Türkiye`de insanlar en çok hangi sebeple boşanıyor?

• Kullanılan toplam oy
    197
  • Anket kapatılmış .
Kardeşlerimle hem fikirim,islam-ı islamda aile yaşantısını toplumumuz malesef bilmiyor.benim ailemle ilgili prensip ve ilkelerim 4 temel üzerine oturuyor.SEVGİ,SAYGI,SADAKAT,SORUMLULUK bunlardan biri eksik oldumu diğer mevcut yaşanan duygularıda zamanla yıpratıp evliliğin sonunu hazırlıyor.malesef günümüzde insanlar bu destura uymadığı içindirki her geçen gün türk aile yapısında çatırdamalar,ayrılıklar çoğalıyor.cenab-rabbim milletimiz hakkında hayırlı olanı nasip etsin inşallah.
inşallah kardeşim ben de sana katılıyorum

Benim şahsi düşüncem islamiyetin hakkıyla yaşanmaması..
yukarıdaki şıklara baktığımız zaman KUR'AN-I KERİMİ ve SÜNNETİ kendisine rehber edinen için bunlar üstesinden gelebilecek sorunlar...
:aynen::aynen: bence pazara kadar deil mezara kadar olmali yukardaki sorunlar cozulebilecek sorunlar diye dusunuyorum buyukte konusmamak lazim

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Arkadaşlar huzur islamdadır..
Kuran ve Sunnet uyulansa cinayet hırsızzlık küfür bunlarda olmaz huzur gelir biz bunu bliyoruz...

Kuran ve Sunnet çözüm evet ama sorun ne aile içindeki..
tabak mı kırıyor,
kültürümü zayıf
bu erkek ne yapıyor bayan ne yapıyor iç sorun sizce nedir...

Kuran- ve Sunnet evet katılıyorum diyor herkes bu bir çözüm ama küçük bir cevp ve yorum olmuş..

Laikliğin arkasına sığınanlar gibi Kuran ve Sunnet i bilmiyor deyip boşanıyorlar mı diyoruz biz duyduğumuzda...

Ne oluyor da boşanıyor...

Bize şimdiye kadar gelen maillerde daha çok zorla evlendirilip yurt dışına gönderilen bayanlar orda boşanıp ikamet ediyorlar...

Çocuğu olmuyor erkek bırakıyor sorun bazen kendisinde oluyor...

Allah aşkına gunumuz muslumanlarına ne oluyor böyle...

furkantalha66

Acemi Üye
Silver
ssa formda henüz yeniyim ama bende katılmak istiyorum.grüş ve düşüncelerinize katılıyorum.eğer aile içerisinde içki, kumar,aldatma, maddiyat sıkıntısı ve cinsel bi sıkıntı yoksa eğer, o yuva ya islamiyeti tam yaşamıyor, yada kadın veya erkek tarafından tek taraflı yaşanıyor demektir, o zaman islami zayıflık öne çıkacak ve gerektiğinde konuşmamayı alttan almayı bilmeden tartışma çıkaracak taraflar.birbirine karşı saygıda kalmayacak.birbirlerine olmadık sözler söyleyerek geri dönüşü olmayan bi yola girecekler ve solugu mahkemede alacaklar.Eğerki ortada birde çocuklar varsa bu olay gittikçe zorlaşacak ve uzayıp gidecek.Allahın hiç hoşuna gitmeyen bi hareket bu ama bıçak kertiğe geldikten sonra kimse bişey yapamıyor. İster istemez o hayatı yaşıyor. Bu olayı yaşayan birisi olarak anlatmak istedim.Hakkınızı helal edin.Evet Türkiyede boşanma sebepleri çok değişik.Cenab-ı Allah cümlemizi muhafaza buyursun.

kusvam1983

Acemi Üye
Silver
boşanma sebebi

eğer islamı tam manasıyla öğrenmiş olsaydık belkide böyle bi konuyla karşı karşıya kalmamış olurduk ama yinede bi sebep arayacak olursak nefsin doyumsuz arzuları,hırs heves ve acabaları diye sebepler sıralıyabiliriz.en içten sevgilerimle...

sahradeniz

Acemi Üye
Silver
Arkadaşlar yukarıda paylaşmış olduğunuz bütün düşüncelere katılıyorum....fakat bu düşüncelere eklenecek onlarca neden de var biliyorsunuz...insanların hangi sebeblerden olursa olsun psikolojileri normal değil kimi maddi imkansızlıklar güvensizlik aile içindeki benlik davaları kültürel farkılıklar maneviyatsızlık vs vs vs vs bence etrfamızdaki kişilerin boşanma nedenlerinden herkes kendine dersler çıkarmalı ve kendini bu doğrultuda toparlamalıdır......öncelikle kişi kendini gerçekten iiyi tanımalı ve öncelikle kendine dürüst davranmalı bir yuva kurarken.bunların yanında unutmamamız gereken ve olması geren bir şey var sevgi bu kesinlikle olmalı.....Cenabı Hak bu muhabbeti muhakkak kalbe koyar ama bu sevgi öncelikle rızaı ilahi için olmalı bunuda unutmamalıyız.......eşlerin birbirleri üzerlerinde hakları çokça vardır bu dünyamızı zehir ederek ahiretimizide kaybetmeyelim.....Cenabı Hak kadının erkeğin ve erkeğin kadının üzerindeki haklarını bildirmiş bunlara riayet etmek zorundayız aksi takdirde iki dünyada zehir olur......Rabbim herkese hayrlı eşler nasip etsin....ahireti kazandırıp dünyayı cennet bahçesi kılacak eşler nasip etsin....bayanlar kabul etmek lazımki yuvayı dişi kuş kurar ve bizlerin görevi daha ağırdır ama çokda güzel ve tatlıdır ahiretteki meyvesinin daha güzel olduğuda bildiriliyor.....bayanlar yuvalarına sahip çıkmalı diyorum..MÜMİN AKILLI OLMALI....dış güçlerin oyunlarına gelmeyelim huzurlu mutlu yuvalarımızda hayrlı evlatlar yetiştirelim...selam ve dua ile...

yonetim

Çalışkan Üye
Yönetici
Administrator
Yorum bırakan kardeşlerimizden Allah razı olsun.
Nitekim sizlerin fikirlerine katılmamak elde değil yalnız bu durumlarla karşılaşan örnek verecek kardeşlerimiz var mı yada böyle olaylara şahit olan çevremizden yakınlarımızdan sebebi ne idi isim vermeden yada takma isim kullanarak belirtebilirsiniz...

Böylece erken teshiş yeniler için hazırlanılmış olur.
İslamı yaşama gayreti içinde olup yaşayanlara ne mutlu, ne acı ki bizim gibi nefsine yenik düşenlere