sigaranın faydaları...

Sigara içeni köpek ısırmaz; çünkü yanında baston taşır

Evine hırsız girmez; çünkü sabahlara kadar öksürür.

Üzerine sinek konmaz; çünkü buram buram nikotin kokar.

Fazla yorulmaz; çünkü yorulunca tıkanacağını bilir.

Yürümek için zorlanmaz; çünkü tekerlekli iskemlede gezdirilir.

İhtiyarlamaz; çünkü genç yaşlarda sevdiklerine kavuşur

Yüzlerine renk gelir; çünkü dişleri ve bıyıkları sapsarı olur.

Vücutları bir kuş gibi hafifler; çünkü ileri dönemdeki dolaşım bozukluğundan ötürü önce parmakları, sonra da el ve ayakları kesilir.

tiryakilerine afiyet olsun...

allahım nedir bizim çektiğimiz.enson bi arkadaş sigara içenleri bir kül taplasında kefenlemişti şimdi elimizi kolumuzu kestin ne bitmez çilemiz varmış yahu.
emeğine sağlık melodinurse ama itaraf edim korkmadım

EBKeM

Acemi Üye
Silver
hahahahah inanki çok güldüm demek ki içtiğimizinde faydaları varmış :):):9 ama siz siz olun sakın ha içmeyin
dua edinde bizde bırakabilelim

siyah zambak

Acemi Üye
Silver
aro
Trajikomik gerçekten...
Fakat sigara, içenin kendisine malına yahut hem kendisine ve hem de malına zarar getirmesi , aile efradının bir takım mahrumuyetlerine sebep olması, üzerine nafakası vacip olan kimsenin bu nafakayı sigaraya harcamasıyla zor ve güç durumlara düşmesi, durumlarda haram olur.Bu bakımdan fukaha sigara içimin men edilmesi fetvasını vermişlerdir.

evet melodinurse sigara gerçekten çok faydalıymış :( ne anlıyolar bilmiyorum ssoba gibi duman çıkartmaktan onca binbir nimet'in içinde neden sigarayı seçtiklerini ve kazançlarını sigaraya yatırmaları yazık doğrusu ve artık küçücük çocukların elinde bile görüyoruz sırf özenti neden iyi şeyleri değilde kötü şeyleri özenirizki:)) paylaşımın için teşekkür ediyorum

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
877
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme
3,039