Şİfalı Yaglar

-GüLBeYaZ_

Güle Meftun-Forum Bilgini
#1

Biberiye yagı;

idrar söktürücü,gaz giderir,kan dolaşımını artırır,boronşite veve sünizite sarılık ve karaciğer enzimlerini düzenlemede kullanılır.Uykusuzlugu ve sinir sistemini düzenler.Saç dökülmesini ve kepege karşı faydalıdır.Yag çözücüdür.Kolesstrolü düzeller.
Kullanılışı:

Dahilen;bir fincan suya 2-3 damla damlatılır,veya sekere damlatılarak günde üç defa kullanılır.
Haricen;sinüzite,romatizmal agrılara,siviceler üzerine sürülerek kullanılır.Cilde canlılık verir.
 

Benzer konular

-GüLBeYaZ_

Güle Meftun-Forum Bilgini
#2

Karabaş otu yagı;

Kalbi kuvvetlendirir,damar setliğine,kolestrol ve şekere faydalıdır.uykusuzlugu giderir,balgam söktürücüveöksürügü gidericidir.Zindelik verir.egzama yaralarına iyi gelir.Sivrisinek kovucudur.Stres ve gerginliğe faydalıdır.

Kullanılışı;
Dahilen:günde ikişer damla,sabah aşşam yarım fincan suya damlatılarak kullanılır.
Haricen:cilde sürülür.
 

-GüLBeYaZ_

Güle Meftun-Forum Bilgini
#3

Papatya yağı
Duyarlı ve problemli ciltlerde yaraları iyileştirici ve cildi besleyen özelliğie sahiptir.Bademcik ve diş intihabında gargara olarak kullanılır.
Kullanılışı:
Haricen;cilde masaj şeklinde tatbik edilir.
Dahiilen;Bir fincaan suya 4-5 damla damlatılarak gargara yapılır.(içilmesi, sakıncalıdır)
 

-GüLBeYaZ_

Güle Meftun-Forum Bilgini
#5

Portakal yağı:Mide rahatsızlığını giderir.Hazmı kolaylaştırır.Ateşi düşürür.romatizmaya iyi gelir.Cildinn güzel olmasını saglar.yara ve yanıklarıntedavesinde kullanılır.cildi sıkılaştırır.sivilce ve akneleri kurutur.
kullanılışı:Yarımfincan suya 3 damla damlatılarak ,günde 3 defa kullanılır yada cilde masaj yapılır.:)
 

-GüLBeYaZ_

Güle Meftun-Forum Bilgini
#6

Sarımsak yağı,
mikrop öldürücüdür.Yüksek tansiyonu düşürür.İstah açar hazmı kolaylaştırır.kabızlığı giderir,kanı temizler.Ayrıca saç uzamasını sağlar.dökülmesini önler.saç kıran hastalığına iyi gelir.
kullanılışı:Bir fincan suya 4-5 damlatarak günde 3 defa içilir, vey cilde masaj yapılır.
 

-GüLBeYaZ_

Güle Meftun-Forum Bilgini
#9


Kekik Yağı ve Faydaları

Bronşit. nezle, grip, solunum yolu rahatsızlıklarına. Diş eti iltihaplarına. şeker hastalığına, romatizmaya önerilir. Kurt düşürücü olarak kullanılabilir. Alyuvar oluşumunu arttırır. Yara ve yarıklara antiseptik olarak kullanılabilir. Gastrit gibi mide rahatsızlıklarına da yardımcı olur. Kolesterol ve yüksek tansiyon dengeleyicidir. Zayıflamada yağ çözücü olarak tavsiye edilir.


KULLANILIŞI:

Dahilen 2-3 damla, yarım fincan suya katılarak veya şeker üzerine damlatılarak kullanılır. Haricen parmak uçlarıyla masaj şeklinde tatbik edilir. Fazla miktarda dahilen kullanımı sakıncalıdır. Düşük tansiyonlularda dahilen alınmamalıdır