Sevgili olmayalım biz

1Kubra

Çalışkan Üye
Silver
#1
Sevgili olmayalım biz. Tüm gün konuşalım, hep birbirimizi özleyelim ama sevgili olmayalım. Balık tutalım sonra tuttuğumuz balıkları geri dökelim denize.

Birbirimize karışalım, kıskanalım, kavga edelim, küselim, barışalım ama sevgili olmayalım ne olur. Beraber gelecekle ilgili hayaller kuralım, saatlerce telefonda konuşalım, sinemaya gidelim, sahilde el ele dolaşalım ama sevgili olmayalım biz.

Sen başka kızlarla, ben başka erkeklerle konuşmayalım. Tek biz olalım ama sevgili olmayalım. Bak sevgililer hemen ayrılıyor, aşklar hemen bitiyor. Sen hemen bitme, hemen gitme. Benim ol ama sevgilim olma.
 
#4
Müslümanların ve diğerlerinin ilişkilerindeki fark şudur.....Diğerleri sadece sevgili olurlar...(Tabiki bu gerçek sevgili olmak değildir.)Fakat müslümanlar içinde dostluk,imani kardeşlik ve şefkati barındıran bir sevgiyle sevgili olurlar....Yani onların ki sadece suri,geçici ve mecazi bir sevgiden ileri gidemez....Çünkü sevginin içi boşsa fazla bir değer ifade etmez....Müslümanalrın ki ise gerçek bir sevgiyle sevgili olmaktır.....Ebedi bitmiyen tükenmiyen bir sevgiyle sevgili olurlar....Çünkü içinde imani kardeşlik,dostluk ve şefkat vardır..