salihanurr un günlüğü

salihanurr

Acemi Üye
Silver
merhaba gecenin dinginliğinden,salbakosun kasvetinden....:(yine gece çöktü,havada yine buram buram hasret kokusu var.her nefes alışım sevdiklerimle ayrı kalmaya dayanmanın mücadelesi...ailem,annem,babam,ablalarım,yeğenlerim....gurbet kuşu olmuşuz artık,ne yerimiz belli ne yurdumuz....okula gelince memleketi,memlekete gidince de okuduğumuz şehri özler olmuşuz...ne garip....sahiplenemedik hiçbir yeri?belkide olması gereken de budur şu fani hayatta...bugün herşey yine aynıydı sabah derse gittim,öğlenden sonraki 2 derse gitmedim:confused:...hava kapalı ve rüzgarlıydı bu diyarlarda...insanın kalbini ferahlatan ama bir süre sonra da ürperten bir sesle birlikte seyreden bir rüzgar....arada yağmur ve her bir yağmur tanesiyle edilen dualar,geleceğe dair hayeller....bazen umutlu,bazen umutsuz,ama her ne olursa olsun yinede şükürlü geçen bir gündü....elhamdülillah....iyi geceler....:rolleyes:

Konu başlatan Benzer konular Forum Cevap Tarih
T Üye Günlüğü 28
M Üye Günlüğü 81

Benzer konular

salihanurr

Acemi Üye
Silver
giiiiz ben ne deyimde aglayim :)):)) sen yine türkiyedesin bacim ben hollandada'yim :(
ağlama bacım Allah ağlatmasın.doğru:)) tamam memleketler arası bi ikilem yaşasakta çok şükür vatan topraklarındayım...Rabbim bayrağımdan, toprağımdan, ezan sesinden ayırmasın...inşALLAH sizede kısa zamanda dönmeyi nasip eder gül kokulu vatanıma...:redface:

(((erva)))

Acemi Üye
Silver
selamn alykm kardeşler...evet salihanur ablama son derece katılıyorum. Her ne kadar ben başka şehirde okumasam da. Başka şehire okumaya gitmedim ama liseyi yurtta okudum şu an lise bitti yurttayken ailmi, evimi, arkadaşlarımı vs. özlüyordum. Dilimde hep onların isimleri, hafızamda simalrı vardı. Her izne gitmeden önce plan yapardım, onlarla iyi vakit geçirmek adına. Ama o 2 gün o kadar çabuk geçiyordu ki....izinler ya dört, ya beş, ya da altı haftada oluyordu. ŞU AN EVDEYİM VE YURDU O KADAR ÇOK ÖZLÜYORUM Kİ...............:( Arkadaşlarımı, hocalrımı, belletmenleri, yurt bekçimiz Yusuf amcayı,etütümü, yatakhanemi, yemekhaneyi,yurtça yaptığımız piknikleri, gezileri, hatta dolabımı bile.Ama hepsi geldi geçti.Yurttayken evimi, evdeykende yurdumu özlüyorum.Salihanur ablamın da dediği gibi biyeri sahiplenemiyor insan.Faniyiz ne de olsa dünya da gelip geçici nereyi sahiplenebiliriz ki???

tşkkrler...

salihanurr

Acemi Üye
Silver
selamn alykm kardeşler...evet salihanur ablama son derece katılıyorum. Her ne kadar ben başka şehirde okumasam da. Başka şehire okumaya gitmedim ama liseyi yurtta okudum şu an lise bitti yurttayken ailmi, evimi, arkadaşlarımı vs. özlüyordum. Dilimde hep onların isimleri, hafızamda simalrı vardı. Her izne gitmeden önce plan yapardım, onlarla iyi vakit geçirmek adına. Ama o 2 gün o kadar çabuk geçiyordu ki....izinler ya dört, ya beş, ya da altı haftada oluyordu. ŞU AN EVDEYİM VE YURDU O KADAR ÇOK ÖZLÜYORUM Kİ...............:( Arkadaşlarımı, hocalrımı, belletmenleri, yurt bekçimiz Yusuf amcayı,etütümü, yatakhanemi, yemekhaneyi,yurtça yaptığımız piknikleri, gezileri, hatta dolabımı bile.Ama hepsi geldi geçti.Yurttayken evimi, evdeykende yurdumu özlüyorum.Salihanur ablamın da dediği gibi biyeri sahiplenemiyor insan.Faniyiz ne de olsa dünya da gelip geçici nereyi sahiplenebiliriz ki???

tşkkrler...

canım benim inşALLAH üniversiteye gidersen yurt ortamının güzelliğinden son bir kez daha feyizlenirsin üzülme:)ahhh hele de o dershanedeyken kaldığım yurtlar gibisi yok ne ararsan var...en güzel muhabbetler,en güzel sohbetler,en güzel ibadetler,birlik,uyum..ama biz normalde değilde iş muziplik olunca en çok o zaman bütünleşiyorduk..ahhh ahhhh...:(neden de hatırlattın...:redface:Allah gönlüne göre versin canım...

Ziyaretçilerden Sorular

Cevaplar
0
Görüntüleme
64
2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
251
Ayşe Hatun