resimler ile âcizane yolculuğumuz

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
çok güzel reklamını yapmışsın tebrikler, ben müslümanları afgan dağlarında, filistin gazzede, güney lübnanda, ve iranda kumda tanıdığım için, o mubarek yerlere gidenleri nefsini tatmin etmek için ve reklam için giden kıytırık müslümanlar olarak görüyorum, benim acizane tavsiyem tuzu kuru müslümanların paralarını suud rejimine ve onların efendisi olan amerika, israil, ve ingiliz kaynaklı global sermayeye yedireceklerine Allah c.c. ve resulunun bildirmiş olduğu etraflarındaki fakir ve muhtac olan akrabaya , komşuya, ve bilhassa Allah yolunda cihad etmek istediği halde fakirliğinden dolayı birşey yapamıyan nice yiğitlerin ihtiyaçlarını karşılasalar onlar için bu zamanda sevabı daha çok bir salih amel işlemiş olurlar, ben diyorumki islam coğrafyasının heryeri kerbela her günü aşura olduğu günümüzde, kafirlerle cihadın farz' ayn olduğu günümüzde müslümanların kendi nefislerini kandırmak için gittikleri sözüm ona hac ve ümre ibadetini yerine getireceklerine ümmetin zalimler tarafından katledilişlerini televiyon ekranlarında ve kahve köşelerinde seyretmesinler, ilkönce bu zulmün durması için birşeyler yapsınlar ondan sonra haklı olarak o mubarek yerleri ziyaret etmeye yüzleri olur, yani tabiri caizse ilkönce abdest alsınlar ondan sonra namaz kılsınlar, abdestsiz namaz ne kadar kabül olursa Allah yolunda cihad etmiyen veya gayret etmiyen müslümanlarında hac ve ümresi o kadar kabül olur, bir kere müslüman kendi kendine sormalıdır ben hangi yüzle resulullah'ı ziyaret edeceğim diye o ya derse hangi yüzle geldin buraya derse ne yapacaksın bir müslüman olarak hiç utanmıyacakmısın sıkılmayacakmısın ? EY ZENGİN TUZU KURU MÜSLÜMAN !.........
Böyle bir yorumu cevapsız bırakamazdım...ÇÖMEZ abi beni ziyadesiyle hayal kırıklığına uğrattın. Ve senin tabirinle zengin tuzu kuru biri olarak cvp hakkı doğduğuna inanarak iki kelam da ben etmek istedim...

Birincisi mal mülk dünya oyuncağıdır ve kimseye ait değil Rab' bimin kuluna verdiği bir imtihan vesilesidir. Kişi o emanetin bilincinde olur ve hakkıyla yapması gereken tutum içersinde ise ne ala, mükafatını Mevla (c.c.) dan ziyadesiyle hem dünyada hem ukbada alacaktır. Ama bu dünya sermayesini gafil bir şekilde kullanırsa gene hesabını yüce Mevla (c.cc) verecektir. İnsanları yargılamak bize düşmez...!

Kişilerin müslüman kardeşlerine gereken yardımı yapıp yapmadığını siz nerden biliyorsunuz..?

Gereken paylaşımınıda yapar ve her durumu müsait olan Müslümana farz olan Hac ibadetini de yapar. Herkes ibadetlerinin kabul ve makbul olması ümidiyle hareket eder. Bu ibadetlerin ne derece kabul olunup olunmayacağını yargılamak kişilere düşmemiş..!

Ve bunu reklam yapmak gibi düşünmeniz çok üzücü, öyle büyük bir mutluluk, öyle büyük bir saadet ki insanın ciğerlerine sığmaz ve arkadaşımız bunu din kardeşleriyle paylaşmak istemiştir...

Belki yüzümüz yok, çok günahkarız ama bizler rahmet Peygamberinin (a.s.v) ümmetiyiz Ve Rab' bimin merhametinden zerre miktar şüpheye düşmüş değiliz. Rahmetine, merhametine inanarak, güvenerek gidiyoruz ve can beden de durdukça Mevla(c.c) nasib ettikçe de tüm müslümanlar gideceklerdir inşaALLAH...

Sizin dediğinizi dikkate alırsak dünya kan ağlıyor ve kimse Hac ibadetini yerine getirmesin öyle mi? Unutmayın ki herşey Rab' bim(c.c) in izni ve keremiyledir. O istemese yaprak dahi oynamayacağına göre. sizce bu yaşananlar..???

Ve ayeti kerimede de buyurulduğu gibi '' dualarınız olmasa ne ehemmiyetiniz olurdu'' dusturundan yola çıkarak en büyük silah halis niyetlerle yapılam samimi dualarımızdır inşaALLAH...

Anlaşılan size o beldeleri görüp koklamak oralarda bin kere ölmek o aşkı yerinde yaşamak nasib olmamış. Bir gidin görün o aşkı zerre zerre iliklerinizde yaşayın, yudum yudum için bakın o zaman neler değişecek fikri ukbanızda...

Böyle bir msjınızı okumak beni ziyadesiyle üzmüştür. İki kelam yazmadan geçemedim. İnsanları böyle büyük zanla itham etmeniz çok üzücü:triste:

Hayırla kalın...Rab' bim hepimizi affetsin inşaALLAH...Hepimiz ''Cennetime gir'' muhatabıyla şerefleniriz inşaALLAH...

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
Gereken paylaşımınıda yapar ve her durumu müsait olan Müslümana farz olan Hac ibadetini de yapar. Herkes ibadetlerinin kabul ve makbul olması ümidiyle hareket eder. Bu ibadetlerin ne derece kabul olunup olunmayacağını yargılamak kişilere düşmemiş..!

bence önemli olan o güzel beldelere gidip geri geldikten sonra dinimize daha çok sahip çıkıp korumak, yaşamak ve yaşatmaktır... her ibadetin yeri ve önemi başkadır...bu yorum biraz , kurban kesmeyin canım zaten kasaplarda et var, muhtaçlara yardım edin ,anlayışında bir yorum olmuş... mevlam herşeyi bilen ve görendir, böyle bir emiri verirken dünyanın ne halde olacağını en iyi bilen odur....

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
abi fetva mahiyeti taşır demiyelimde , kendi görüş ve düşüncelerimiz diyelim... bu konularda tartışma konuları olmamalıdır...her yapılan ibadetin amelin kendine göre bir ehemmiyeti ve sevabı var, bunların dercesini ölçüsünü verecek olanda mevladır. ne güzel olur hem haca gidip hemde fakirlere yardımda bulunmak,rabbim bu hayatın tüm hizmet lezzetlerini bizlere tatdırsın inşallah...

bu ezgiyi birde kabeye bakarık ,efendimizi kabrini ziyaret ederek dinlemek ne kadar mükemmel olur...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
Hala hakarete varan yorumlar...
kıytırık müslümanlar gibi yakışmayan uslublar. :(((

Rab (c.c) bimizin katında derecelerimizi hiçbirimiz bilemeyiz. Ancak kendi eksiklerimizi düzeltmeye gayret etmeliyiz diye düşünüyorum...

Herkes düşüncelerini kırmadan budamadan ölçülü seviyede yazar ve yazmaya gayret eder bu bir tartışma çıkartmaz, herkes kendi fikrini paylaşır bir nevi hasbihal diyelim.

Ama buna tebliğ yada fetva diyerek sırtımıza ağır bir yük vurmayalım. Sorumluluğu ve vebali ağır olur sonra...

Onca uzun yorumumdan sonra bir şey anlatamadığıma göre artık susmayı yeğliyorum:(

Hayırlı dualarla...

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
nisa (59) Ey iman edenler, Allah'a itaat ediniz. Peygambere ve sizden olan emir sahiplerine itaat ediniz. Herhangi bir şeyde çekişirseniz, eğer Allah'a ve ahiret gününe iman ediyorsanız onu Allah'a ve Rasu-lüne havale ediniz. Bu daha hayırlı ve sonuç itibariyle daha güzeldir.
Elli sekizinci ayette adaletle hükmetmemiz isteniyor. Peki kişi nasıl adil olabilir? İnsanların akılları, parmak çizgileri kadar farklıdır.
Herkese göre adalet anlayışı ayrılır. Beş milyar insan varsa beş mil­yar ayrı anlayış var demektir. Bosna'da, Filistin'de, Keşmir'de, Afganis­tan'da milyonlarca müslümamn hristiyan silahıyla ölmesine, batının ada­let anlayışındaki farklılık sebep olmuştur.
Onun içindirki Allah (c.c.) doğruyu bulmak için Allah'a ve Rasulüne ve bu ikisi doğrultusunda yöneten müslüman devlet başkanına itaat etme­miz emredilmektedir. İhtilaf olduğunda insanların akılları kadar ileriyi görebilen sınırlı kanunlara sıkışıp kalmayıp doğrudan Allah'ın kanunları­na müracaat edilirse sonucun daha güzel.olduğu haber veriliyor..
şifa tefsiri...

allah razı olsun abi sayende bu ayeti kerimeyide okumuş olduk...

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
589
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme
2,694