Ölümden korkuyorum

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
5 yaşında bir oğlum var. ölümden bir ara baya etkilenmiş ve o tür acı olayları haberlerde bile izlemek istemiyor hemen ağlıyordu.
oğlum cennet burdan daha güzel, ordaki evimiz burdan daha güzel olacak ta desem, yok ben burayı istiyorum ,Senin ölmeni istemem derdi...Ebende bilmiyorum ki ne kadar yaşayacağım. yok ölmicem desem. ya ölüm vuku bulursa, o körpecik zihni neler düşüneekti acaba.. diye düşünürken, birkkardeşe sordum, yaa dedim ben bunun içinden çıkamıyorum. yok Allah benim canımı şindi almayacak desem ve alsa ne olacak... felan diye sorarken.. Allah razı olsun o kardeşimden, Dediki abla unutuyosun rabbimin rahman ve rahim olduğunu, kullarına şefkatli olduğunu.. Unutma Rabbim kulunu senden daha çok düşünür ve hayırlı yollar açar...İşte o zaman , Rabbim senden uzak yaşaya yaşaya, yaşadıklarımı doğru zannetmişim, Ne kadar çokta yanılmışım..Afffeyle Rabbim..
Evet bazen bir yazı, bir söz, bir davranış, bir soru bizi kendimize getiriyor. hatalarımızdan döndürüyor.. Ben rabbime güvendim, Tek dayanağım Rabbimdir..diyenlerden oluruz inşallah....

ademb28

Acemi Üye
Silver
Ölüm bir yok oluş değil aksine sonu olmayanın başlangıcıdır.Ömrünün uzun olmasını istiyorsan gizli ve açık sadaka vermenin faydası vardır.

Bir Hadisi Şerifte Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) “Müslüman kişinin verdiği sadaka ömrünü uzatır, kötü ölümü önler. Allah onunla övünme ve kibir duygusunu giderir.” buyurmuştur.

Nisa / 78. Nerede olursanız olun ölüm size ulaşır; sarp ve sağlam kalelerde olsanız bile! Kendilerine bir iyilik dokunsa “Bu Allah’tan” derler; başlarına bir kötülük gelince de “Bu senden” derler. “Hepsi Allah’tandır”" de. Bu adamlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamıyorlar!

Peygamber Efendimiz’den (asallallahu aleyhi ve sellem) birkaç hadisi Şerif ;

“Günahlarını azalt ki, ölüm sana kolay gelsin. Borcunu azalt ki, hür yaşayasın.”

“İyilik yapmak kötü ölümlerden korur.”

“Yoksula yardım etmek kişiyi kötü ölümden korur.”

“Mü’min, kulluk elbisesi günahlarla yıprandığında onu tövbeyle yamayandır. Bahtiyar, tövbesi üzere ölendir.”

Kardeşim, Ölümü düşünmekle beraber ölüm için hazırlık yapmak (Salih Amel İşlemek) gerekir.Rüyalarada çok fazla ehemmiyet verme.Çünkü onu tabir edecek ehil kişileri bulmak zordur.Sevgi........Kainat zaten sevgi üzerine yaratılmıştır.Gerçek olan tek sevgi nedir? sevgide ölçü nedir? araştırmanda fayda var.

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
517
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme
2,605