Öğretmen,Şeker ve çocuk

_gezgin-tr_

Çalışkan Üye
Silver
#1
Öğretmen,Şeker ve Çocuk

Bir gün öğretmen:“Çocuklar, madem Tanrı var ve hepimizi işitiyor, ondan hep birlikte şeker isteyelim. Ellerinizi kaldırın, hep beraber dua edip şeker isteyelim: ‘Ey Tanrım! Lütfen bize şeker ver.’ Gördünüz, birkaç dakikadır dua edip duruyoruz; ancak şeker falan yok! Bir de benden şeker isteyin.”Çocuklar hep bir ağızdan öğretmenden şeker istediler,fakat biri hariç(gezgin).Öğretmen şeker poşetini çıkarıp onlara şeker dağıtır ve derki:“Çocuklar! Gördüğünüz gibi, Tanrı’dan şeker isteyince eliniz boş kaldı. Oysa benden isteyince, ağzınız tatlandı. Demek ki Tanrı falan yoktur!”


Öğretmen şeker dağıtırken gözü gezgine ilişir,sen neden almıyorsun Gezgin?Yoksa Allah sana şeker verdi mi?der ve güler.Gezgin:Ey öğretmenim Allah bize o şekerleri biz ondan istemeden verdi bile.Öğretmen:“Hani biz bir şey göremiyoruz“.Gezgin:Öğretmenim gözlerinizi şu pencereye doğru çevirin bir bakın.Dalları mütevazi bir şekilde cama doğru uzanmış,kolları al al elma dolu ağacı görmüyor musunuz?Sizin bize verdiğiniz şekerlerden daha tatlı ve güzel şekerleri var.Şüphesiz Allah Rahman ve Rahim!dir.Tam bu sırada zil çalar.Gezgin okulun bahçesindeki ağaçtan bir elma alıp çantasına koyar ve evin yolunu tutar.Ertesi gün tüm çocuklar hastadır ve diş ağrısından yakınmaktadırlar hepsi hasta olmuştur.Gezgin hariç Elhamdulillah...Öğretmenin verdiği şekerler bozuk çıkmıştır..........vs.

Not:Bu yazıyı ateist öğretmenleri aşağılamak için yazmadım,eskiden böyle yapanlara bir cevap niteliğindedir..............
 

Benzer konular