• Teşrik tekbiri getirmeyi unutmayınız

Nefsim peşimi bırakmıyor

yonetim

Çalışkan Üye
Yönetici
Administrator
Beyaz Masaya Gelen Maili paylaşıyoruz.
Okuyan arkadaşlar hangi köşede ise bilsinler lütfen. Şu an beyaz masa kategorisinde bu konuyu okumaktasınız.

Bize gelen mail ise aşağıdadır.

selamlar değerli kardeşlerim.
en büyük problem nefsimizle olan problemdir.
Nefsimiz daima bizi kötü yola sevk etmek için çaba sarf etmektedir.Biz bazen kendimizi ne kadar günahlardan uzak tutmak istesek de çevremizdeki insi şeytanlar peşimizi bırakmamaktadır.

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
Hepimizin eşini bırakmıyor nefs.
Şeytandan daha mı zor bilmiyorum onunla başetmek.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

kerra

Acemi Üye
Silver
nefsimizle her an, her yerde, her şekilde mücadeledeyiz. inşaallah sonunda bu mücadeleyi kazananlardan oluruz. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.

gsss

Acemi Üye
Silver
nefsle başetmenin yolunu çok iyi biliyorum fakat uygulamak kolay değil şöyleki : nefsiyle başedenlere gitmeliyiz, onlardan yardım istemeliyiz böyle birisini biliyorum tavsiye ederim bütün herkese

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
bu imtihan dünyasının en büyük düşmanı nefis değilmi zaten. bir an, ben biliyorum ,bildiğim gibi yaşarım der ve devamlı kendimizi yenilemezsek ne yazıkki nefsimizin kölesi olur ve ne derse onu yaparız. bununla mücadele etmek için devamlı dini konularda kendimizi yenileyip, nefsin hoşuna giden amellerden kaçınmalıyız. tabiki bu zamanımızda zor ama yapmalıyız...en azından günlük yaşantımızı değiştirmeli,şarkı türkü yerine ilahi ezgi, izlediğimiz kanallarda seçici olmalı,boş işlerden uzak durmalıyız. hergün en az 3 sayfa kuran meali okumalı, imkanımız varsa haftada bir yoksa eğer muhakkak ayda bir sohbetlere katılmalıyız...inşallah o zaman rabbim yardım edecektir.
cümlemizin düşmanı olan nefis imtihanında rabbim yardımcımız olsun...

ALI25

Çalışkan Üye
Silver
Eline saglik sen sag ol bu konu icin Yonetim kardesim.

Kimde nefis denilen bu varlik var ise hepsinde ayni sorun var nefis olmazsa egoluk olur mu nefis gibi birsey insanda olmasa idi sayet bir düsünün insan ne olur idi bir baska ifade ile hangi seviyede olurdu.