Neden cüz almalıyım? İhtiyacım mı var?

yonetim

Çalışkan Üye
Yönetici
Administrator
selamunaleykum.
Değerli kardeşim Kur'an okumak sadece Ramazan ayına mahsus değildir. Kur'an-ı Kerim karanlıktan korkanlara ışıktır.

Nasıl mı?
Anlatayım hemen...

Düşünün ölmeyecekmiyiz, tabiki öleceğiz. Biraz düşünün bu dünyada kalmayacağız. Yakışıklı erkekler, güzel kızlar, alışkanlıklarımız, zenginliğimiz, malımız, mülkümüz vs hepsi bu dünyada kalacak.

Nefsimizi yendik mi?
Çalıştık mı yenmeye...!!!

Ben çalıştım çabaladım, yendiğimde oldu yenildiğim de oldu. Kimse dört dörtlük değildir.
Bizim büyük kudret sahibi Rabbimiz var. Allah duaları kabul edendir. Hayatımda o kadar günahlara bulaştım ki elhamdulillah ne kadar bu hatalardan dönersek bizim için kardır değil mi?

Dünyada işlediğimiz suçların cezasını çekmeden de cennete giremeyeceğimizi biliyoruz.
İşte Kur'an mezarda kapkaranlık odada dururken korkudan tir tir titrerken bir el şip diye tutacak bizi.
Ürperecez ve soracağız. Kimsin sen...
Bir ses gelecek...

BEN SENİN OKUDUĞUN KUR'AN-I KERİM im...

Bize mahşere kadar arkadaşlık edecek.
Kim o zaman arkadaş istemez. Öksüz kalmak istiyorsanız okumayın.
Ama ben orda yalnız kalmak istemiyorum korkarım diyorsanız işte bu yüzden Kur'an okumalıyız.

Sitemizin tutkunları ile hatim yapıyoruz.
İsteyen bir den fazla cüz alıp okuyor, isteyen bir cüz alıyor. Ve sürekli hatimler yapıyoruz.
Hem okuyanların geçmişlerine, hemde duaya ihtiyacı olanlara dualıyoruz.

Sizde bende varım okumak istiyorum bana da cüz verin diyorsanız üst kısımda bulunan Hatim butonundan boş olan hatimden cüz alabilirsiniz....

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
Arkadaşlar birçoğunuz "Kuran-ı Kerimi az biliyorum okurrsam yanlış olur" endişesiyle okumuyorsunuz.
Ben bunu bana gelen özel mesajlardan biliyorum.
Halbuki bakin hadis-i şerifte ne diyor paygamber efendimiz:

Hz Aişe (ra) anlatıyor: Hz Peygamber (sav): "Kur’an-ı okumak kendisine zor geldiği halde onu takılarak okuyana iki sevap vardır" buyurmuştur (Buhârî, Müslim)

İşte gerisini sizler düşünün arkadaşlar.Hadi durmayın sizde okuyun inşallah.:)

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
dünyalıklara okadar dalmışızki ağır geliyor kuranı kerimi okumak ..rabbim bizleri gaflet uykusundan uyandırsın inşallah...

Ziyaretçilerden Sorular

S
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
Stevecrove
E
Cevaplar
0
Görüntüleme
31