• Teşrik tekbiri getirmeyi unutmayınız

Namaz Kılarken Aklıma Kötü Düşünceler Geliyor Acaba Günah İşliyormuyum?

komanndo0232

Çalışkan Üye
Silver
Sevgili kardeşlerim öncelikle cevabını vereyim sonra açıklamasını yapayım...HAYIR GÜNAH DEĞİLDİR!.. Şimdi Adem(a.s) yaratıldığı vakit şeytanın Allah'a isyan ettiğini hepimiz biliyoruz değilmi. Ne diyor şeytan: "Ya Rabbi ben sana giden yola oturacağım, kiminin sağından kiminin solundan, kiminin önünden kiminin ardından geleceğim, boş durmayacağım.” Düşünün şimdi siz İslama yeni yeni meyletmeye başladınız. Sabah namazını kıldınız.(Belki Kalkamadınız Ama Kazasını Kıldınız). Öğleyi kıldınız. İkindiyi kılarken namazda sünneti kılarken okuyacağınız sureyi unuttunuz, veyahut kaçıncı rekatı kıldığınızı unuttunuz. Bu şeytanın ilk vesvesesi. (Unutmayın şeytan bize kalbimizden daha yakın.) Neyse diyorsunuz devam Allah kabul eder. Bakıyor Şeytan oluru yok döndüremedi sizi. Bu sefer aklınıza girmeye çalışıyor. Diyorki "Bak şu araba ne güzeldi. Arabanın yanındaki kız nasıldı ama ya. Mübarek o benim eşim(karım) olcak varya..." Tövbe tövbe demeye başlıyorsunuz. Allah'ın huzurunda ben neler düşünüyorum. Ama bunu siz düşünmüyorsunuz şeytan size oyun oynuyor. (Eeee peki Allah neden bizi savunmuyor kullarını şeytanın yedeğine düşürüyor? Ya hu beynamaz Allah sana Cüz-i İradeyi vermişmi, akılı vermişmi sana düşünme gücünü vermişmi o zaman sende o mübarek kafanın içindeki samanları çıkarda biraz islami bilgi koy, şeytan sana böle bişi diyince onun yedeğine düşme dimi.) Hani deminde demiştim şeytan bize kalbimizden daha yakın. Namazda bize aklımıza vura vura yeni belirin islam duvarını tarumar ediyor. Diyoruz dimi Allah'ın huzurunda ben nasıl düşünüyorum. Birdaha çıkamam Allah'ın huzuruna. Allah beni huzurunda istemiyorki böyle şeyler düşünüyorum... Ohhh düşün bakalım sen böyle şeytanın istediğide bu. Sen Allah'tan kaç sonra de Allah'ım neden beni cehenneme gönderiyorsun? Hem varsayalım ki Allah bizi huzurundan kovdu. Gitmeyecekmiyiz ozaman kovulduk diye. Tamam gitmeyelim nereye gitcez? Hadi gösterin bana bir başka yaratıcı, bir başka ilah varsa gösterin! Yada kanıtıyla deliliyle getirin söyleyin. Yok canım kardeşim yok öyle şey. Şimdi bu durumu şöyle bir örnekle göstereyim size. Bir çocuk düşünün. 3-4 Yaşlarındaç Annesini kızdırmış annesi vurmuş buna. Salya sümük ağlıyor. Peki sonra napıyor gene döven annesine gidip sarılıyor anne diye ağlıyor :D Yaaa bizde maben o şeytanın size söylediği gibi huzurdan kovulduk. O çocuk gibi gene bırakmıcaz... Allah'ım dicez huzura koşacaz. Eee peki kardeşim bu günah olmazmı namazda böyle düşünmek. OLUR! Nasıl olur? Şöyle: Eğer sen böyle namazda karı-kız(burada özür dilerim) düşünürsen ve bundan pişmanlık duymazsan işte bu günah olur. Yani herşey sende bitiyor. Eğer kimin huzurunda olduğunu bilipte pişman olursan kefeni yırttın. Yok öyle davranmazsan... "NE ŞEHİTTİR NE GAZİ, PİSİ PİSİNE GİTTİ NİYAZİ ;) " Saygılarımla... Eğer Sürçü Lisan Etmiş isek Affola... Sadece biraz kendi halk ağazımızla anlatmak istedim...

Moderatörün son düzenlenenleri: