Milletvekillerine gelen zammı protesto ediyorum...

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
Her konuda muhalefet olan muhalefet, ne yazık ki menfaatlerine dokunan konularda, hiç muhalefet etmeden, sessiz sedasız hemen kabul ediyolar kanunları..
ya mantıksızlığa bakın hele, biri gelecek, mecliste uyuyacak, halka menfaatleri ne kadar var bilmiyom ama , beyefendinin meclis günleri dolacak ve emekli olacak.. eee bir daha seçilirse, hem milletvekili hemde emeklilik maaşı alacak,, bide bunlar yetmiyomuş gibi üstüne üstlük, maaşlarına yüzde yüz zam alacaklar...
ve ve evet ve hiçbir milletvekilinin sesi sedası çıkmayacak...
boykot ediyrum tüm milletvekillerini.. boykot ediyorum.......

Ekonomi önemlidir...
Bunun yaninda, para önemlidir...
Insanlari ayliksa aylik, günlükse günlük, doyurmak ya da doyuracagi parayi temin etmek önemlidir...
Insanlarin gecinebilecegi parayi, calismasinin karsiliginda vermek önemlidir... vs...
Peygamberimiz Mekke'deki gayretlerinden biri de budur ki, Mekkeli Müsriklerin bu hususta ne kadar adaletsiz ve hak yiyen bir karakterde olduklarini da hadislerinde dillendirmistir..
Para, dengeyi bilenler icin, bir huzur ve sükundur... Bunu kimse inkar edemez...
Dolayisiyla, milletvekilleri aylik gecinebilecegi maasi alsin ama,
Diger memurlar da onun gibi insan, evli, coluk cocuklu...
Birileri, 650TL alirken ve bu parayla, evini ve 3 cocugunu bakmaya calisirken, birisinin de memur olarak 8000TL'nin üzerinde almasi cok hos degildir...
Burada bazilari Avrupa'ya savas acar...
Halbuki Avrupa'da, bir iscinin maasi ile bir doktorun maasi arasinda ucurum yoktur... Bu önemli...
Ya da bir genel müdürün ile memurunun arasindaki maas farkinda da ucurum yoktur...
Avrupada bir doktora gidersiniz, her seyi o ayarlar, yaninda hemsiresi, hasta bakicisi bulunmaz vs. Adamlar afedersiniz "esek" gibi calisir ama karsiligi azdir...
Bizimkiler yarim gün calismanin derdindedirler ki, etraflarinda da hemsireler, hasta bakicilar, temizlikciler ve bir sürü daha insanlar vardir...
Diyecegim o ki...
Milletvekilleri, 8000TL alsin,
Alsin ama, be hey saskin, en düsük memur da 5000TL alsin, 4000Tl alsin...
Allah'tan korkmaz misiniz siz diyecegim ama,
Demiyorum, diyemiyorum...

Bende seninle aynı noktadayım. Sadece onlara allah hidayet etsin diyorum . Bu gün bu yapılan haksızlığın hesabını elbette verecekler işte o hesap noktasında bizleri hak temsil etsin inşalla.

muhammet-emin-34

Acemi Üye
Silver

Diyecegim o ki...
Milletvekilleri, 8000TL alsin,
Alsin ama, be hey saskin, en düsük memur da 5000TL alsin, 4000Tl alsin...
Allah'tan korkmaz misiniz siz diyecegim ama,
Demiyorum, diyemiyorum...

Deme kardeşim niye diyosun, o para onların hakkı değilmi, onların yaptığını sen yapabilirmisin? görmüyormusun mecliste neler yaptıklarını, işleri güçleri bazı komşu kadınları gibi birbiriyle kavga etmek birbirine çamur atmak ve en önemli yaptıkları işse oturduğu yerde UYUMAK, yani salla *** al maaşını.
bunları sen yapabilirmisin :)

paylaşım için teşekkürler.

Her konuda muhalefet olan muhalefet, ne yazık ki menfaatlerine dokunan konularda, hiç muhalefet etmeden, sessiz sedasız hemen kabul ediyolar kanunları..
ya mantıksızlığa bakın hele, biri gelecek, mecliste uyuyacak, halka menfaatleri ne kadar var bilmiyom ama , beyefendinin meclis günleri dolacak ve emekli olacak.. eee bir daha seçilirse, hem milletvekili hemde emeklilik maaşı alacak,, bide bunlar yetmiyomuş gibi üstüne üstlük, maaşlarına yüzde yüz zam alacaklar...
ve ve evet ve hiçbir milletvekilinin sesi sedası çıkmayacak...
boykot ediyrum tüm milletvekillerini.. boykot ediyorum.......
Alsınlar alsınlar bu para bişey değil. İşlerini güzel yapsınlar yeterki ben hiç rahatsız olmadım dahada arttırsınlar önemli değil bu düzen bozulmasın yeterki. Devam devam daha çok işler var yapılacak. Sende varya para mevzusunu duyunca hemen ayağa kalktın haa)) sen alamıypn diye koca vekil de almasınmı hayret bişey ..