Kurtlar Vadisi Karakterleri Gerçek Hayatta Kimler?

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
#1
Belki bu konu birçok yerde konuşulmuştur,bazısı diyebilir gerçek hayatla ilgisi yok,bazısı diyebilir gerçek hayattan alıntı...

Bilmem siz neler düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Fakat dizideki karkaterlerin ve yaptıkları icraatların gerçek hayattaki kişilerin isimleri ve yaptıkları ile benzeşmesi açık ortada.
Ayrıca bazılarının tip olarak da benzemesi ayri bir ayrıntı,resimlerden görebileceksiniz.


Polat Alemdar: ABDULLAH ÇATLI'nın faaliyetlerini işliyor ama tam olarak gerçek bir karakter değil,dizi için yaratılmış bir karakter.

Süleyman Çakır: ALAATTİN ÇAKICI

Memati: MURADİ GÜLER Alaattin Çakıcı'nın koruması

Mehmet Karahanlı: TUNCAY ÖZİLHAN ama yine de birçok karakter işleniyor.
Tuncay Özilhan bir açıklamasında Türkiye totaliter rejimden yana olamaz dedi aynısı dizide işlendi.Mehmet Emin Karamehmet de olabilir.

Nesrin Çakır: Alaattin Çakıçı'nın eşi Dündar Kılıç'ın kızı UĞUR ÇAKICI
Bursa Uludağ'da 25 Ocak 1995'de Alaattin Çakıçı'nın tetikçisi Davut Yıldız tarafından öldürüldü.Gerçek hayatta bildiğiniz üzere Dündar Kılıç Alaattin Çakıcı'nın kayınpederi idi,dizideki gibi Laz Ziya Süleyman Çakır'ın kayınpederi.

Laz Ziya: DÜNDAR KILIÇ,Karadenizli Sürmene doğumlu,kızı Uğur Çakıcı'nın istenmedik hal ve tavırlarda ve gece eğlencelerinde bulunması sebebiyle namusunu temizlemesi için Alaattin Çakıcı'ya "namusunu temizle" izni veren mafya babası.

Kılıç: NİHAT AKGÜN
Dizideki Kılıç gibi Otel sahibi, mafya menşeyli, yüzü yarık bir kişi idi,Kılıç'a benzerliği malum yüzündeki yaradan ve yaptığı icraatlardan

Hüsrev Ağa: ABUZER UĞURLU,dünyaca ünlü uyuşturucu pazarlayıcısı.

Testere Necmi: YAŞAR AVNİ MUSULLU (Sarı Avni) Dünyaca ünlü silah kaçakçısı

Aslan Akbey(Abbas Ustaoğlu): Öldürülmesine bakarsak HİRAM ABBAS suikastı gibi.
Hiram Abbas'da görgü tanıklarına göre evinden çıkınca belediye işçileri tarafından öldürüldü.Ölüm şekli aynen Aslan Akbey gibi başından,aynı yöntem.
Başında olduğu teşkilat KGT,JİTEM gibi bağımsız olması nedeniyle CEM ERSEVER de olabilir.

Abdülhey Çoban: MAHMUT YILDIRIM(YEŞİL)
Mahmut Yıldırım Abdulhey'in Aslan Bey'in evinde not defterini ararken söylediği gibi aşiretler içerisinde görev yapmıştı,en son Van Tatvan Mit Bölge Müdürlüğü yaptı.

Doğu Eşrefoğlu(Doğu Bey): MEHMET FUAT DOĞU(MİT Müsteşarı) veya EŞREF BİTLİS PAŞA,helikopter ölümleri aynı.

Avukat Elif Eylül: ŞEYDA YILDIRIM,Alaaddin Çakıcı'nın avukatlığını yaptı.

Tuncay Kantarcı: TUNCAY MATARACI,gerçek hayatta bürokrat aynı dizideki Tuncay Kantarcı gibi.
Gerçek hayatta Tuncay Mataracı kaçakçılardan rüşvet almak suçundan yaşam boyu hapis cezasina çarptirilmis bulunuyor aynı dizideki gibi.

İplikçi Nedim: NESİM MALKİ (28 Ağustos 1995 de suikast sonucu öldürüldü) İki isimde Musevi asıllı,Nesim Malki bildiğimiz üzere gerçek hayatta ünlü tefecilerdendi,aynı dizideki İplikçi Nedim gibi.

Samuel Vanunu: ÜZEYİR GARİH(25 Aralık 2001 de suikast sonucu öldürüldü) İki isimde Musevi asıllı.İş dünyasında ve uluslararası ortamlarda ağırlığı olan kişi,aynı dizideki gibi


Nizamettin Güvenç: AYDOĞAN SEMİZER,Alaattin Çakıcı kasetleriyle birlikte gündeme gelen para trafiğinde kilit rol oynadığı bilinen avukat.

Halo(Halil İbrahim Kapar): HALİL HAVAR, dizide Halo polis helikopteri ile cezaevinden kaçırıldı,
gerçekte ise Halil Havar Hollanda'dan cezaevinden İtalyan mafyası CIA helikopteri ile kaçırdı.

Tombalacı Mehmet: ALİ FEVZİ BİR,dizide Önder Zülfü Koşal ölünce bütün kumarhanelere o Tombalacı Mehmet sahiplendi gerçekte Ömer Tüftü Topal ölünce bütün kumarhanelerine ortağı Ali Fevzi bir sahiplendi.

Kirve: SEDAT EMİN BUCAK

Cerrahpaşalı kardeşler: KARAGÜMRÜK ÇETESİ NURİ ERGİN(Nuriş) ve VEDAT ERGİN kardeşler.İstanbul'da bir sürü suç olayına karışmış,yeraltı dünyasında kargaşa yaratmışlardır.

Pala: KORKUT EKEN,Susurluk Davası nedeniyle altı yıl hapis cezası alan, infaz yasasına göre 2.5 yıl hapiste kalacak olan emekli albay, eski MİT kaçakçılık dairesi başkan yardımcısı, Mehmet Ağar'ın isteğiyle Başbakanlıkta kadrolu olarak özel harekat timlerini eğitmiş. Susurluk komisyonu'na Abdullah Çatlı'yı tanıdığını, devletin Çatlı gibi isimleri kullandığını söylemiş.Doğuda PKK'ya karşı aşiretlere silahlı eğitim ve destek vermiştir.


Şahin Ağa: İBRAHİM ŞAHİN,Özel Harekat Daire Başkanı

Mehmet Karahanlı'ya suikast girişiminde bulunan Feraye: Özdemir Sabancı Suikastı'ndaki FEHRİYE ERDAL

İbrahim Ahıskalı: ŞARIK TARA
Enka'nin kurucusu insaat muhendisi,Rusya'ya bi kaç ay icinde 10000 işçi götüren adam,Moskova ile çok yakın ilişkileri olan kişi.

Tilki Andrei: ANDREI TYKIN
Sarı Avni'nin lideri olduğu Pizza Connection uyuşturucu şebekesinde adı geçti.CHP İçel Milletvekili Fikri Sağlar'ın sorgu önergesinde;Andrei Tykin'in Türkiye'de olduğunu ve Hüseyin Sümbül'e ait bir cep telefonu kullandığını ve Hüseyin Sümbül'ün de Antalya Kemer'de otel kiraladığı ve otelin sahibinin Tansu Çiller'in eşi Özer Çiller'e ait olduğunu açıkladı.
Andrei Tykin'in 33 yaşında ve bütün doğu blok ülkelerinde Çakal Carlos'un görevlerini üstlenmiş durumda.

Şevko: İBRAHİM TELEMEN dizide olduğu gibi otel odasının penceresinden intihar etti.

Süleyman Çakır'ın Kumarhane Müdürü: KORKMAZ YİĞİT

Dizide ilk bölümde Çakır'ın öldürdüğü 3 kişi;

Barış Bulmaz: SAVAŞ BULDAN(Hakkari'li silah kaçakçısı 10 Haziran 1994'de suikast sonucu öldürüldü)

Önder Zülfü Koşal: ÖMER LÜTFÜ TOPAL (Kumarhaneler kralı 28 Temmuz 1996'da suikast sonucu öldürüldü)

Behiç Türkcan: BEHÇED CANTÜRK (Liceli uyuşturucu kaçakçısı 15 Ocak 1994'de suikast sonucu öldürüldü)

Kirkor Terzioğlu: HAYAM GARİPOĞLU

Kürt Bedo: KÜRT İDRİS,İstanbul'un meşhur kabadayılarındandı,Dündar Kılıç ile yakın ilişkide idi.
 

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
#2
teşekkürler .zaten günümüzdeki birçok dizi türkiye gündemiyle alakalı olduğunu düşünüyorum.
 

~ EyLüL ~

Acemi Üye
Silver
#3
ohooo bunlar şu anki anlatılan gündemin yanında oyuncak kaldı be yadellerim ne filmler dönüyorda bizim haberimiz yok dünyanın çivisi çıktı....
 

yusöz

Acemi Üye
Silver
#4
bencede turkiyenin gercekleri bunlar... ama bunlari halka tekrardan gostermek bagdastirilan kisilere yenilerini ekleme cabasi. evet turkiye bu halde ama bole diziler dahada beter yapiyo... cocuklar kalem tutmak yerine silah tutmayi tercih ediyor....