Kürdistan Diye Bir Yer Yoktur

Gözümün_Mavisi

Çalışkan Üye
Silver
#1
Türk Tarih Kurumunun eski başkanlarından olan MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu BDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani’nin Kürdistan iddialarına cevap verdi.

BDP'YE KÜRDİSTAN CEVABI
BDP Milletvekili Zozani bütçe görüşmeleri kapsamında Meclis kürsüsünde konuşma yaptı. Zozani, "Ben de teröristim, Ordu neyle hangi ticari faaliyetler içerisinde, Ordu Kürdistan’da Kürt halkına karşı bir harekat yürütüyor" gibi açıklamarından sonra, Meclis’te yaşanan Kürdistan kelimesi gerginliğine değindi.Zozani “Geçen sene kitapçıkta Kürdistan yazıyordu o zaman niye rahatsız olmadınız, okumadınız geçen sene kitapçığı Sayın Halaçoğlu, Sayın Muharrem İnce” dedi.

TARİHTE KÜRDİSTAN DİYE BİR YER YOKTUR
Bunun üzerine kürsüye gelen Yusuf Halaçoğlu Adil Zozani’ye cevap verdi. Halaçoğlu, “Tarihte Anadolu haritasında Kürdistan diye bir yer olmamıştır, bununla ilgili size on tane harita getirebilirim siz bir tane Anadolu’da Kürdistan olan bir harita getirebilir misiniz? Tarihte böyle bir şey yoktur Kürt mimarisi bile gösteremezsiniz” dedi.

HALAÇOĞLU DAHA ÖNCE DE KÜRT YOKTUR DEMİŞTİ
Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu daha önce çok dikkat çeken bir açıklama yapmıştı. Halaçoğlu yabancı arşiv belgelerine ve araştırmalarına dayanarak yaptığı konuşmada “Müslümanlığı kabul etmiş ve kendisini Türk olarak kabul etmiş insanlar gelip Anadolu’ya yerleşmiştir. Dolayısıyla bunları bir mozayik olarak kabul etmek farkına varmadan ülke içerisinde de bir takım gruplaşmalara neden olmaktadır. Bu konuda özellikle siyasetçilerin çok dikkatli olması gerekir. Araştırmalarımızda Kürt diye bildiğimiz insanların aslında yapısal olarak ’Türkmen asıllı’ olduğunu, Kürt Alevi olarak bilinen vatandaşların ise ‘Ermeni kökenli’ olduğunu gördük. Ülkeyi bölmeye çalışan ‘TİKKO ve PKK’ terör örgütlerinin içinde yer alan insanların birçoğu Ermeni dönmesi Kürtlerden oluşuyor. TİKKO ve PKK hareketi bizim bildiğimiz gibi Kürt hareketi değildir.” ifadelerini kullanmıştı.

Prof.Dr. Yusuf HALOÇOĞLU
Naklen: habervaktim.com
 
Konu başlatan Benzer konular Forum Cevap Tarih
B Siyaset Meydanı 6

Benzer konular

Gözümün_Mavisi

Çalışkan Üye
Silver
#2
Kavim olarak böyle bir ırk olmakla birlikte, bu kavme ait belli bir toprak parçasının bulunmadığı ifade edilmiş.

Ben hadiseye şöyle bakayım:

Bizler müslümanız. Dolayısıyla, ırklarımızı öne almak kaydıyla ne bir toplum oluşturmaya çalışırız ne de o ırkımıza havi bir toprak parçasını ırkımızın egemenliği altına alırız.

Bizler, Kur'an'ın, İslam'ın ve de Peygamberi'nin istediği ölçüleri öne alır ve bu değerlerin istediği güzellikleri topraklarımıza egemen kılarız.

Dolayısıyla,

Bir toprak parçasını "Türk" kavmini öne alarak şekillendirmek "cahiliyye"nin kötü bir adeti olduğu gibi; bir toprak parçasını "Kürt" kavmini öne alarak şekillendirmek de "cahiliyye"nin kötü bir adetidir!

Biz müslüman isek, ki müslümanız, değerlendirmelerimiz de değerlerimize uygun olmak zorundadır!
 

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
120
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme
2,219