Kinyas Ne Demek?

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
Ne yazık ki, boş işleri bırakın ayetini duymamış gibi boş işlere devam edip, dizi izlemeye devam eden biri olarak, güzelliklerimiz nasıl yok edilmeye çalışılıyor, bunu sergilemek istedim..

Bir dizi izlerken bir laf duydum, "bütün erkekler Kinyastır" diye. Acaba Kinyas ne demek diye düşünürken, bugün başka bir dizide bir karakterin ismi kinyastı. Ve karatere bakınca, hmm, şeytan, kötülük sever erkeklere Kinyas deniyo, demek diye düşündüm.
Birde google amcaya somak geldi içimden. Ve yine aynı sonuçla karşılaştım,tüm güzel değerlerimiz ve güzelliklerimiz dizilerle zihinlerimize kötü olarak algılandırılıyor..

kinyasın gerçek anlamı:
Geniş yüzlü kimse. Kip 1. Uygun, uyumlu, idareli. 2. Sağlam, dayanıklı. 3. Şık, zarif, biçimli. 4. Kullanışlı. 5. Örnek, kalıp.

Ama dizlerde tam tersi.. Ne izliyoruz, kime hizmet ediyoruz, kimin destekçisiyiz, bir daha düşünmeliyiz...
Evimizde yuvalarımızda, çocuklarımızın beyinleri nasıl yıkanıyor ,işte gerçekler....

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
Izlediğim filmler bitsin yenisine başlamayacağım diyorum illa bi çekicilik bulup yenisine basliyorum.

Şu şeytan da işini tam yapiyo ha.cehennem ona helal valla. Emeğinin hakkını alacak. :)