Kahvaltılık Krep Nasıl Hazırlanır?

dua dilencisi

Tecrübeli Üye
Süper Moeratör
Kahvaltıya gelecek misafirinize farklı sunumda ve tarifte bir krep hazırlamak isterseniz, işte size güzel bir seçenek. Yumurtalı ve kaşarlı krepi eminim sizde çok seveceksiniz. O kadar nefis oluyor ki, denemeyen bilemez..:)
Malzemeler:

• 2 Yumurta
  • 1 silme tatlı kaşığı tuz
  • 1.5 Su bardağı süt
  • 1 şişe soda
  • 2 yemek kaşığı yağ
  • 2 su bardağına yakın un
Kızartmak için, iki adet yumurta ve yağ

Krep nasıl Yapılır?

• Sıvı malzemeleri derince bir kaba alıp karıştırın. Tuzunu atın.
  • Unu eleyerek sıvı malzemelere ekleyin.
  • Akışkan bir hamur olması gerekiyor. Koyu olursa krepin pişmesi güçleşir. İçi hamur kalabilir.
  • Teflon tavanıza güveniyorsanız hiç yağlamayın. Aksi halde hafifçe yağlayın ki sizi zor durumda bırakmasın.
  • İyice ısınmış tavaya bir kepçe krep hamurundan döküp eğerek hamurun, tavanın her yerine ulaşmasını sağlayın.
  • Altı pişen krepin üst kısmında hamur görüntüsü kaybolacaktır. Bu esnada bir spatula yardımıyla krepinizi çevirin.
  • Krepinizi ne çok yüksek, ne de çok kısık ateşte pişirmeniz doğru olmaz. Orta ateşi tercih etmelisiniz.
  • Pişen krepleri ortadan ikiye bölün. Her bir parçanın köşesine bir dilim kaşar (Ben köy peyniri de serpiştirdim, sucukta olur) koyup, üçgen şeklinde kapatın.
  • 2 adet yumurtayı çırpın ve üçgenleri kapanma yerinde tutarak yumurtaya bulayın ve kızgın yağda arkalı önlü kızartın.
  • Ben teflon tavada kızarttımve çok az yağ kullandım.
  • Afiyet şifa olsun. Şükrünüz bol olsun.
NOT: Un farklılıları hamurun kıvamında küçük değişikliklere yol açabilir. Eğer kıvam akışkan olmazsa, azıcık daha su ilave edebilirsiniz.

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
645
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme
2,719