israf yemeği nasıl yapılır....

cihanusta

Acemi Üye
Silver

Dünyanın çeşitli yerlerinde binlerce kişi açlıktan ölürken bizler nasıl israf yemeği yapıyoruz....

Buyrun dinleyin......Tarifini veriyorum......

Yemediğimiz kadar ekmek alınır...Ve yemekler hazırlanır.....

Sonra bunlar hiç yenmeden çöpe atılır....

Sonra birileri onları çöplerden toplar.....

Bu toplanan atık ekmek ve sebzelerle israf yemeği yapılıyor....

Bu da insan..?

Bu da insan...?

Peki bunları gören biz neyiz.....???????

Nasıl hesap vereceğiz....?

......

Benzer konular

sahradeniz

Acemi Üye
Silver
Rbbim muhafaza etsin israftan.....muhakkak hasabını Allaha vereceğiz....Allahın verdği nimetlerin şükrünü çöpe atark değil açları doyurarak yapmalıyız ama malesef bu hep dilde kalıyor....ramazan muaberk gün geldi geleli kaç fakiri evinize davet edip doyurdunuz...kişi kendinden sorumludur....kendimizi düzeltip dikkat edersek inanıyorumki bilinçli insanlar ardımızdan geleceker ve biz daha bilinçli olanların ardlarına takılıp gideceğiz gelecek nesilde israfetmeyen açları gözeten bir nesil olur inşaallah......

YASEMİN SUCU

Acemi Üye
Silver
çok haklısın kardeşim Biz insanlar sadece yediğimiz yemeği değil yaşadığımız havayı bile isra ediyoruz.Allah sonumuzu hayır etsin

clewerss

Acemi Üye
Silver
Rbbim muhafaza etsin israftan.....muhakkak hasabını Allaha vereceğiz....Allahın verdği nimetlerin şükrünü çöpe atark değil açları doyurarak yapmalıyız ama malesef bu hep dilde kalıyor....ramazan muaberk gün geldi geleli kaç fakiri evinize davet edip doyurdunuz...kişi kendinden sorumludur....kendimizi düzeltip dikkat edersek inanıyorumki bilinçli insanlar ardımızdan geleceker ve biz daha bilinçli olanların ardlarına takılıp gideceğiz gelecek nesilde israfetmeyen açları gözeten bir nesil olur inşaallah......
aro:aynen:katiliyorum hatirlatmaniz icinde tesekkur

zilkadee_

Acemi Üye
Silver
hastahanelerde... otellerde.. yatılı okullarda.. lokantalarda... vs.okadar çok ekmek ve yemek israf oluyorki.. insanın içi dayanmıyo gerçekten.. bizler de malesef az pişirmeyi az almayı öğrenemedik.. kendimden biliyorum.. Allah affetsin bizleri.. çok kötü birşey israf... hele bulamayan insanları düşündükçe... az yeyip çok hamd etmemiz lazım gerçekten...

Ziyaretçilerden Sorular

Cevaplar
8
Görüntüleme
278
2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
1,137
Ayşe Hatun