İslami Sitede Referandum Sonucu Nedir?

Referanduma Evet mi? Hayır mı?

• Evet çünkü...!!!

Kullanılan: 53 86.9%
  • Hayır çünkü...!!!

Kullanılan: 8 13.1%

• Kullanılan toplam oy
    61

yonetim

Çalışkan Üye
Yönetici
Administrator
Referanduma evet mi? Hayır mı?

Neden Evet?
Neden Hayır?

thares

Tecrübeli Üye
Silver
EVET Çünkü CHP ile aynı görüşü paylaşan biri olmak istemiyorum

EVET Çünkü 12 Eylül de ve öncesinde çok mağdur edildim

EVET Çünkü 12 Anayasasının Üstünlerin Üstünlüklerinin Son Verilmesini İstiyorum

EVET Çünkü Hala Akılım Başımda Şükürler Olsun

~ EyLüL ~

Acemi Üye
Silver
bende evet diyenlerdenim ama neye evet dediğimi bilmek isterim bence tatmin edici bir açıklama olmalı neler değişiyor hangi yasalr değişince ne olacak bunları bilmek istiyorum

bu arada ankette bir yazım hatası var.. "çünki" değil "çünkü" olacak... : )

Aslında çünkü kelimesinin doğrusu çün ki dir osmanlıca lügatlerinde böyledir ancak türkçede galatlaşmış çünkü olmuştur bildiğim kadarıyla..türkçemizde nefis osmanlıca ve arapça kelimeler var ancak bazılarını meallesef katlediyoruz istemeyerekte olsa

zilkadee_

Acemi Üye
Silver
Aslında çünkü kelimesinin doğrusu çün ki dir osmanlıca lügatlerinde böyledir ancak türkçede galatlaşmış çünkü olmuştur bildiğim kadarıyla..türkçemizde nefis osmanlıca ve arapça kelimeler var ancak bazılarını meallesef katlediyoruz istemeyerekte olsa
evet doğru.. "çün" kelimesi çok geçer eski osmanlıca metinlerde ve divan şiirlerinde ve çünkü anlamındadır.. ki bağlacı ile birlerleşmiş ve senin de dediğin gibi galatlaşmış.. ama Türkçenin kendine has yapısı zaten bunu gerektiriyor.. biz pek çok dilden kelimeler alıyoruz fakat onu kendi dilimize çok güzel uyduruyor ve yerleştiriyoruz.. çünkü de bunlardan biri.. "çünki" kullanımı artık yazım yanlışı olarak kabul ediliyor.. zaten ki bağlaç olduğu için ayrı yazılması gerekir normalde de...

Ziyaretçilerden Sorular

A
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
ArthurCAL
D
Cevaplar
0
Görüntüleme
11