İslam Nasıl Anlatılır?

denizinci

Acemi Üye
Silver
#1
Dirili? Projesi on Vimeo Linkteki videoyu izlemenizi öneririm.


Sinema Filmleri İçerikleri; Belgeseller Serilerinde Kuran'ın bilimsel açıdan üstün özellikleri yanı sıra sevgi ve barış yönü vurgulanarak dinimiz hakkındaki yanlış bilinen ön yargılar giderilmeye çalışılacaktır. Yaptığımız araştırmalarda aşağıda ki türden yanlış önyargıların batıda islam'a dair zihinlere kazınmış olduğunu tespit ettik.

* Müslümanlar (haşa) Kabe'ye ve Hz Muhammed'e tapan putperest ve sapkın bir topluluktur.( haşa )
* Hz Muhammed'in (As.) kabri Kabe'nin içindedir.( haşa )
* Müslümanlar için Kuran'a göre (haşa) Müslüman olmayan herkesi öldürmek farzdır ve buna cihat denir.( haşa )
* Dünyada ki terörün günümüzde kaynağı Kuran'dır.( haşa )
* Müslümanlar Hz İsa'yı reddederler ve onu Yahudiler gibi sahte peygamber sayarlar. (haşa)
* Geride kalmışlığın ve bilim dışılığın kaynağı İslam'dır. (haşa)
* Kuran Hz Muhammed'in kendi aklından yazdığı bir kitaptır.( haşa )... ve daha niceleri

Amaç, bu önyargıların en güzel yollarla ve delilleriyle silinmesi, olumsuz düşüncelerin yok edilmesidir. Bununla birlikte İslam'ın sahip olduğu ahlaki güzellikler ve harikulade bilimsel yönleri birlikte verilmeye gayret edilecektir. Bu hassas konuyla ilgili şu ana kadar yaptıklarımız ve inancımız yeterli bir gösterge olmalıdır. Sinema filmlerinde ise aksiyon, bilim kurgu, dramlar yolu ile oldukça sürükleyici bir hikayenin içerisine görsel efektlerle bezeli sinema eserleri ile bu bilgilerin akıcılığı bozmadan doğal bir biçimde yerleştirilerek verilmek istenen mesajın sunulmasıdır. Çağımız imaj çağıdır. Ne söylediğinizden çok nasıl söylediğiniz nasıl sunduğunuz çok daha önemli hale gelmiştir. Bu nedenle çok büyük bir emek, profesyonellik ve büyük bütçeler gerekmektedir.
* Dünyaya Filmler Nasıl Yayılacak? Bütçe ve talepler doğrultusunda mümkün olan her ülkede sinemalarda, tüm popüler dillerde seslendirmeleri yapılarak…
* Dünyadaki tüm film festivallerinin listesi çıkarılıp istisnasız hepsine dvd ve blue-ray dataları gönderilerek.
* Tüm dünyada Dvd Satış ve Dağıtım ağına girmek için gerekli girişimlerde bulunmak.
* Tüm dünyadaki tv kanallarının listesi çıkarılıp hepsinde gösterimi gösterimi için bağlantı kurularak ve örnek kopyaların gönderilmesi sağlanarak.
 

Benzer konular

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
#2
evet çok haklısınız bir belgeseli dini bir yayında izlemek başka oluyo, dini yönü katmadan izlemek başka. rabbim bu yönde hizmet eden kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun...
 

denizinci

Acemi Üye
Silver
#3
amin, elimden geldiğince destekliyorum ben de, inş. bazı allah kullarının hidayete ermesinde nokta kadar da olsa payımız bulunur.
 

Ziyaretçilerden Sorular

Cevaplar
8
Görüntüleme
278
2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
1,133
Ayşe Hatun