hz. hüseyin (r.a.) ve kerbela şehitlerimize yasin-i şerif

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
gösterismi, burada yapilan diger hatimlerde mi gösteris o zaman?
biz bir iyilige adim attik gösteris buna denmez
arabamla evimle bahcesi ile gösteris yapmadim
böbürlenmedim
Kuran ile gösteris olmaz
böyle algilayanda cok ayip ediyor bence
105. Hatimi baslattik 105. gösterisindemiyiz simdi?
ben bu yazinada üzüldüm, beklemezdim
gösteris diyecegin yere önce görmedim diyebilirdin
caferiye gelince ne alaka?
kusura bakmada kizma da kardesim ama eger bir caferi gelirde ben bir tane okuyacam dese ben buna cok sevinirim
bundan büyük sevincmi olur?
uyariya gelince uyari degildi, ben üzüntümü ifade etttim
Allah cc kabul etsin ve senden razi olsun insaallah, hersey Allah cc rizasi icindir zaten, bizde bu niyetle actik
baska bi artniyetinimiz yoktu
Allah cc eger hatta ettimse beni affetsin

birdahada zaten bu sekilde birsey yapmam yaptirmamda

bekkain hakkini helal et kardesim benim yüzümden sende üzüldün cok özür dilerim
helali hoş olsun ecel...sen bişi yapmadın canım ,eğer güzelliklere vesile olmak bazı kesimlerce gösterişse biz bunada varız:)

belkide burda sizin bu konuyu açmanız gösteriş. kimse kimsenin içini bilemez... belki konuyu görmek denk gelmemiştir, belkide okuyunca caferi mi olurum korkusu vardır insanlarımızda...
ben sizin bu uyarınız için değil, allah rızası için 5 tane yasin alıyorum. rabbim kabrimizin nurunu aydınlattın efendimizin şefaatine nail eylesin
bazen yazmak için yazmamak lazım.her türlü eleştiriye açıkğız ama eleştirilerimiz yapıcı olmalı. burası bir islami site, yani ismi islamturka...e bundan da anlaşıldığı gibi burda hatimler okunur dualar yapılır vb. faaliyetlerle konular devam eder gider. biz burda asr süresini yaşama geçirmeye çalışan bi kaç kardeşiz... burda eleştirilmesi gereken böyle bir sitede böyle güzel konu niçin öksüz yetim ve kimsesiz kalmış. niye bu kadar duyarsız kalmışız...bunları konuşup üzülmek lazım derim....
bu dinde ancak takvayla üstünlük vardır, bu yüzden şu cemaat bu cemmaat diye ayırt etmemek lazım...eğer biri allah için, peygamber sevgisi için bir faaliyet yapırsa kim, yapmış diye düşünmeden orda olmak bulunmaktır bize düşen. artık kulaktan dolma bilgileri bırakıp dinimize sıkıca sarılmak lazım...efendimizin emanetine sahip çıkmak lazım....fikirleri konuşup onları trtışmak lazım...okuyandan da okumayandanda rahman razı olsun...
yasin okuyamayanlar en azından bu konuyu okuyunca bir fatiha okusun...
her yaptığımız HAK rızası için olsun...
selametle.....

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
Selamün aleyküm arkadaşlar.
Bekkain konu için teşekkür ederim.Allah razı olsun.
Dün girdim ama başlıktan farketmedim 41 yasin olduğunu.Hatta sana mesaj bile yazdım açmadınız mı diye:):)Hakkını helal et.

Ecel sende üzülme öyle hemen pes etmek yok.Kaçmak yok.Eleştirecekler kıracaklar üzecekler ama taviz vermeyeceksin.Çünkü sen dediğin gibi Allah rızası için yapıyorsun yaptıklarını.... birileri faydalansın sevaba girsin diye.Anlayandan Allah razı olsun.Senin niyetini anlamayanada Allah yardım etsin gönlünü genişletsin.

Aklına gelen yapılmasını istediğin ne varsa söyle.
Yaparız Allahın izniyle.Tek başımıza kalsak bile kısa sürede biteceğine uzun sürede biter ama biter Allahın izniyle.

Asi

Acemi Üye
Silver
Canim benim icimi sen ve bakkain cok rahatlattiniz

Allah cc ikinizden kum taneleri kadar kiyamete kadar yagacak yagmur damlalari kadar razi olsun, size ebedi affiyet versin.

Sana ve bekkaine söz pes etmicem

geri kalan 5 yasinide ben aliyorum

Allahim cc sen ehlibeyti hakki ile sevmemize yardimci ol bizlere :(

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
Allahim cc sen ehlibeyti hakki ile sevmemize yardimci ol bizlere :(
AMİN AMİN AMİN.....

okuyan okumayan, okuması nasip olan ,olmayan tüm kardeşlerimizden allah razı olsun...

konuyu gören,okuyan tüm kardeşlerimizden bir fatiha isteriz şehitlerimize....

yasinler okunduktan sonra inşallah duasını da yaparız...

&ezel

Acemi Üye
Silver
yanlış anlaşıldık , anladık, kırdık kırıldık galiba. kim bi hayra vesile oldu ise o hayrı işlemiş gibidir.
bu hayırlı konunuz için allah razı olsun. kırdığım kardeşler haklarını helal etsinler.
5 yasin okunmuştur.rabbim kabul buyursun. şehitlerin makamına ulaştırsın inşallah

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
704
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme
2,776