• Teşrik tekbiri getirmeyi unutmayınız

hilye-i şerif

kapris

Acemi Üye
Silver
BİSMİLLAHİRRAHMANNİRRAHİM
Ahir zaman Peygamberi (s.a.v) Hazretleri Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v) dünyadan ahirete nakledecek ahir zaman cenaplar Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Ali Radiyallahu ann ecmain etrafında ağlaşıyorlardı. Sen gidersen cemalini bir daha göremeyeceğiz. Bizim halimiz nice olur, Ya Resulallah dediler. Bu sırada Hz. Fatıma anamız içeri girip, halimiz nice olur deyip Resulallah’ın boynuna sarılıp çok ağladı. O vakit Resulallah bu sözleri söyledi. “ Ey kızım Fatıma, sevgili ashaplarım gam yemeyin, vücudumun resmini size yazdırayım, ona “ Hilye-i Şerif’e” denir. Beni anarsanız. Beni görmek isterseniz, o vakit okuyun, yüzünüze sürünüz. Hemen beni görmüş gibi olursunuz. Onlarda sevindiler. Sonra Hz. Ali’den yana yüzünü çevirip, Ya Ali benim “ Hilye-i Şerif’imi” yaz. Benden sonra gelen ümmetime söyle. Benim ümmetimden benim “Hilye-i Şerif’imi” kim yazıp okursa ve okutan ve dinleyenler, beni görmüş gibi olurlar. Ben onlardan razı olurum. Okuma bilmezse her sabah yüzüne sürerse, cehennem onlara haram olur. Sıratı yıldırım gibi geçer. Cennete benimle ile beraber girer. “Hilye-i Şerif’im” her hangi bir evde olursa o eve haram, şeytan, cinni giremez. Ona sihirbazlık edemezler. O evde Halil İbrahim bereketi olur. Gam ve tasa görmezler. Benim “Hilye-i Şerif’imi” okuyan cehennem azabından emin olur ve cümle belalardan kurtulur. Ey benim ümmetim! Sakın benim “Hilye-i Şerif’imi” kafirlere göstermeyin. Onlara “Hilye-i Şerif’imi” okumayın ki, benden şefaat istemesinler. Benim ümmetimden bir kimse istifade edip, can-ı gönülden “Hilye-i Şerif’imi” okursa ve okutursa ve dinlerse, dünya ve ahiretteki muradına nail olur. Amin…

PEYGAMBER EFENDİMİZİN HİLYE-İ ŞERİFLERİ
“ Muhammed (s.a.v) alnı açık idi, kaşları çatık idi, sakal-ı şerifleri beyaz idi, benzi buğday rengi idi, mübarek saçı siyah idi, gözleri ela idi, burnu yüce idi, elleri tebasün idi, ön dişleri seyrek idi, arkasında hakikat nuru zuhur eder idi, göğsünden göbeğine kadar bir satır yazılmış. İki omzunun arasında mührü nübüvvet yazılı idi.”
““Hilye-i Şerif’i” okuduktan sonra 3 kere bu salavat-i şerife’yi okuyun 2000 (ikibin) salavat-ı şerifi okumuş gibi sevaplandırılırsınız.”
“ Allahümme Salli Ala Nuri Muhammedin Ala Nuri Muhammed, Allahümme Salli Muhammedin Akli Muhammedin Fakülü Allahümme Salli Ala Muhammedin Seyyidina Muhammedin Desduri, Allahümme Salli Ala Muhammedin Duri Muhammedin Duri, Muhammedin Cesedi, Muhammedin Ala Cesedi.
Birahmetike Ya Erhamerrahimin. Vesalamün Alel Mürselin Velhamdülillahi Rabbil Alemin.”
El-Fatiha…

“ Allahümme Salli Ala Nuri Muhammedin Ala Nuri Muhammed, Allahümme Salli Muhammedin Akli Muhammedin Fakülü Allahümme Salli Ala Muhammedin Seyyidina Muhammedin Desduri, Allahümme Salli Ala Muhammedin Duri Muhammedin Duri, Muhammedin Cesedi, Muhammedin Ala Cesedi.
Birahmetike Ya Erhamerrahimin. Vesalamün Alel Mürselin Velhamdülillahi Rabbil Alemin.”
El-Fatiha…
üç defa okudum Mevlam kabul etsin inşallah emeğine sağlık aro kapris

Allahümme Salli Ala Nuri Muhammedin Ala Nuri Muhammed, Allahümme Salli Muhammedin Akli Muhammedin Fakülü Allahümme Salli Ala Muhammedin Seyyidina Muhammedin Desduri, Allahümme Salli Ala Muhammedin Duri Muhammedin Duri, Muhammedin Cesedi, Muhammedin Ala Cesedi.
El-Fatiha…

aro