Her derde deva: Sarımsak

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver
#1Sarımsak sayesinde kurtulabileceğiniz sorunlar... Düzenli olarak yemeniz halinde bağışık sisteminizi güçlendiren sarımsak, aynı zamanda bir ...
Düzenli olarak yemeniz halinde bağışık sisteminizi güçlendiren sarımsak, aynı zamanda bir antidoksan deposu.
Sedef hastalığı için alternatif tedavi olarak kullanabileceğiniz sarımsak yağı, içerdiği Anti-inflamatuar sayesinde bu rahatsızlığı hafifletmenizde yardımcı olabilir.


Uçuk veya sivilce sorunu yaşıyorsanız doğal bir kurtarıcı olan sarımsak, bulundurduğu antioksidan mineraller sayesinde bakterileri öldürür. Dilimlenmiş bir diş sarımsağı sivilcelerinizin üzerine sürerek geçiş sürecini hızlandırabilirsiniz.


Saç problemi yaşayanlar için son derece faydalı olan sarımsak, dilimlenmiş veya ezilmiş halde baş derisine masajla uygulandığında sorunu gidermede etkili olur.


Elinize batan bir kıymık veya çöp sarımsak ile çıkartılabilir. Kıymık batan bölgenin üzerine bir dilim sarımsak yerleştirip bantla sardığınızda, kısa sürede sonuca ulaşabilirsiniz.


Sarımsak tam bir sivrisinek düşmanıdır. Bilimsel olarak her ne kadar ispatlanmış bir sonuca dayanmasa da, sivrisineklerin sarımsaktan uzak durduğu hatta kaçtığı tespit edilmiştir. Ayrıca bu özellik çoğu böcek içinde geçerli bir durumdur.

Bahçenizde sizi rahatsız eden böcekleri uzak tutmak için; yağ ve sıvı sabunu karıştırarak kendi doğal tarım ilacınızı oluşturabilirsiniz.


 

Benzer konular

YaKaMoZ PIRILTISI

Çalışkan Üye
Administrator
#2
Sarımsağın faydaları saymakla bitmez ahh bir de tansiyon düşüklüğü olanlar yiyebilse..Emeğine sağlık faydalı paylaşımın için tşk.ler.