• Teşrik tekbiri getirmeyi unutmayınız

Hangi sünnetleri unutuyoruz?

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Ben bazen tuvalete girerken tuvalete gireceğim ayağımın sol ile girmeyi zaman zaman unutuyorum.
Geçtiğimiz günlerde bu hurafe diyen bir tanıdığım çıkmıştı uzun uzun da tartışmıştım.

Evlerimize girerken sağ ayak ile banyo ve tuvalete girerken sol ayakla girilmeli ve çıkarken de tam tersi ile evden çıkarken sol ayak ile banyo ve tuvaletten çıkarken de sağ ayak ile çıkılmalıdır.
[HASHTAG]#Bazen[/HASHTAG] [HASHTAG]#Hurafe[/HASHTAG] [HASHTAG]#tuvalet[/HASHTAG]

Son düzenleme:
Konu başlatan Benzer konular Forum Cevap Tarih
suheyla Unutulan Sünnetler 6

Benzer konular

gulevuslat

Çalışkan Üye
o kadar cok sünnet unutuluyor ki günlük hayatımızda ama en basit olanı '' cevremizi temiz tutmak'' bi sünnettir.
bigün elimdeki çöpü atacak bi çöp tenekesi bulamadım insan sehrin göbeginde koca carsıda bulamaz mı bulamadım elimde eve kadar getirip mahalledekine attım.atanlarıda mutlaka uyarırım dayanamam bazen insanlara bu davranısın tuhaf gelebiliyor ama ben dogru yaptıgıma inanıyorum....

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Güzel bir davranış gülevuslat önceleri bende çaktırmadan atardım :)
Sonra büyüyünce bunları toplayan insanlar var diyerek zahmet vermek istemedim. Bende çöplerimi çöpe atmaya özen gösteriyorum.

kalpteniman

Çalışkan Üye
Silver
Evlerimize girerken sağ ayak ile banyo ve tuvalete girerken sol ayakla girilmeli ve çıkarken de tam tersi ile evden çıkarken sol ayak ile banyo ve tuvaletten çıkarken de sağ ayak ile çıkılmalıdır.

Banyo ve tuvaletten çıkarken sağ ayakla çıkılıyor da, evimizden çıkarken sol ayakla neden çıkılsın.
Evden çıkarken de girerken de sağ ayağımızı kullansak daha hayırlı olur kanaatindeyim.

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
Kısacası hayırlı yada iiyi her işte sağ diğer işlerde sol kullanılmalıdır. Giysileri giyerken sağ, çıkarırken solu kullanmak.

Az gülmek, az yemek, az uyumak, akrabaları ziyaret etmek, selam vermek, tefekkür etmek, etek ve pantolonu oturarak giymek vs vs vs... Daha bilmediğimiz onlarca sünnet.

omeraybal

Acemi Üye
Silver
Diyarbakır'ın fethi sırasında unutulan misvak sünnetinden dolayı , Diyarbakır'ın fethi aylarca uzamış en son haber gönderilmiş askerler misvak kullanıyorlar deniliyor ki Hayır, işte fethinin uzamasının nedeni sünnet tamamlandıktan sonra Diyarbakır'ın Fetih gerçekleşiyor.

Hz. Süleyman gibi bir çok peygamber ve sahabelerin şehit olduğu İl DİYARBAKIR.

Sevgi ve Saygılarımla,