Halam iftara davet etti

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Sabah erken saatlerde işim gereği kalmak zorunda kaldım.
Gece de pek uyku tutmadı, geçenlerde Halam aramıştı iftara buyurun dedi.
Bir kaç saat sonra yola çıkacaz Amcam ve diğer Halalarım hep beraber iftar yapacağız. Hala oğlu yeni polis memuru olarak göreve başladığı için bir ikramda bulunacaklar Allah kabul etsin inşallah.

Rabbim görevlerinde hala oğluna başarılar ihsan eylesin.

Bu yazımı gören diğer hala oğlu ise oda yeni göreve başladı oda aynı dönem polis Memuru olarak göreve başladı canım her ne kadar sen ziyafet vermesen de bir kenara not aldık :)

Şu dakikalarda oruc etkisi ile saatleri dakikaları çekiyorum.

Dün Cuma gunu Cuma vaazında ankara Diyanet İşleri Başkanlığından gelmişler vaaz veren hoca efendi dedi ki, orucu sayın...
Yani Peygamberimiz demiş sanırım. Orayı kaçırdım saymanın da buyuk sevabı varmış. Hani sayılı gunler sayılı zaman olduğu için. Degerini bilmek babında...

Akşamına teravihi suluovada mı kılarız artık döner miyiz bilemiyorum.

Geçen gün teravih namazına gidemedim uyuyp kalmışım. Baktım sahura 1 saat var. 16 dk da kılmışım. Jet gibi nasıl oluyor demeyin :) Ayet okursanız sizde kılarsınız.

Aslında bir hoca değilim ama Rahmetli babam imam idi ve camide büyüdüm. İmamları dinleye dnleye kulakta kalmış ezberledim. Bildiğim sürelerin çoğunu duyarak ezberledim.

Teravih namazları ilk gunlerde dolu idi ama şimdilerde camiler yavaş yavaş boşalıyor.

Dün apartman sakinleri bizim evde idi, iftarı yaptık komşular ile beraber çarşı içerisinde bir camiye gittik. Camii çıkışında bir çarşı turu atalım dedik ve çarşı ooo inanılmaz kalabalık. Yani sizin anlayacağınız iti kopuk herkes çarşı içinde istiklal caddesinden farkı yoktu. İstanbullular bilir.

Ne diyelim sadece kendimize etrafımızdakilere dua etmeyelim.
Peygamberimiz ümmetine dua ederdi.
Biz toplumdan şikayetci isek bizde ümmete dua edelim.

Selam ve dua ile...

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
Biz toplumdan şikayetci isek bizde ümmete dua edelim.

şikayeti bırakıp dua edelim. ne güzel demişsin .inşallah
teraviyi nerde kıldın ,merak ettim:D .. aman yaw suluovada kılmışsındır. hemen yemek yenilip gelinir mi :D
:Rabbim hayırlı kazançlar nasip etsin, hala oğullarına ...

Ziyaretçilerden Sorular

Cevaplar
0
Görüntüleme
64
2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
251
Ayşe Hatun