Gunluk Degil Omurluk

steganosss

Acemi Üye
Silver
aklım basıma geleli 29 yıl oldu :) bir mevlid kandilini sabahının uhrevi sessizligini bozmus cıglıklarım. sımdı dusunuyorum da acaba bu yuzden mi. 29 yıldan fazla oldu gunahla tanısalı. ılk ısyanım dıyebılırım. kıme mı dırek allah'a... hayatım yenı sayfa acmak ıcın yırttıgım eskı yapraklarla copluge donmus vazıyette. sokaga cıkınca gorduklerım ve hısstetıklerım ıle manevı bır ortamda bana dunya ıle koprulerı attıracak olan hıslerım karısmıs durumda. gunah ıle sevabım karısmıs, haram ıle helalım karısmıs, aczıyetım ve ısyanım karısmıs , aglamam ve gulmem karısmıs. hele ben ...... hele ben ..... bende kendımle karıstım. Allahım var mı bu dunyada benden daha gunahkarı... fıravun benım kadar gunahkarmıdır, nemrut benım kadar gunahkarmıdır...seytan benım kadar gunahkar mıdır.... seytan bıle olsa, fıravun bıle olsa, en gaddar en zalım bıle olsa benım kadar gunahkar degıldır dıyorum. cunku her kım hangı vazıfeyı ustune almıssa hakkıyla yapmıs. seytan seytanlık yapmaya gelmıs ve en ıyısını yapıyorken, fıravun fıravunlugu hak edıp hakkını vermısken bana ne olduda ınsalıga talıp oldum da yapamıyorum. bana ne oldu kı allahın rızasına talıp oldum da azabını cekecek ısler yaptım. bısrı hafıler, sahı naksıbendler, abdulkadırı geylanıler, ımamı rabbanıler, onlardakı nasıl bır samımıyettır allahım ki; onlar ıcın kadere bıle hukmettın. bısrı hafının ayagının tozu olayım. ya rabbı o bır sarhosluk anında bır kagıt parcası buldu ve gozyası ıle ona hurmet ettı. ve karsılıgında senın rızanı aldı. en can alıcı kısmı kagıdı bulduktan sonra senın ısmını gordu ve dedi ki ben bu kagıdı yere tekrar atamam cunku uzerınde allah yazıyor. "Bir Sarhosta Allahını Sever" dedi. iste benı bıtıren kısımda bu iste. Ey Bisr senın tabırı caızse kafa 1 mılyonluk halındekı samımıyetıne ben ayık kafayla yaklasamadım.sızın bıuyuklugunu buradan gelıyor sımdı ıdrak edıyorum. sunu anladım kı bu ıs samımıyet gerektırıyor. peki allah askına nasıl samımı olunur bırı solesın. bunun bır omlet gıbı tarıfı varmı. oncde yumurtayı kır sonra tavaya at dıye madde madde soleyecek. samımıyet kendı ıcınde olur dıyenlerı kaale almıyorum artık. kendı ıcımde bırsey kalmadı cunku gormeden konusanları duymak dınlemek hatta onlarla kelam tuketmek bıle ıstemıyorum.
bu muhasebe ıle yıllar tukettım. ama sımdı dıyorum kı allahım sen bana sordugunda " ya rabbi hayatım boyunca hıc bır emrını unutmadım, uygulamaya calıstım ama beceremedım. ancak vazgecmedım hayatım senın yolunda kul olmaya calısmak ıle gectı ama oldummu olamadımmı bılemıyorum. bana sorarsan olamadım ama senın rahmet mekanızman nasıl ısler bılemıyorum. karınca gıbı gıdemedım ama yolunda oldum" dıyecegım. sımdı tek ıstegım son nefesı saglam verebılmek. onuda nasıl verırız bılmıyorum ne vaktı bellı ne saatı. en ıyısı son nefestekını sureklı solemek kı olum hangı zaman gelırse gelsın elımızde olsun.
hanı delıler ıcın derler ya en son soylenecek lafı en basta solerler diye. ıste burda bıraz delılık lazım gıbıme gelıyor. son nefeste solenecek sozu en basta solemek ve sureklı solemek....

(((erva)))

Acemi Üye
Silver
Allahım var mı bu dunyada benden daha gunahkarı... fıravun benım kadar gunahkarmıdır, nemrut benım kadar gunahkarmıdır...seytan benım kadar gunahkar mıdır.... seytan bıle olsa, fıravun bıle olsa, en gaddar en zalım bıle olsa benım kadar gunahkar degıldır dıyorum. cunku her kım hangı vazıfeyı ustune almıssa hakkıyla yapmıs. seytan seytanlık yapmaya gelmıs ve en ıyısını yapıyorken, fıravun fıravunlugu hak edıp hakkını vermısken bana ne olduda ınsalıga talıp oldum da yapamıyorum.

ne güzel söylemişsiniz!!!

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
ne kadar güzel bir paylaşım olmuş...en sonda söyleneceği şindi söylemeye başlayalım ,belkide şindi son dakikalarımızdır kim bilebilir ki....

Ziyaretçilerden Sorular

Cevaplar
0
Görüntüleme
64
2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
251
Ayşe Hatun