gülmek..

ozdem

Çalışkan Üye
Silver
GULMEK ...
onun gülüş insanı neselendırseydı, Herhalde hayat palyacolarla dolardı degilmi, yuzdekı tebessumun insana verdiği huzur bazen yorgunlugu, bazen sıkıntıyı, bazen umutsuzlukları Atar İnsanın içinden, bir anda sanki umutlanır insan,gunesin dogup hem ışık sacıp hemde ısıttıgı gibi, bir komedi filminde genelde gulerız, bir tıyaroda kahkahalara boguluruz, bir anlık tebessüm ve gülüşlerle mutlu oluruz arada, ama bunlar gercek gülüş degıldır.perde kapanıp, bittiğinde fılm iki dakika kadar daha anlatır gulerız ve Hayat aynı kaldığı yerden devam eder.
vazgecemedimiz seyler olmalı insanın hayatında, perdesi olmayan,saati geldinde Bitmeyen değerler olmalı, Olmalıki Umutla ve sevgiyle hayat güzellessin degilmi,vazgeçmek ve umutsuzlluga kapılmak Aslında İnsan olarak bizlere verilmiş hak olmamalı,direnmesini Bilen,yıkılmaya fırsat kalmadan dogrulabilen, hep varım dıyebilecegimiz bir hayat olmalı Yasadigimiz.
Mücadele verilmeden kazanılmış hiçbir başarı insanı mutllu edemez, hayatımız sadece gülücüklerle dolu olsaydı, bu seferde Acının, ızdırabın, Yalnızlığın, özlemin ne olduğunu bilemez ve gülmeninde değerini anlamaz olurduk,
Acı içerisinde gülmek kolaymıdır, bir yalnızlık anında, terkedilmişlik zamanında, içimizi kemiren düşüncelerden kurtulup gülmek ne kadar zordur degilmi,
Gülmeyi sadece yüzümüzde tebessüm olarak gördügümüz vakit Gülmeyi daha ögrenememisiz demektir, acıyla gülmek kahkaha atmak değil Acının bitecegine inanabilmektir,özlemdeki Bekleyiş hüzün olsada dönecegi umudunu yitirmemektir,
yalnızlık anında korkular olsada, bir gün kapının calacagını Unutmamak olmalıdır gülmek, ayakta durabilmektir, direnebilmektir ben varım diyebilmektir gülebilmek ..
..
sadece gülümsedim geçen dünlere,
bir kendime baktım birde aynadaki kendime,
ben gülersem güldü karşımdaki ben,
sordum neden korkarsın hayattan sen,
kırdım aynayı, parçaladım hayalleri ben,
Ben var isem yaşarsın dedim sen gerçekleri,
acı, özlem, yalnızlık Varolmanın yoludur,
her nefeste varım diyebilmek hayatın oyunudur ..
HEP VARIM DİYENLERDEN Olmanız DİLEKLERİYLE ...
...............oyun oynayarak değil ben varım diyerek.........

.
Gülmeyi bilene,GÜLMEK isteyene.

not: Mavi yazıların hepsi lınklıdır.tıklayıp bakabilirsiniz.

M

Mi@d

Misafir
sadece gülümsedim geçen dünlere...
bie kendime baktım bir de aynadaki kendime...

emeğine yüreğine sağlık..çok güzel olmuş. :))

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
527
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme
2,620