Güle Güle Cumhurbaşkanım - Bekir COŞKUN

sagocu_kız

Acemi Üye
Silver
Güle Güle Cumhurbaşkanım - Bekir COŞKUN

Güle Güle Cumhurbaşkanım

DEVLET adamı "gelişinden" değil "gidişinden" bellidir

Bir manevi yolun iki yanına dizilmiş insanlar, dudaklarında dua, gözlerinde yaşla uğurluyorlarsa devlet adamını

Yüreğinde yurtseverlik olan herkes "teşekkür" ediyorsa

Eller sallanıyorsa arkasından

Fısıltılar onun gidişinin ülkemiz için bir güven kaybı olduğunu durmadan tekrarlıyorsa

Çocuklar onu seviyorsa

Trafik polisi; kendisine ve kırmızı ışığına saygı gösteren bu devlet adamına son selamını verirken burnunu çekiyorsa

Bu ülkenin tüm zenginliklerine sahip çıkmış adamsa o

Bir misal; diyelim ki o manevi yolun iki yanındaki ağaçlar, ağaçlardaki kuşlar dahi (2-B yasasının durdurulmasından dolayı) huzurlarını ona borçlularsa

Yüzü ak

Anlı açık

Vicdanı rahat

Başı dikse gidenin

O benim Cumhurbaşkanımdı

*

Bu yazı yazıldığı sırada Cumhurbaşkanımız Sezer’in görevi teslim edip Çankaya’dan ayrılmasına artıksaatler vardı

Son eşyasını toplamış, boşalttığı çekmecesini çekip son kez bakmıştır

Eminim, telleri tamir edilmiş şemsiyesine, mutfak kapısının arkasında asılı fileye kavuştuğu için sevinçlidir bile

Ama bir yandan da kendisine huzurlu bir gidiş hakkı vermeyen bu topluma kırgın

Endişeli

Tedirgin

*

Ne yapacaksınız

Arkasında yolsuzluk dosyaları onu kovalamadıysa

Ne gelirken, ne giderken, sorgulanmaktan korunmak için bir "zırha" gereksinim duymadıysa

Aslında rejimi yıkmak istemediğini anlatmak zorunda kalmadıysa

Onu ikinci cumhuriyetçiler sevmediyse

Tarikatlar, mollalar ona kızdılarsa

Ve yobaz gidişini bayram sayıyorsa

O benim Cumhurbaşkanımdır

Bekir COŞKUN

Benzer konular

M

musanınkardeşi

Misafir
Bekir Coşkun HALK seni sevmiyor hele senin fikirlerini HİÇ SEVMİYOR anla bunu artık be ,senin düşüncelerin AFYON...
DÜŞ BU MİLLETİN YAKASINDAN DÜŞ....

kollix

Acemi Üye
Silver
BEKİR ÇOŞKUN VE ONUN GİBİLER BİRİSİNDEN VEYA BİRŞEYLERDEN HOŞLANIYORSA; O MİLLET İÇİN FELAKET VAR DEMEKTİR;YANİ BU ZAT-I HAŞARAT ZARARLIDIR,İNANANLARA ÖYLE YADA BÖYLE DÜŞMANDIR,BU GÖZLE YAZILARI OKUNMALIDIR ,HATTA BU İSMİ GÖRDÜĞÜNDE OKUNMAMALIDIR. (iyide bu yazı nereden çıktı bunça zaman sonra,yeniyse vardır bir şeytanlığı.)

hsyn_

Acemi Üye
Silver
görev yaptığı sürece çankaya dan dışarıya kafasını bile çıkarmamış bir cumhurbaşkanı cumhur halk demektir benim başkanım hah nerede o gözü yaşlı uğurlayanlarmış biz göremedik onları bekir abey nerede görmüş ki, dosyası olmaz tabi çünkü hiçbir halt yapmamıştır, ha 2b yasasını veto etmiş başka benim dedemden kalma 90 yıllık arazim 2b olmuş devlet bana vermiyor vermeyi bırak satmıyor içindeki bademimi cevzimi sökmemi isteyecek neden orası dedimin satın alma yoluyla 901 yıllık arazisi devlet kendi tapusunu kabul etmeyip 2b yaptı eee bumu cumhurluk antalyanın beleğin bilmem neresinde orman katliamı yapılmışmış yapılacakmış orayı denetleyen orman işletmeleri başka bir cumhuriyettemi yada veto ederken bunu düzeltilerek diye geri gönderemezmi
Bırakın allah ını zı severseniz adamın burnu secdeye değmemiş, bir manevi yolun iki yanına dizilmiş insanlarmış, insanlara yüksekten bakarak, halkın içine çıkmayarak cumhur olunmaz, iyiki bir ışıkta durmuş bir 2b veto etmiş yoksa yazacak bir şey de yoktu ortada, devlet memuru edasıyla görevini yapmış ve bitince gitmiş o kadar,
saygım vardır bekir abey gibi saygısızlık yapmayacağım her ne şekilde olursa olsun o insan benim CUMHURBAŞKANI MDIR.

zilkadee_

Acemi Üye
Silver
cumhurbaşkanı cumhurun yani halkın başkanıdır.. sadece belli bir kesimin cumhurbaşkanı olmayı üzerine vazife edinmiş zavallı bir zihniyet.. cumhurbaşkanlıgı süresince çankayaya başörtüsünün girmesini istemeyen bir zihniyet.. hiçbir iş, hiçbir atılım yapmammış.. sadece oturmuş ve veto etmiş bir zihniyet.. evet ağladı insanlar o görev süresini doldurunca.. mutluktan ağladı.. Allah bir daha böyle pasif ve hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan kimseleri getirmesin bu ülkenin başına.. Türkiye şimdi görsün cumhurbaşkanını.. neler yapıyor nereleri geziyor, ne işler hallediliyor..

M

musanınkardeşi

Misafir
bizler ADAM gibi ADAM olursak bu ülke İZZETLİ olur ve Güzel ve Asil insanlar yönetir...
bakın tc nin 80 küsür yıllık tarihine böyle zenginlik, huzur, dünyaca itibar ve asalet ve izzetli bir devir görmüş mü ????
bu memlekette Askeri sıkıyönetimlerce yönetildiğinde bile ülke KAN GÖLÜYDÜ, ve HIRSIZLAR, SOYGUNLARINN haddi hesabı yoktu ,, bakın bugüne şeytanı bile mağaralarındaki inlerden ve yılanları bile deliklerinden ÇIKARTIYORLAR...
35 senedir yapılamıyanı yapıyor tc hükümeti, TSK bile bu pkk lıları dize getirememişti....

sagocu_kız

Acemi Üye
Silver
Arkadaşlar dün forumda gezerken, köşe yazıları bölümünün boş olduğunu gördüm ve konu açmak istedim ; ama bu kadar tepki alacağımı bilmiyordum, eski bir köşe yazısı bu :(
Hepinizden özür dilerim...