Gül,asiklarin sevgiliye serenatidir

nimre

Acemi Üye
Silver
Gül,asiklarin sevgiliye serenatidir.Gözyasidir,duadir,yakaristir.Asr-i Saadetten bir yadigar,bülbüllerin gönlünde ah-ü zardir gül.Alemlerin Efendisinin(s.a.v) kokusundan nasibi vardir güllerin.

Bu nasip yüzündendir ki,asirlardir bahtiyardir gül.Asiklarin ciGerinden akan kan,cümle çiçeklere sultandir gül. sair söyle basliyordu:"Ben sözlerimle Efendiler Efendisini övmedim övemem.O'ndan bahsederek sözlerimi methettim sadece." Biz güllerden bahseterek O'nun güzelliGini nasil anlatalim?

O'ndan bahsedildikçe güzellesiyor hayat.O'nunla manasini buluyor yaratilmis ne varsa.Ve biz Güllerin Sultani'ni tanimaya her zamankinden fazla muhtaciz.ALLAH(c.c) " O sizin için en güzel örnektir" buyurmadi mi?

Hayatimizin her aninda ,her alaninda en güzel örnek O deGil mi? Asaletin,inceliGin,zarafetin,ahlakin,letafetin zirvesinde O vardi.Ah O'nu bir taniyabilsek.

Iste o zaman hayatimiz gül olurdu;evlerimiz gül bahçesi.

Hani bir gün Alemlerin Efendisi Aise validemizden bir bardak su ister.Validemiz suyu getirince "Önce sen iç ya Aise" der.Hz. Aise suyu içer.Efendimiz bardaGi alir ve suyu bardaGin validemizin içtiGi kenarindan içer.Su güldür o an,bardak güldür,dudak gül?

Hani validemiz sorar bir gün:
" Ya ResulALLAH beni nasil seviyorsunuz?"
"KördüGüm gibi ya Aise."

Seneler sonra bir kez daha sorulur ayni soru.Cevap aynidir:
"KördüGüm gibi."

Peygamber Efendimiz'in dünyada ki son günleridir.Soru tekrarlanir." Beni nasil seviyorsunuz ya ResulALLAH?" " Hala ilk günkü gibi ya Aise?" Soru güldür o an,cevap güldür,gönül gül?

Bir gün Efendimiz Sahabelerine seslenir. Siz biraz hizli yürüseniz.Kendisi Hz.Aise validemizle geride kalir." Yarisalim mi ya Aise?" Kosmaya baslarlar.Hz.Aise yarisi kazanmistir. Yillar sonra gene bir yolculukta sahabelerine " Siz ilerleyiniz" der.Validemiz o yarisi çoktan unutmus,sismanlayip gelismistir.Hz. Aise'ye döner Alemlerin Efendisi: " Gel, yarisalim" der. Bu kez Efendimiz kazanir. Tebessüm ederek " Iste bu, o yarisin karsiliGidir" der.

Atilan her adim güldür o demde,tebessüm gül,ifade gül?

Hayatimiz O'nu örnek aldikça güzellesecek. Yuvalarimiz Kainatin Efendisini tanidikça birer gül bahçesine dönüsecek. Ama, ah O' nu bir taniyabilsek?

MUHABBETIN RENGI GÜLDÜR,GÖNÜLLERIN NAKsI GÜL

AsKIN KOKUSU GÜLDÜR,DOSTUN BAKIsI GÜL
NE ZAMAN BIR GÜZELLIKTEN SÖZ AÇILSA ILK SÖZ GÜL OLUR,SON SÖZ GÜL

GÜL ALINIP GÜL SATILAN PAZARLAR,GÜLÜN GÜL ILE TARTILDIGI DIYARLAR VARDIR.
GÖNÜLLERE O DIYARDAN BIR NEsE TAsINACAKSA SÖZE GÜLLE

BAsLAMALI.
GÜL KOKULARI YAYILMALI HANELERE.