‘Gençliğe Hitabe’ de kaldırılmalı

voltaj

Acemi Üye
Silver
#31
selam ilk önce herkesin kandilini kutlar tüm vatana ve de islam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim .
evet hayırlara vesile olmasını dilemek ama bu dileği yaparken sanırım insanların akıllarını başlarına almalarını dilemek lazım neden mi anlatayım
bir ülkeyi ele geçirmek istiyorsanız ya o ülkeye savaş açarsınız ki gücünüz yeti yorsa topraklarını işgal edip ele geçirirsiniz
yada işi siyasi oyunlarla o ülkede kaos oluşturursun uz sonra ekonomisini bozup sömürge yaparsınız
evet arkadaşlar geçmişimizde üç kıtaya hükmediğimiz zamanlarda ejdadımız insanlık ve islama hizmeti esas amaç olarak zalimlerin zulmune son vermişler dir ama daha sonra bu zalimler ki bunlar haçlılardır güç ile başaramadıklarını osmanlıya fitneyi jön türkler ile sokarak osmanlıyı yavaş yavaş parçalamışlardır enson ise çanakkale ve kurtuluş savaşlarında tekrar güçdenemişler fakata gine hüsrana uğradıklarını görünce nekadar küçültürlerse küçültsünler TÜRKLÜK ŞUURUNU kırmadıkdan sonra arzuladıkları intikam ve emellerine ulaşamıyacaklarını da anlamışlar dır
ve
yukarda bahsetiğim ikinci şık olan ülke de kaols oluşturmak yolunu denemişlerdir bu yaparken de bir sistem oluşturmuşlardır bu da kesinlikle dini konulara direk saldırı yapılmayacakdır birinci olarak sosyal yaşamda cazibe oluşturulacak insanlar bu yönde isteklendirilecek sosyal yaşama birtakım ki kendilerine yakın olanlar zenginleştirilip halkın gözü önünde iştah kabartırcasına şaşalı bi yaşam sergileyecek ve bu yaşama ulaşamıyan halk ise bu doğrultuda örgütlenip devlet idarelerine karşı kışkırtılacaktır ama bunu yapa bilmek için halkın karekteristik yapısına özen gösterilecektir yani dine direk saldıramıyorsan diyer birleştirici faktör olan milli kimliğe dokunulacak milli birliğe dokunmak için de dini tabir ve kelimelri çokca kullanan düzmece din adamları ve tarikatlar oluşturulacak onların kışkırtması ile ülke de sevilen lider ve liderlik vasıfları bulunan kişilere saldırılarda bulunulacak vet işte bu gün TÜRKİYEDE işte bu entrika uygulan maktatır nasılmı MİLLİ MÜCADAELEDE ÜSTÜN ZEKASI KARŞISINDA ACİZ KALDIKLARI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Ü BU MİLLETE KÖTÜLEMEK TİR

EVET ATATÜRK İLKEĞİTİMİNİ MAHALLE MEKTEBİNDE ALMIŞ OSMANLI KÜLTÜRÜNDE FIKIH BİLGİSİNE SAHİP KURAN-I KERİMİ OKUYA BİLEN VEDE OKUDUĞUNU ANLLAYA BİLEN BİR LİDER KVVAİİ MİLLİYEYİ KURAR İKEN HEM HANEDANIN HEMDE HALK ARASINDA İLERİ GELEN DİN ADAMLARINI NI DA YANINA ALMIŞTIR VE HEM DIŞ DÜŞMAN HEMDE İÇ DEKİ HAYİNLER LE SAVAŞARAK BU ÜLKEYİ KURTARIP KURMUŞTUR ŞİMDİ O DÖNEM DE HATATÜRKE DESTEK VERENLERİ BİR DÜŞÜNÜN ONLAR NEDEN DESTEK VERDİLER DİNİ BİLMİYORLARMIYDI BİLİYORLARDI TABİ AMA BU DURUM HAÇLI NIN ZORUNA GİTTİĞİNDEN ATATÜRKÜ KÖTÜLEYEN OYUNLARI OYNAMAK İÇİN SAHDE DİN ADAMLARINI İCAT ETTİ VE ONLARDA ATATÜRK VE ONUN YAPTIKLARINI DİN E BİR SALDIRI OLDUĞUNU YAYMAYA BAŞLADILAR ŞİMDİ BİLE BU OYUN DEVAM ETMEKTEDİR BU GÜN TÜRKİYEDE pkk SIKINTISI VAR İKEN BÖLGEDE SIKINTILI BİR GÜÇ OLAN TÜRK KİMLİĞİNDEN KURTULMAK İÇİN ÜMMETCİLİK SAVUNUCULUĞUNU İSTİSMARİ BİR BİÇİMDE ÖNE GETRİLİYOR Kİ ÜMMETCİLİK AMENNA KARŞI OLDUĞUM BİR KONU DEĞİL OLAMAZ DA GENÇLİĞE HİTABENİN BİR BASKICI ZİHNİYET OLDUĞUNU SÖYLEYEN ARKADAŞLAR VAR NEYE BASKI VAR ANLAMADIM DİNEMİ SALDIRIYOR İNSANLIĞAMI SALDIRIYOR NEYE SALDIRIYOR HAAA NE DİYOR DAMARLARINDAKİ ASİL KANDAN BAHSEDİYOR EEEE BUNDAN RAHATSIZ OLAN VAR İSE ZATEN O KAN O DAMARLARDA YOK DEMEKTİR TIPKI MENEMENDE KUBİLAYI ŞEHİT EDEN DİN İSTİSMARCI YOBAZLAR GİBİ HALKI DİN ELDEN GİDİYOR DİYE HAÇLI VE YAHUDİ ÇIĞIRTGANLIĞINI OKYANUS ÖTESİNDEN BİLE GÖREV OLARAK ÜSTLENİRLER EVET OKYANUS ÖTESİNDEKİ ADAM SEN İN DAVAN DİN İSE NEDEN KAÇIYORSUN NEDEN KIŞKIRTIĞIN BU HALKIN YANINDA DEĞİLDE FİTNENİN MERKEZİ OLAN AMERİKADA KONFOR İÇİNDE YALAKALIK YAPIYORSUN MADEM DİN İÇİN GÖZ YAŞI DÖKÜYORSUN KAÇMA DİN UĞRUNA ŞEHİTLİĞ BİLE GÖZE ALARAK BU HALKIN YANINDA OL OLAMAZSIN ÇÜNKÜ SEN TAM BİR RİYASIN VE O RİYA KEMİĞİNİ YEDİĞİN BABALARIN SANA TÜRKİYEDE DİNİ KULLANARAK İNSANLARIN DUYGULARINA HİTAP EDEREK TÜRKLÜK ŞUURUNU ORTADAN KALDIRMA GÖREVİNİ AŞAMA AŞAMA UYGULAMA EMRİNİ VERMİŞTİR ŞİMDİ ANDIMIZ VE GENÇLİĞE HİTABE 19 MAYIS DARBE EMRİNİ ALDIN YARIN ÖBÜRGÜN İSTİKLAL MARŞI VEDE BAYRAK DEĞİŞTİRME EMRİNİ ALACAKSIN VE BU TÜN BU YALAKALIĞINI İNSANLARIN DİNİ DUYGULARINI KULLANARAK YAPACAKSIN BUNU YAPARKENDE SEN VE ETRAFINDAKİ HAYİN YALAKA VE YOBAZ KADRON CEBİNİZİ DOLDURACAKSINIZ
AMA ŞUNUDA HİÇ BİR ZAMAN UNUTMA NASILKİ BİRZAMANLAR BALIKESİR ZANOS CAMİİDE VE ÇANAKKALEDE SAVAŞ ALANINDA CUMA NAMAZI KILDIRAN BÜYÜK KOMUTAN ATATÜRK GİBİ BİR KONUTAN DAHA ÇIKIP GERÇEK VATANSEVER BİR AVUÇ TÜRK TOPLAYIP GİNE SİZE VE SİZİN KAPISINDA KEMİĞİNİ YEDİĞİNİZ SAHİPLERİNİZE GEREKEN DERSİ VERİR
AMA BENİM SİZE VE SİZE İNANIP BİLMEDEN TÜRKLÜĞÜ ATATÜRKÜ HAKSIZ YERE SUÇLAYAN VE YARGILAYAN BU ZİHNİYETDEN VAZGEÇMENİZDİR ÇÜNKÜ BU NU YAPARKEN HEM DİNE HEMDE VATANA MİLLETE ZARAR VERİYORSUNUZ VE BUNUN VEBALİ BÜYÜKTÜR

YANİ NE DECAL OLUN NEDE DECCALE İNANAN OLUN
Bu ne öfke, bu ne kızgınlık kardeşim. Sakin olun lütfen. :)
Yani büyük harflerle yazmasanız da görebiliriz. Noktalama işaretsiz de yazınca baştan sona tek bir cümleymiş gibi algılanabilir ve verilmek istenen mesaj tam anlaşılamayabilir. Neyse, anlayabildiklerimizden hareketle bir şeyler yazalım:

Şu itham mevzuu en tasvip etmediğim hususlardan biri. Burada tartışma yaparken kimseyi itham etmesek doğruyu bulmada daha isabetli oluruz. Tartışan arkadaşlarımızın hüsn-ü niyetinden şüphe etmeden okuyoruz, cevap veriyoruz.

Kimsenin kanından şüphe etmeyiniz. Kan ile kimse abad olmaz muhterem. :) Belli şuura ermemiş kimselere kan şırınga etsek onları tam tekmil bir adam mı yapmış oluruz ? Bırakın Allah aşkına. Unutmayın ki, Bulgarlarla da aynı kanı taşıyoruz.
Aynı sınırlarda yaşadığımız devleti sevmemiz, vatan toprağına sahip çıkmamız, diğer unsurları da bağrımıza basmamız daha önemli değil midir ? Aynı dili konuşan Aziz N., Müjdat G. gibi şahıslarla aynı kanı taşımam beni ne derece yüceltir ? Bile bile askerlerimizin şehit olmalarına sebep olan birtakım rütbeliler farklı bir kan mı taşıyor ? Mevzuyu başka tarafa taşımamak lazım.

Kimseyi de töhmet altında bırakmadan yazmanız daha doğru olurdu, biz de katılır ve katılmazdık. Ama katı ve keskin ifadeleriniz yazınızı bilgilendirici olmaktan uzak tutmuş, siyasi bir takım endişelerin ön plana çıkarıldığı bir yazı olmuş.

Ülkede sevilen ve lider vasıflı kişiler derken sadece Atatürk'ü kastetmediğinizi anlıyorum. Yani şu anda mahkemede davaları görülen birtakım zevat da "lider ve sevilen" vasıflara sahip olduğundan, acaba bunlar da mı bu kapsamda diyorum.

Mustafa Kemal'le ilgili hususlarda "tartışılmasın" endişesi taşıyan biri değilim. Tam tersine tartışılmadığı, tabu haline getirildiği için bu millet Mustafa Kemal'i tanıyamamıştır. Burada yazdığım mesajı okuduysanız, Gençliğe Hitabe gereksiz bir tartışmadır demiştim. Ama bu demek değil ki, birtakım yanlışlar varsa bunların üzerine gidilmesin. Bir İskilipli Atıf Hoca tartışılsın, bir Menemen olayının iç yüzü araştırılsın; nasıl ki Dersim olayları aralanıyorsa benzeri olaylar da tartışılabilir. Bunlardan korkmamak lazım.

Niçin olayı kemiğini yediği sahiplerine yaranması için bu olaylar tezgahlanıyor diyerek okyanus ötesi falan feşmekanlara indirgiyorsunuz, doğrusu hoş ve şık kaçmadı. Ülkede kalsaydı, kaçmasaydı diyerek de "belli bir siyasi ideolojinin sözcülüğünü" yapmış gibi izlenim bırakıyorsunuz. Kesinlikle Gülen cemaati mensubu değilim. Ben de şunu iddia edebilirim: 1960 darbesinde Menderes'i alaşağı edenler arasında 37 alt rütbeliden biri olan devrin kudretli albayı Türkeş de bir süre sonra Hindistan'a gönderilirken acaba "Ben ülkemde kalmak istiyorum" demiş midir ? Yoksa o da mı ülkesini sevmiyordu da dışarı gitti ?

Bu ülkede yargı, bir ara belli bir partinin mensuplarının da dediği gibi "Felan partinin adamlarınca doldurulmalıdır, gerekenler de yapılmalıdır" zihniyetiyle oluşturulmadı mı ? Bir başbakana hakaret eden bir karikatürist "düşünce özgürlüğü" kapsamında değerlendirilirken, aynı yargı "Filistin olaylarından dolayı düzenlenen bir mitingde yapılan bir konuşması için" bir yazara 17 sene hapis hükmü vermemiş midir ? Sanatçı diye bilinen biri "Bu partiye oy verenler Aziz Nesin'i doğruluyor." derken hangi cezayı almıştır ?

Yani kim kime güvenecek, kimi kime havale edeceğiz ? Bunlar belli iken okyanus ötesinde niçin kalıyor diyerek hamasi nutuklarla olayları çözemezsiniz.

Bir de bu ithamları yaparken herhalde bilmediğiniz bir sürü şey hakkında bilgilendirilmeniz gerekiyor:
- Yapılanlar AB kapsamında yapılıyor.
- Başka Avrupa ülkelerinde andımız diye bir şey yok.
- Anadilde yayın diye bir karar yeni alınmış bir karar değildir.
- Eğitim, sağlık, ticaret ve diğer alanlarda yapılan birtakım değişimler de AB kapsamındadır.

Bu AB şart mıdır, derseniz; bunu da siz önceki iktidarlar zamanında alınan kararlara bakarsanız anlayacaksınız. Yani bu kararları alan bu hükümet değildir. AB kararlarına uyacağınıza dair bağlayıcı imza atmışsınız. Bu hükümet şu anda kararların uygulayıcısı konumundadır. AB'ye gireceğiz diye senelerdir yırtınanların zamanında şimdiki siyasi iktidarın ismi bile konulmamıştı.

Zamanın mevcut hükümetlerini tartışalım o zaman, niçin bu kararlarda imzanız var diye ?
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
#32
Star Gazetesi'nden Mustafa AKYOL'un bir yazısı idi buraya iktibas ettiğim... Enterasan bulmuştum...
Tadı kaçtı sanırım ya...
Burasi bir site siteye darlık verilmesin konu ya kilitlensin ya da kaldırılsın...
Çünkü yaşadığımız topraklarda bazı hususlar Kur'an Ayeti'nden daha ileri bir pozisyonunda kutsallaştırılmış...
Yarınlarda güzel şeyler olur inşallah...
Saygılar...
 

Ziyaretçilerden Sorular

Cevaplar
8
Görüntüleme
278
2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
1,136
Ayşe Hatun