‘Gençliğe Hitabe’ de kaldırılmalı

Şunu da yanlış anlamayın. Müslümanlar olarak bizim kimseye düşmanlığımız olamaz asla. Allah'a inanmayan bir kafire dahi Allah'a inanmadı diye direk bir düşmanlığımız olamaz bunlar haramdır. Çünkü ona iman etmeme hürriyetini bahşeden benin güzel ve ehad olan Rabb'im. Ben nasıl düşman olabilirim ki.
Lakin, bu topraklar bilmem kaç kupona satın alınmadı derken bildiğiniz bilgileri de gizlemeyiniz ve var olan düşmanlığı da görmeyelim diye üzerine perde çekmeyiniz.
İstiklal Savaşı'nı kazanan orduya bir anda ne oldu ki...?
Çanakkeleyi geçilmez kılan orduya bir anda ne oldu ki...?
Doğu ve Güneydoğu da ve İstanbulda 7 düvele karşı yiğitçe ve İslamca mücadele veren bir orduya bir anda ne oldu ki...

O ordunun içersinde namaz kılmak, oruç tutmak yasak oldu... İslam Şeriatine teslim olmak yasak oldu... Başörtülü ve başı yazmalı annelere oralara girmek yasak oldu...

Mef'ul pozisyonunda olanlar suçlu onu anladık sizler de yazmışsınız zaten ama...

Fail pozisyonunda olan da çok masum mu...?

Benim yazımı sert bulan bir de dönsün geçmiş olduğum yazıya nasıl cevap vermiş dönüp bir okusun lütfen... Onunki de çok mülayim değil...

Sert konuşsa da konuştuğu cümleler İslam'ı ve ümmeti temsil eden boyutta olsa yazılarına ram olacam da,

Halan İslam'la bağdaşmayan "milli, kavmi, indi" cümlelerle sertliğine devam ediyor bir de o bünyenin ne hale geldiğini de gizliyor...

Benden de mütevazi olmamı istiyor...

Allahü Teala feraset ihsan eylesin...

furkan3629

Acemi Üye
Silver
Sosyalizmin ürünü olan Demokrasinin elbetteki "dini yok" bunun herkes farkındadır diye düşünüyorum. Zaten bütün temel kökeni dinin karşında bir bir reform olarak tüm dünyayı şekillendirderen hatta osmanlının yıkılmasına varan boyutlarını kimse göz ardı etmiyor. Top yekün yaklaşım şu yüzyılda imkansızdır. Mehdi den başka kimsenin bu ümmeti ümmetçilik anlayışla bir sancak altında toplayabileceğine inanmıyorum. Bu ülkede laisizimin tavan yaptığı (önce baş,sonra etek boyu ensonunda çıplaklığa götüren, dini yok eden bir yapıyı) kimse savunmuyor. Gerçek demokrasi dersiyle bu özgürlüklerin kazanılabileceğini ifade etmeye çalışıyorum.

Farkındaysanız herkes müslümanım der. Fakat şerait dendiğinde irkilir. Bunun nedeni Laisizimle dinin yok edilmesidir. Gerçek demokraside din özgürleşecektir. Said Nursi Hazretleri döneme bu yüzden damgasını vurmuştur. İman elden alınmaya çalışındığı için devir iman kurtarma devridir demiştir.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Allah razı olsun da ben "Mehdi"ye yetişemessem ne olacak...?
Yani o gelmeden ölürsem ya da ölürsek...
Şu anda adını da buraya yazabileceğim 3 tane Mehdi biliyorum ben ama sanırım onlar hakikisi değil...
Hakikisine yetişemessek durumumuz ne olacak...?

furkan3629

Acemi Üye
Silver
Oturupta Mehdi bekleyin demekte yanlıştır. Fakat ümmetçilik anlayışı terk edildiğinden. Herkesin bunun özlemine duymasını ve Bir Mehdi beklemelerini anlayışla karşılıyorum. Sorduğunuz soruya verebilecek hiç bir cevabım yoktur. Her müslümanın kafa yorması gereken bir konudur diye düşünüyorum.

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Türk Kürt sorunu yapanlar salak kafası çalışmayan Kürtler.
Aleviler yahudiler hristiyanlar Türkiye de yasamıyor mu?
Bunlar neden takıntı yapmıyor yaw.
Almanyada Alman vatandaşı olmayan yasayabiliyor mu.

Türkiye de de Türk vatandaşı olmayan yaşayamaz, ırkı ne olursa olsun.
Asalak beyinli densizler ayırım yapar.

Hepiniz bilirsiniz, Alman Hollandalı Amerikada olutan akrabalarınız evlenen gidenler vardır.
Türk ama Alman vatandaşı olup Hollanda vatandaşı olup giderler.

Atatürk Nutun yazmış, hitabe yazmış.
Osmanlı dan Türkiye Cumhuriyeti kuruluşuna geçildiğinde, Atatürk Samsuna çıktı Havzaya geldi Havza Genelgesi, Sonra Amasya Genelgesi, Sonra Erzurum Genelgesi yayınlandı.

Atatürk Osmanlı taraftarını kışkırtmamak için de bir çok genelge yayınlamıştır.
Bu yuzden herşeyi kafaya takmaya gerek yok arkadaşlar.

Son düzenleme:

furkan3629

Acemi Üye
Silver
Ah ah Parmağımızı kaptırdık kolumuza ulaştık değilmi efendim. Meseleden vardık, Türkiyede bölücülüğe. Köken yine belli Fransiz ihtilanin tohumları ve milliyetçilik ayaklanmaları, Dış kaynak güçler tarafından bunların deseklenmesi ve beslenmesi sonucu oluşan yapı Osmanlı dönemindede vardı aynı durum, doğudaki ayaklanmalar. Osmanlıda cumhuriyette baskı şiddet politikasının yüzünü görüyor sadece oradaki o vatandaş. Sadece onu algılattırmaya çalışıyorlar orada o vatandaşa. En yukardan olaya bakamıyor o vatandaş, Kucak açmalıyız kardeşim eğitimleri eksik, devletin bir yatırımı oralara yok. Her nekadar sanayi vergi indirimleriyle sanayi oluşumu desteklensede kimse gidip fabrika kurmuyor oraya, oradaki vadandaşa hizmet hep eksik. Devlet olarak devletin gücünü ve kucağını o vatandaşa daha çok açmalısın, iş imkanı sağlamalısın o vatandaşa eğitimini sağlamalısın karnını doyurmalısınki. Sana güveni oluşsun. En küçük ppk eylemine göz yummamalısın. Meclisin içine kadar girdiler bilemiyorum dostlar ümmet kışkırtılıp birbirine kırdırılıyor. Biraz haritada aşağı insek sünni şii bölünmüşlüğü kavgası. Irak dümdüz edildi. Sırada suriye var,

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
Türk Kürt sorunu yapanlar salak kafası çalışmayan Kürtler.
.
bence hem türkler hemde kürtlerdir..
ya neyin tartışmasını yapılıyor ben bunu anlamıyorum. benim türk veya kürt olmam elimde mi. ırkımı milletimi seçmek elimde mi..Tartışmanın kaynağı bikere saçma. Bizler müslümanız ve müslümanlağın gereğini yaparsak böyle sorunlarımız kalmayacak. hem müslümanım ama ayrıcada türküm, kürdüm.. böyle olmaz..Olursa ırak gibi, suni ,şii savaşı çıkar. camilerde birbirimize bomba atarız.
Müslüman akıllı olmalı. Türklük ,kürtlük bir kenara bırakılmalı..
Atatürk tek başına kurtarmamış bu vatanı, iman gücüyle , inanan insanlar kurtarmış. Ve bu ülkede istedikleri gibi yaşamaya en çok hakkı olanlar inanan insanlardır.
ve yazık ki, bizi ne hale soktular...

Ortak Paydamiz: Allahü Teala ve O'nun Rasülü'dür...

Ben böyle ögrendim...

Salakliga gelince, bizim masum gördüklerimiz icersinde ötekilerine nispeten salaklar daha coktur, sürüsüyle...

furkan3629

Acemi Üye
Silver
Zaten amaçlananda odur bekkain kardeşim bizi önce ümmetten ayırdılar milleyete böldüler sıradada ırkla mezheple bölüyorlar. Çok güzel sözler söylediniz. Ümmet bizi en güzel kucaklayan bizi birbirimiz yaklaştıran unsur. Yönetenlerimiz buna sarılıyor çoğu zaman ama yetmiyor. Devlet olarakta kucakladığını o vatandaşa hissettirmelisin dedim. Ben de türküm veya Kürdüm demedim dikkat ettiyseniz. Bu konu okadar hasasski Türkmen Muhacir Türklüğüme değinmedim.

Atatürkün iman gücüyle değilde tüm vatandaşın iman gücüyle kurtuldu bu vatan. İçinde kürt kardeşimde var lazıda var zazası var muhaciri var, Gürcüsüde var, çerkezide var. Hepsinin iman gücüyle kurtuldu bu vatan.

Meftun öyle bir konu açtınki soluğu nerde bitirecez merak ettim doğrusu :)

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
514
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme