Ey Gözlerinde Cenneti Saklayan..

Mete_

Acemi Üye
Silver
#1
Ey;gözlerinde cenneti saklayan..Ayagini bastigi yerler cennet kokan nebi!.
Ey; Yaradan’in en guzel eseri!. “Sen olmasaydin, sen olmasaydin.. alemleri yaratmazdim!.” dedigi!. Var olusunun serefine, bütün varliginı hediye ettigi!.
Ey; insan oglunun ufku -en güzel insan.. Allah’in sevgilisi, kainatin gozbebegi!.
Sen den sefaat dilenen biçarelerin en sefiliyim, desem.. sefaat edermisin?.
Ey; kupkuru çölleri cennete ceviren gül!.
Ey; gönlünden gül dökülen resul!.
Küçük kiz çocugunun elinden tutup da giden, kusu ölen çocuga bas sagligi dileyen.. gözlerinden yas dökülen devenin gözyaslarinisilen resul!.
Benim de gözümün yasini siler misin?.
Küçük kiz çocugunun tuttugu gibi tutsam elinden; yüregimden binlerce kus uctu, bin’i de öldü desem.. bana cennet kuslarindan bir kus bahseder misin?.
Ey; Islam’in peygamberi!. Sevda ikliminin, en güzel mevsiminin, en guzel çiçegi!.Ama mahzun, ama kederli…Daima düsüncede, daima hüzün icinde ömründe, bir defa bile, kahkahayla gülmemis.. gül yüzlü, güler yüzlü sevgili!.
Gözlerimi yumsam, ve; hulyana dalsam.. o gül kokulu gülüsün ile, benim de gözlerimin içine güler misin?. Bir kerecik olsun seni düsünerek basimi koydugum olmussa yastigima,tutundugum olmussa sana ve senin sevdana.. iste onun, iste onun hatrina!.
Ey; gözünü sevdigim, özünü sevdigim, sözünü sevdigim!.
Ey; gönlümün sultani efendim!. Ümidim, muradim, kurtaricim, mujdecim…Seninle Kevser havuzunun basinda bulusabilecek miyim?. desem.. bulundugun yerden, yuregime bir damla su serper misin?.
Seni sevsem!. Cok, cok sevsem!. Öyle cok sevsem ki; sen koksa özüm, yüregim.. sen koksa nazim, edam.. gönlüm sen dolsa, benim herseyim sen olsan ! Ali’n, Fatima’n gibi olsam!. Seni, onlar gibi seviyor olsam.. sen de; beni, onlari sevdigin gibi sever misin?
Ey; bize bizden daha ziyade merhamet eden!. “Ümmetim, ümmetim!.” diyerek, üstümüze titreyen!.
Ey; en ziyade muhtacimiz, en cok isteyenimiz!. Bizi, Hak’tan dileyenimiz!.
Sen, umani umutsuzluga düsürmezsin!. Sen, senden isteyeni geri çevirmezsin!.
Asr-i saadet’ten degilim!. Kokladigin gül, soludugun hava, yedigin hurma, içtigin süt, oksadigin kuzu, bindigin deve, avuçladigin kum dahi degilim!. Bir kez olsun, yüzüne yüz sürmedim!.
Lakin; ben, senin.. “Kardeslerim!.” dedigindenim!. Ve; sana ve sünnetine revan olmak isteyenlerdenim!. Ve lakin; daha hala sevgili Veysel Karani’nin tirnaginin ucu misali bile degilim, desem.. bana da hirkandan gonderir misin
Dogdugun günün, gecenin hürmetine.. bu gün ve gece; yüregime, bir nur olup düser misin?.
Sevgili Peygamberim!. Rabbim; sana ve, senin al ve ashabina.. agaçlarin yapraklari, denizlerin dalgalari ve yagmurların damlalari sayisinca salat, selam ve bereketler ihsan eylesin;
Amin…Amin…Amin…


 

Benzer konular