Eşinize sevgi hakkını verin ♥

urfalımatematikçi

Tecrübeli Üye
Silver
#1
EŞİNİZE SEVGİ HAKKINI VERİN ♥ ||

Bir kadının dünyadan istediği en büyük servet, en büyük düş O'na sevgiyle bakan bir yüzdür. Hayatta her şeyin bir değeri vardır. Erkeğin değeri eşine verdiği sevgi kadardır. "Eşine sevgiyle bakmayan bir erkek sizin hayırlılarınız değildir" anlayışı aslında kadının en muhtaç olduğu şeyi ona vermeyen bir erkeği sembolize eder. Kadınların erkekler üzerinde hakları vardır. Bunlardan bir tanesi de kadına şefkatle yaklaşmak ve ona sevgi hakkını vermektir. Kur'an "Erkekler kadınlar üzerinde koruyucudur" derken aslında O'nun isteklerine cevap verebilen, onu üzen her şeyi bertaraf eden bir erkeği tasvir eder. Yine Kur'an "erkeğe sarılan bir kadın aleyhine başka bir yol aramayın" derken onları incitmeyi erkeklere ebediyyen yasaklamayı amaçlar.

♥ Kadın merhametin kaynağıdır. Akraba ilişkilerini meydana getiren kadın Allah'ın Rahîm isminin dünyadaki yansımasıdır. Her kadının duygusal olması, iç dünyasında merhamet ve
şefkat duygularının yoğun olması aslında Allah'ın "merhametli" ismini vücudunda taşıdığı içindir. Bu yüzden Allah Rasûlü "Rahim rahimden bir parçadır" buyurarak bu önemli konunun fark edilmesini sağlamıştır.

♥ Sevgili olan kadına sevgi, merhametli olan kadına merhamet etmek Allah'ın merhametine vesiledir. Efendimiz "Merhametli olanlara Rahman olan Allah merhamet eder" buyururken aynı zamanda "Kadınlarınızın hayırlısı vedüd olanlardır (sevgili olanlardır)" buyurmuştur.

♥ Peygamberimizin evlilik hayatına bakıldığında eşlerine olan davranışlarının; onlara verdiği sevgi hakkını tam bir şekilde yerine getirdiğini çok açık ortaya koymaktadır. İkindi namazından sonra tüm eşlerinin yanına giderek onların halini hatırını sorması bugün iş yoğunluğundan eşlerini unutan ve bir mesajla dahi onlara "nasılsın" sorusunu sormayan nice erkeklere örnek bir davranıştır. Allah'a ve ahiret gününe iman eden bir erkeğin her gün eşine en az bir defa sevgiyle bakması ve onunla oturup konuşması imanî vazifesidir. Unutulmamalıdır ki bir kimse her tür iş seyahatine çıkan toplantıdan toplantıya katılan bir insan da olsa, sabahtan akşama kadar taş taşıyan bir inşaat işçisi de olsa akşam eve geldiğinde eşine ve çocuklarına tatlı bir gülümsemeyi çok görüyorsa Allah'ın bahsettiği has kulları arasında olması imkansızdır. Kadın mal istemez, kadın servet istemez, kadın yatlar katlar ve lüks arabalar istemez. O'nun isteği "her yıl o sevgi kördüğüm gibi aynı haliyle duruyor" diyebilen Rasulullah misali yüzüne mihnetle değil şefkatle bakan erkeklerdir.

♥ Rabbim eşine karşı sevgi hakkını yerine getirmemekten bizleri korusun (Amin)

Kızına Nasıl Dans Edileceğini Öğretme, Ona Nasıl Namaz Kılınacağını Öğret Ona Nasıl Şarkı Söyleyeceğini Öğretme, Ona Nasıl Kuran Okuması Gerektiğini Öğret. Onu Makyajla Güzelleştirme, Onu Hicab'la Güzelleştir. ... ... ... ... Oyuncuları, Şarkıcıları Hayatına Rol Model Almasına, Örnek Almasına İzin Verme... Ama Ona Hz. Fatıma (r.a), Hz.Aişe (r.a) ve Rasulullahın s.a.v Öbür Eşlerinin Nasıl Temiz Olduklarını Öğret...Onlar, Bir "MÜSLÜMAN"ın Taklit Etmesi Gereken En Güzel Örneklerdir. Çocuğuna Öğrettiğin Her Şeyden Hesap Günü, Kiyamet Günü Sorgulanacaksın!
 
Konu başlatan Benzer konular Forum Cevap Tarih
ZiLaN_21 İslam'da Kadın Hayatı 0

Benzer konular

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
#2
eşlerin birbilerine sevgilerini göstermesi güzeldir. lakin bir müddet sonra kadın yatta ister araba da.. gibinime geliyor :eek:
emeğinize sağlık...