En Son Okuduğunuz Kitap

Elt_

Acemi Üye
Silver
Okuduğumuz faydalı görebileceğimiz kitapları tek bir başlık altında toplasak daha güzel olur diye düşündüm. Kitap seçiminde de faydalı olur hepimize.

Benzer konular

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
Sabah Namazına Nasıl Kalkılır ? Cemil Tokpınar yazmış.
Her yastan insanın anlayabileceği bir dille yazılmış çok güzel birr eser.

Elt_

Acemi Üye
Silver
İskender Pala: Katre-i Matem

Olay Lale devrinde geçiyor. Akıcı ve sıkmayan bir dille yazılmış. Bir cinayetle başlayan olaylar dizisi İstanbul'un büyülü havasında geçiyor. Özellikle Laleler ile ilgili kesimler çok ilgi çekici. İskender Pala aşkı da çok güzel işlemiş kitabında tavsiye ederim.

İskender Pala: Leyla ile Mecnun

Edebi yapısı itibarı ile sıkmayan. Bir çırpıda okuyabileceğiniz. Ve bir çok yerini aklınızın almayacağını düşündüğüm bir kitap. Çok güzeldi tavsiye ederim hepinize.

Elt_

Acemi Üye
Silver
bunu kıtaplarla ılgılı bılgı ıcın acılan bolumöu kullansak olmazmı konuyu acan kardes neder bu konuda?uygunmudur?
Çok fazla başlık olmasından böylesi daha iyi olur diye düşündüm ben. Kitabı tanıtıp gerekirse burada da eleştiriler yapılabilir, düşünceler söylenebilir. Tabii gene kitap tanıtımları ile ilgili başlıkta açılır. Orada da onları biraz daha derinlemesine tartışırız konuşuruz. Aslında bu konuyu biraz birbirimizden etkilenmek için düşündüm. Önemli olan ve ihmal ettiğimiz bir konu malesef.

MUNGO

Acemi Üye
Silver
LİMON AĞACI -- SANDY TOLAN

İsrail ve Filistin' in birbiri içine geçmiş tarihini anlatıyor bu kitap. Ortadoğuda yıllardır devam eden savaşın nasıl başladığı ve günümüze geliş süreci incelenmiş. Başarılı bir yakın tarih kitabı. Kitap kurgudan ziyade araştırma kitabı, hatta ilk yerleşen yahudilerinde geldikleri yerlerdeki hayatlarını incelemiş.aslında her iki tarafıda kendi haklı olduklarına şnandıkları duruma göre değerlendiriyor. kitap bir haklı haksız sonucu vermiyor bunu okuyucuya bırakıyor. kitabın karakterlerinin tamamı gerçek karakterler, hatta ana karakterler halen yaşıyorlar. yalnız çok fazla tarih isim ve tarihsel not var bir kalem ve not defteriyle okunmasını tavsiye ediyorum.