Devletimiz üzerinde patlayan ateş.

kalpteniman

Çalışkan Üye
Silver
#1

BENLİK ŞEYTANDANDIR..

Yeryüzünde yaşam süren varlıkların pek azı hariç çoğu bilmeden şeytanın huyunu benimsemiş hayat sürmektedirler.
Bunu anlamak için evvela kendi içimize kulak verelim iç güdümüzden gelen ses bizim herkezden üstün olduğumuzu fısıldıyor ise, bilelim ki, bizde benlik var ve bizde şeytanın huyundan hisse almışızdır.
Bu halimiz ile h.z.ALLAHIN sevmediği insanlar gurubunda olmuş oluyoruz eğer biz böyle yaşar ömrümüzü bu şekilde bitirir isek bilelim ki yeni dirilişte bizi iyi bir hayat beklemiyecektir .
Şeytan benlik yaptı kendini beğendi cennetten kovuldu. kuranı kerimde çoğumuzun bildiği kıssa var hani şeytanı lâne kendini üstün görerek adem a.s. babamıza secde etmedi ve h.z. ALLAH c.c.onu huzurundan kovdu oda bana kıyamete kadar mühlet ver dedi h.z. ALLAH c.c. de, git mühlet verilenlerdesin demişti şeytan ise, ben de beni azdırdığın gibi insanları azdıracağım onların içlerine gireceğim onları kibirlendireceğim demişti.

h.z.ALLAH c.c. ise buyurdu ki, yemin olsun ki, sana uyanları senin ile berber cehenneme dolduracağım. ve ne acı gerçektir ki, geçmiş yıllardan günümüze kadar yaşanan olayları incelediğimizde görüyoruz ki,ne krallıklar ne padişahlıklar ne partiler gelip geçmiş mevkilerinin verdiği güç ve içlerini saran benlikle kendilerini herkezden üstün görmüşlerdir.

Nihayet onlara tanınan ömürleri sona erince ,şeytanın verdiği kibir ile yaşayanlar cehennemi ,h.z.ALLAHIN verdiği tevazu ile yaşayanlar ise cenneti boylamışlardır.
Kibir belasına yakalanan bilmeli ki, şirke düşmüştür .ben her şeyi biliyorum , ben her kezden üstünüm diyen kişi h.z. ALLAH ile yarışa kalkışmıştır ve bu zihniyette ki insanlar bu dünyada huzurlu hayat süremiyorlar. ve ahiret hayatlarında ise en büyük zarara uğrayacaklardır.

Şeytanın huyunu benmsedikleri için onun ile beraber cehenneme gireceklerdir. h.z. ALLAH c.c. cümle ümmeti muhammedi böyle feci akibetten muhafaza etsin. şeytanın kibir huyunda olmayan tevazu sahibi insanlar ise hem dünyalarını huzurlu olarak geçiriyorlar , hemde ahiret hayatının mutlu namzedi oluyorlar .

Dünyada rahat yaşamanın sebebi, kimseyi hakir ve aşağı görmedikleri ayrıca onlara değer verdikleri için sayğı görmüşler düşman kazanmamışlar insanların hoşnutluklarını kazanmışlardır.bu sebeble de h.z. ALLAHIN hoşnutluğunu kazanmışlardır.

Böyle olunca da hem dünya hayatları huzur cenneti olarak geçmiş hem ahiretteki cennet hayatını kazanmışlardır.h.z. ALLAH c.c. cümlemize böyle bir akıbet nasip etsin amin. h.z. ALLAH c.c.ayeti kerimesinde buyuruyor ki,

RESULÜM GÖRDÜNMÜ O NEFSİNİN İSTEK VE ARZULARINI PUT EDİNENLERİ . furkan 43.
Ayeti kerimede bize verilen mesajda ifade edilen mana , kim nefsine uyar benlik ile hareket ediyorsa nefsini ilah edinmiş ,ve ona tapıyor demektir.
Demek oluyor ki, şeytan o anda kişinin içine girmiş ona kendi fikirlerini beğendirip kibire boğarak ona kendisinin en üstün olduğunu fısıldıyor insan bir işe kalkıştığı zaman, kendi fikirlerinin doğru olduğuna inandığı kadar, muhatabı olduğu kişinin fikirlerine de önem vermesi gerekir belki de kendi yanılgıdadır. çünkü her kez yanılır, yanılmayan yalnız h.z. ALLAHTIR .
Herkezin aklı ise derece,derecedir onun için kişileri küçük görmez isek ,hiç ummadığımız insanın bigisinden istifade edebiliriz değer veren değer bulur değer vermeyen ise değersiz kalır.
Bu gün dünyada yaşanan çatışmalar herkezin kendinden başkasını haksız görmesi yüzünden oluyor.

Eğer insanlar birbirine değer verse onun şikayetini dinlese ona değer verip derdine ortak olsa , bunu yaparken de menfaat ve çıkar gözetmese ,insanlar barış içinde yaşarlar .
Fakat malesef gerek devletler arası gerek partiler arası gerek ise fertler arasında ,benim dediğim olacak ben en doğruyum saplantısı,birde araya menfaat girince devletleri birbirine düşürüyor harpler oluyor,çıkar peşinde koşan partiler de birbilerini karalıyor ülkede anarşi oluyor,

İşte filistinin durumu, HAMAS benim dedi EL FETİH benim dedi benliğe kapıldılar şeytanın oyununa geldiler Halkı böldüler gazaba uğradılar yüzlerce belkide binlerce kardeşlerimizin kanına girdiler.
İşte irakın, işte libyanın, işte mısırın,işte suriyenin durumları meydanda olmasına rağmen, kendi ülkemizde de en güvenilen Fethullah gülen efendinin de öfkesi bölücülüğü çağrıştıran konuşmaları gündemin başını çekiyor. İnşaAllah dış mihrakların dolduruşuna gelmez de Ülkemizde birlik ve beraberlik devam eder ülkemiz de kalkınmaya devam eder.

H.Z. ALLAH C.C. ayeti kerimesinde buyuruyor, Acaba kim duyuyor, h.z. ALLAH duymamızı nasip etsin,

KENDİLERİNE APAÇIK DELİLLER GELDİKTEN SONRA PARÇALANIP AYRILIĞA DÜŞENLER GİBİ OLMAYIN ONLAR İÇİN KIYAMET GÜNÜ BÜYÜK BİR AZAP VARDIR. Ali,imran 105.
Bir diğer ayeti kerimede ise,
HER BİRİNİZ SIMSIKI ALLAHI İPİNE SARILIN PARÇALAYIP AYRILMAYIN.
Ali,imran .103.
H.z. ALLAH böyle buyururken biz müslümanlar neler yapıyoruz bile bile şeytanın oyununa geliyoruz. yakın zamanda gezi olayları bahanesi ileortalığı tarimar eden ve sinsice pusuda bekleyen anarşi guruplarına islâm düşmanlarına ortalığı karıştırmaları için zemin hazırlıyoruz.
Ortalıkta görünmeye başladılar zaten.
Şimdi ise Fethullah hoca Efendi cemaatı makam mevki sevdasına kapıldılar isyana kalktılar.

Şimdi ne olacak, topluca dua yapmaktan başka çaremiz yok İNŞALLAH H.Z. ALLAH C.C. kalplere sükun verir de birlik beraberlik tesis edilir.

Örnek olarak Uhut savaşını hatırlasak ki, Nur peygamberimiz s.a.v. başlarında olmalarına rağmen Ganimet peşine koşan birkaç sahabinin yüzünden kazanılmış savaş kaybedildi .

şimdi ise hangi lider ganimet peşinde koşmuyor işte insanların içindeki bu iblis şeytan verdiği benlik ve kibir ile, insanları birbirine düşman yapıyor.

şeytanın verdiği benlik ve kibire kapılan insanlar hem dünya hayatlarını sıkıntılar içinde geçiriyorlar hemde ayeti kerimede geçen inatlarını put ettikleri için şirke düşerek ahiret hayatlarını da tehlikeye düşürüyorlar.

h.z.ALLAH c.c.şeytanın hükmü altına girmiş yabancı devlet idarecilerinin şerrinden,kendi yurdumuz içinde bulunan şeytanın kumandasına girmiş iç düşmanlardan milli beraberliğimizi bozmak istiyen bölücülerin şerrinden Devletimizi ve milletimizi muhafaza etsin .

devletimiz içinde yaşayan bütün halkımızı şeytanın fitnesinden muafaza ederek barış içinde hayat sürmemizi nasip etsin.
İnşaAllah.

VEL HAMDÜ LİLLAHİ RABBİL ALEMİN... .ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA VE NEBİYYİNA MUHAMMED.

Kalpteniman.
 
Moderatörün son düzenlenenleri: