Çanakkale geÇİlmez...

YaKaMoZ PIRILTISI

Çalışkan Üye
Administrator

Bayrak için,Vatan için,Toprak için.
Bizler için,Gelecek Nesiller için savaştılar

Canlarını,Gözlerini kırpmadan verdiler.
Şanlı ecdadımızla gurur duyuyoruz,
Saygı ve rahmetle anıyoruz.

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker,,
Gökten Ecdad inerek öpse o pak aln...
ı değer,,
Ne büyüksün ki Kanın kurtarıyor,Tevhid'i,,
Bedrin Aslanları ,ancak bu kadar şanlı idi...

furkan3629

Acemi Üye
Silver
Babam Gazi olduğu için her yıl 18 Martta tören kıyafetlerini giyer gazi kafilesi ile Çanakkalede o kutlu günün töreninde bulunurdu. Bu sene gidemiyor malesef kemoterapi gördüğü için. بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيمBismillāhi r-raḥmāni r-raḥīmالْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينAl ḥamdu lillāhi rabbi l-'ālamīnالرَّحمـنِ الرَّحِيمAr raḥmāni r-raḥīmمَـالِكِ يَوْمِ الدِّينMāliki yawmi d-dīnإِيَّاك نَعْبُدُ وإِيَّاكَ نَسْتَعِينIyyāka na'budu wa iyyāka nasta'īnاهدِنَــــا الصِّرَاطَ المُستَقِيمَIhdinā ṣ-ṣirāṭ al-mustaqīmصِرَاطَ الَّذِينَ أَنعَمتَ عَلَيهِمْ غَيرِ المَغضُوبِ عَلَيهِمْ وَلاَ الضَّالِّينṢirāṭ al-laḏīna an'amta 'alayhim ġayril maġḍūbi 'alayhim walāḍ ḍāllīn amin.

m.eminokumus

Tecrübeli Üye
Silver
Bazı Aşk'lar vardır ki; sırtında taşıdığın ağırlık, yüreğinde taşıdığın sevgi karşısında çok hafif kalır.
İşte böylesi bir 'Aşk'tı Seyit Onbaşı'nın ve Kınalı Mehmet'lerin aşkı..

Kur'an Şifadır :3

Onun rukye olduğunu nereden biliyorsun?" buyurdu. Sonra

"Bu sizin hakkınız; Aranızda paylaşın, bana da bir pay ayırın." buyurdu.
...
İşte bu ilaç hastalığa etki etmiş, ondan hiçbir eser bırakmamıştır. Bu, ilaçların en kolayıdır. Kul Fatiha süresiyle tedaviyi becerirse onun hayret verici şifa etkisini görür. Mekke'de kaldığım bir süre içerisinde çeşit çeşit hastalıklara yakalanıyor, ancak ilaç da bulamıyordum. Onun için kendimi Fatiha ile tedavi ediyor, bu sûrenin hayret verici tesirini görüyordum. Sonraları bir acıdan şikâyetçi olanlara bunu tarif ediyordum ve bunların çoğu hızla iyileşiyordu.

Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir husus var. Zikirler, dualar veya rukye, şifa için okunan ayetler haddizatında faydalı ve şifalıdırlar. Ancak bunlar kabul edilme şartlarının bulunmasına ve yapanın himmetine (=manevi gücüne, konsatrasyonuna) ihtiyaç duyarlar. Eğer yapıldığı halde şifa bulunmamışsa; bu ya yapanın tesirinin zayıflığından, ya yapılanın, bunu kabule müsait biri olmamasından ya da ilacın onda etki etmesini engelleyen bir engelin bulunmasındandır.

Bu, bedenî hastalıklarda ve maddî ilaçlarda da böyledir; zira ilacın etki etmemesi bazen bedenin ilacı kabul etmemesinden, bazen onun etki etmesini engelleyen güçlü bir engelden kaynaklanır. Beden ilacı ne kadar çok kabul ederse ondan istifadesi o kadar çok olur. İşte kalp de böyledir:

Şifa ve sığınma âyet ve dualarını tam bir kabulle alır, bunu yapanda güçlü bir nefes ve hastalığın gitmesine etki edecek derecede bir himmet bulunursa, bunlar onda etki ederler.

m.eminokumus

Tecrübeli Üye
Silver

Çanakkale
köprüsü dardır geçilmez,
Al kan olmuş suları bir tas içilmez,
Of gençliğim eyvah,
Çanakkale içinde aynalı çarşı,
Anne ben gidiyorum düşmana karşı,
Of gençliğim eyvah
Çanakkale içinde bir dolu testi,
Anneler babalar ümidi kesti,