bir senenin sonunda....

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
bugün yazmak geldi içimden...
duygularımı özlemlerimi ,hasretlerimi...Bu ne diyo demeyin sakın, üf ya saçmalamışta demeyin..
Dedimya yazmak geldi. içimden geleni düşünmeden tartmadan ilk aklıma gelenleri:cuoricini:
Bugün tam bisene olmuş forma kayıt olalı. bir sene. tabi hsyn abi, m.bal abi, gül...bunların yanında bana :aspetta:bi sene içinde konu açmış:pugno: dersiniz ama olsun. yazmak istedim. ..
Nasılda geçti günler aylar ve yıl.. acısıyla tatlısıyla, çeşit çeşit tanıdığım insanlarla..kimisi çok nazlıydı her lafın altında bişiler arar ne demek istedi diye soran veya küsüp daha gelmicem diyen...
ilk kayıt oluşumu hatırladım, büyük bir heyecan vardı. AA ne kadar içten ,imanlı , harika insanlar dedim. hemen konulara ,sorulara bakındım...gülüm, dadaşım bide emine68 vardı ..o bi muhabbetki sormayın gitsin.. aklıselim kardeşim vardı, ünv. öğrencisi ,abdulkadir vardı, düşüncelerini açıkça yazan ben böyle düşünüyorum diyen...
ee tabiki şindide birbirinden harika insanlar var, ama onlar geldi aklıma hazır yazıyoken anayım bir hatırlayalım istedim...
Kimisiyle muhabbet çok koyulaştı ,bundada vardır bir hayırdı dendi ayrılma yoluna gitti.
hiç aklıma gelmezdi sanal bir dünyada sanal insanlar için üzüleceğim, derdim azmış gibi birde bu dostların dertleriyle dertleneceğim...
Belkide hayatımın karışık bir zamanında tanıdım sizleri ,onun için böyle vazgeçilmez geldi burası bilemiyorum... ama pişman değilim iyiki gelmişim iyi ki tanımışım.
pişmanım ,çıkıcam deyipte hemen çıkamadığım zamanlar için...
Bazen çok güzel konular sağladı bazı gerçekleri görmemi ,bazen sanal dostlar sağladı acıların geçici olduğu...
en büyük acı hayatımızda yaşanan ikiyüzlülüğün sanalda da olması, bunu tatmakta acı geldi,ızdırap verdi.. ama sonuçta insanın girdiği yer değilmiydi sanal da olsa..insanoğlu pek nankördür,, ayetiyle irkildim ve buda olabilir, kimseye haddinden fazla bağlanma sınır koy araya tanıdıklarına. Yaptığın her işte hak rızasını ara...hamdolsun mevlam şefkat tokadıyla kendime gelmemi sağlıyor. inşallah her zaman böyle olur...giden dostların arkasından bir hüzün ve dua bunada şükürler olsun, iyi olduğunu bilmek bile yetmez mi gerçek dosta...
Hakkınızı helal edin saçmaladım ama yazmak istedim. günlükte benimde bir günüm bulunsun istedim belkide:_risata: şindi bide kendime:aspetta: bir şiir hediye edim:malefico:

yokluklara gögüs gerdim
hep sabrettim kader dedim
acilarla cilelerle bugünüme böyle geldim

yikilmadim ayaktayim
konularla bas basayim
eleştirilere uyarılara yenilmedim
buradayim

yikilmadim konu taşımaktan
yikilmadim cevap yazmaktan
yikilmadim banlanmaktan
yikilmadim yikilmadim

yikilmadim dostların gidişinden
yikilmadim yalan sözlerden
yikilmadim bu dertlerden
yikilmadim yikilmadim

sonu gelmez konulardan
açılacak konularla doluyum ben
her konuya cevap yazan
bu formun moduyum ben

yikilmadim ayaktayim
konularımla bas basayim
beni seven dostlarımla
eleştirilerimle yenilmedim buradayım

sonu gelmez konularla, yapılacak yorumlarla ben burdayım arkadaş
her konudan kendine pay çıkaran, o dostun ,o kardeşin, bu formun moduyum ben arkadaş
aldım arkama eşi dostu arkadaşı,yıkılmadım ayaktayım ,bir senenin sonundayım..
dertlilere, duaya ihtiyacı olanlara, eleştirilere yenilmedim buradayım...

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
Bekkain cuma günüde benim birinci yılım doluyor.Gerçi sen hiç ayrılmadın arada gidip gelmeler olmadı.
Ben gittim gelmek için gerçekten çok uğraştım ve şimdi burdayım.Burda olmaktan gerçekten çok mutluyum.Hani şu sıralar olmuyor ama site arada bir gidiyordu yaa işte o zamanlar anladım burası olmasa ben nete falan girmem diyorum.Hatta msn ye bile...

Niye bu kadar çekti bizi burası anlamış değilim.Sanırım ikimizinde karakteri aynı.İnsanların samimi olduklarını düşünüyoruz ne yazdılarsa içlerinden geldiği için öyle düşündükleri için yazıyorlar diyoruz.Biz burdaki bütün insanlara güveniyor ve hepsini seviyoruz.Biz nasıl davranıyorsak karşığınıda alıyouz tabiki.

Allah hepsinden razı olsun.Biz onlarla olmaktan çok mutluyuz değil mi?:):):)

~ DiLruBâ ~

Acemi Üye
Silver
Okudum duygulandım ama ilk defa ne yazacağımı şaşırdım.Ayrılık her yerde zor tabii ki ister sanal ister gerçek olsun.Bende senin duygularına tercüman olan bir şiir hediye ediyim bekoşum:_s:

Bir dostunan internette tanistik
Dostluk yolu dedik dostluk ugruna
Turkuler soyledik deyisler yazdik

Dert anlattik siir yazdik biz bize
Dostlugumuz bitmez diye soz verdi bize
Bizler yolumuzdan donmeyiz diye
Dostluk sozu dedik dostluk ugruna

Cok gecmeden muhabbetimiz sona erdi
Dostun bizi unutmasi bagrimizi deldi
Aramizdan Gecen guzel bir sozdu
Dostluk sozu verdik dostluk ugruna :_s:

alıntı

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
bilmiyorum yaa. üzmemek için uğraşırken birilerini üzmek kırmak, hayal kırıklığına uğratmak çok zor oluyo... buna sebep olmak, istemeden vesile olmak.
bahçemize girdik gülleri koklayalım derken dikenlerle uğraşıyoruz, yabani otları temizlerken güllerimiz soluyor farkına bile varmıyoruz...
en güzeli unutmayanı sevmek, biz unutsakta bizi bırakmayana sarılmak...

güzel yorum ve şiirleriniz için çok teşekkür ederim...
yadellerim efsam ve diğer dostlar iyiki varsınız...

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
Okudum duygulandım ama ilk defa ne yazacağımı şaşırdım.Ayrılık her yerde zor tabii ki ister sanal ister gerçek olsun.Bende senin duygularına tercüman olan bir şiir hediye ediyim bekoşum:_s:

Bir dostunan internette tanistik
Turkuler soyledik deyisler yazdik

Dert anlattik siir yazdik biz bize
Dostlugumuz bitmez diye soz verdi bize
Bizler yolumuzdan donmeyiz diye
Dostluk sozu dedik dostluk ugruna

Cok gecmeden muhabbetimiz sona erdi
Dostun bizi unutmasi bagrimizi deldi
Aramizdan Gecen guzel bir sozdu
Dostluk sozu verdik dostluk ugruna :_s:

alıntı

:_s::aspetta:

Hep suç bende değil beni yakıp yıkan bir nazar vardır
O şarkıya özenip söylenecek mısralar vardır

Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır
Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır

Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır
Göğsünde sürgününü geri çağıran bir damar vardır
Senden ümit kesmem kalbinde merhamet adlı bir çınar vardır
:_(A):

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Ya sen bi tanesin bi taneeeeeeeeeeee
Haytt beee :)
Allah razı olsun bekkain, senin bu yazılarını okuyorlardır.

Herkesin bir hayat mucadelesi var ve bu hayat mucadelesine atılan insanlar var.
Bizim de sana süprizlerimiz olsun ha

~ DiLruBâ ~

Acemi Üye
Silver
:_s::aspetta:

Hep suç bende değil beni yakıp yıkan bir nazar vardır
O şarkıya özenip söylenecek mısralar vardır

Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır
Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır

Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır
Göğsünde sürgününü geri çağıran bir damar vardır
Senden ümit kesmem kalbinde merhamet adlı bir çınar vardır
:_(A):

Yıkıldım yalan dolandan:_s::aspetta:yıkıldım yalandan sonra yapılan özürlerden:_s::aspetta:yıkıldımda yıkıldım işte..Aslında içimde ki o merhamet gitmişti ama hadi neyse bazı şeylerden sonra geri geldi:;):

Ziyaretçilerden Sorular

A
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
ArthurCAL
D
Cevaplar
0
Görüntüleme
11