bir hastamız için sadece 1 yasin okuyabilirmisiniz acabaa çok önemli...

bluemoon05

Acemi Üye
Silver
slm.a arkadaşlar kardeşler bir yakınımın bir haaceti aynı zamanda hastalığı için 500 yasin okuyup bağışlayacağız her ağızdan 1 tane okunması gerekiyomuş bu mübarek ramazan ayında Allah rızası için bi yasin okuyup yada okutup yada çevremizdekilere dağıtıp bana da sayı bildirirseniz çok sevinirim şimdiden hepinizden Allah razı olsun...

bluemoon05

Acemi Üye
Silver
slm.a arkadaşlar kardeşler bir yakınımın bir haaceti aynı zamanda hastalığı için 500 yasin okuyup bağışlayacağız her ağızdan 1 tane okunması gerekiyomuş bu mübarek ramazan ayında Allah rızası için bi yasin okuyup yada okutup yada çevremizdekilere dağıtıp bana da sayı bildirirseniz çok sevinirim şimdiden hepinizden Allah razı olsun...

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
aleykümselam. Rabbim şafi ismiyle şifalar versin inşallah...Rabbim hastalığı süresince çektiği ızdıraplar karşısında Eyüp a.s. sabrı versin...
1 tane okurum inşallah...

not: kardeş tabiki sayıların ve değişik kişilerin yaptığı duaların ehemmiyeti fazladır. ama unutmayın ki Rabbim kur anı hayatımızda yaşamayı emrediyor. sadece hastalar şifa bulsun ,ölüler rahat etsin diye okunmuyor. sen sağlam vaktince yaşayacaksın ki, hastalanınca veya ölüncede kur an sana fayda versin biiznillah...selam ve dua ile....

Selamun Aleykum.. kardesim.. ins. tabiki okurum.. istegi geri cevirmek.. bize yakismaz.. ins. okuyacagim..
ama Seninle ufak bir dosthane gonulden gonulle dertleselim mi?
Bana bu forumdan birini hatirlattn..
zamaninda bir gonul dostumuz burada ne guzel manevi bir dostlugu paylasiyor.. arastiriyor.. okuyor her gun Ayetler yazip..bizleri costuruyordu..
sonra bir gun dediki.. Yurt disina buyuk bir is alabilirim.. bana dua edermisin.. Senin duan kabul olur..
orasini Allah bilir.. dedim ama istegini geri cevirmek bize yakismaz diyerek dua ettim..
ve ona demistim ki Ahh Kardesim ..Rabbinden Hayirlisini iste..ama o illa dua et deyince ettik ve Rabbim duasini kabul etti .. su an nerdedir??Nasildir??hangi imtihandadir bilemiyoruz.. bir daha hic gelmedi..
Cenab-i Allah `in her bir isinde binbir hikmet oldugunu gosterdi..
Bize ACI ,gelen O`nun katinda belki de en guzeli..en guzel lutfudur bize..
bize cook guzel gelen ise Rabbimin katinda cook da cirkin olabilir..
Yüce Allah Kur’an’ı Kerim’de “Bir şeyden hoşlanmadığınız halde o sizin iyiliğinize olabilir. Bir şeyi de sevdiğiniz halde o sizin için kötü olabilir.
Allah bilir, siz bilemezsiniz.” (Bakara: 216) buyuruyor.
olayların göründüğünden farklı olabileceği, bizim dünya gözüyle baktığımız olaylarda; iyi yada kötü olarak gördüğümüz ..
bilemediğimiz hikmetlerin gizli olabileceğini unutmiyalim..
Rabbim hakkinizda en HAYIRLISINI versin diye dua edecegim ve Yasin -i serif i okuyacagim ins.
Selamun aleyküm geceniz mubarek siz mübarek hayatınız mübarek olsun. Sağlık sıhhat ve dah-i diri olmanızı diliyorum. Bütün dostlara selam ediyorum.

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
esteğfırullah kardeşim. ben hoca değilim, sadece düşüncelerimi söyledim, benimde yapamadığım... Yasin okunmuştur. çevremdeki kişilere de verdikçe eklerim inşallah...Rabbim şifa versin hastamıza...dualarda buluşmak ileğiyle...

hoşgeldin koçak abi...iyidirsin inşallah....

bluemoon05

Acemi Üye
Silver

Selamun Aleykum.. kardesim.. ins. tabiki okurum.. istegi geri cevirmek.. bize yakismaz.. ins. okuyacagim..
ama Seninle ufak bir dosthane gonulden gonulle dertleselim mi?
Bana bu forumdan birini hatirlattn..
zamaninda bir gonul dostumuz burada ne guzel manevi bir dostlugu paylasiyor.. arastiriyor.. okuyor her gun Ayetler yazip..bizleri costuruyordu..
sonra bir gun dediki.. Yurt disina buyuk bir is alabilirim.. bana dua edermisin.. Senin duan kabul olur..
orasini Allah bilir.. dedim ama istegini geri cevirmek bize yakismaz diyerek dua ettim..
ve ona demistim ki Ahh Kardesim ..Rabbinden Hayirlisini iste..ama o illa dua et deyince ettik ve Rabbim duasini kabul etti .. su an nerdedir??Nasildir??hangi imtihandadir bilemiyoruz.. bir daha hic gelmedi..
Cenab-i Allah `in her bir isinde binbir hikmet oldugunu gosterdi..
Bize ACI ,gelen O`nun katinda belki de en guzeli..en guzel lutfudur bize..
bize cook guzel gelen ise Rabbimin katinda cook da cirkin olabilir..
Yüce Allah Kur’an’ı Kerim’de “Bir şeyden hoşlanmadığınız halde o sizin iyiliğinize olabilir. Bir şeyi de sevdiğiniz halde o sizin için kötü olabilir.
Allah bilir, siz bilemezsiniz.” (Bakara: 216) buyuruyor.
olayların göründüğünden farklı olabileceği, bizim dünya gözüyle baktığımız olaylarda; iyi yada kötü olarak gördüğümüz ..
bilemediğimiz hikmetlerin gizli olabileceğini unutmiyalim..
Rabbim hakkinizda en HAYIRLISINI versin diye dua edecegim ve Yasin -i serif i okuyacagim ins.

Allah razı olsun efem ne güzel ifade etmişsiniz çok haklısınız bende oyle düşünüyom tabikide ama Rabbim dua nız olmasa ne işe yarardınız duyurmuş bizde ona binaen arzu ve istekleimizi yalnız O na dualarla yine o nun yüce kelamıyla iletiyoz..hayırlısını isteme konusundan da hz Ali ra buyurmuş ki şöyle demek daha güzsel ve dogrudurr "Rabbim hakkımda hayırlı olanı gönlğme razı eyle göndümle olanıda hakkımda hayırlı eyle" amin bizde ole dua ediyoruz inş. okuduğunuz yasin için de çok tsk ederim Allah razı olsun...selametle...

Hepinizin bildiği gibi bedenlerimiz bizlere emanettir... Emaneti en iyi bir şekilde korumakla mükellefiz müslümanlar olarak... Ne kadar korusak da günün birinde hasta olur yatağa mahkum olabiliriz... Bedenimiz takatsız kalır... Dermansız kalır... Ve gitgide de güçten düşer...
Hastaların halini hatırını sormak onlarla ilgilenmek ve ziyaretlerine gitmek hem Allah'ın bir emri ve hem de Peyfamberimiz'in sünnetidir...
Peygamberimiz hasta olanlara "Tıp ilmi"nden yararlanmalarını istemiş ve isim olarak da sahasında uzman kişilerin adlarını vererek hastaları dahi yönlendirmiştir...
Tabi ki Sevgili Peygamberimiz de hastaları ihmal etmemiş onları ziyarete gitmiş, onların halini hatırını sormuş mübarek ellerini hastanın alnına koyarak hasta için dua etmişlerdir...
Ben de buradan o hasta kardeşime dua ediyorum...
Rabb'im hasta kardeşimize açil şifalar ihsan eylesin...
Var olan sıkıntısını, derdini, hüzün ve elemini gidersin...
Kendisini tekrar eski sağlığına kavuştırsun...
Kendisine Rabb'im güç, kuvvet ve derman nasip eylesin...
Yakınlarına da sabırlar niyaz ederim...

NOT: Dua niyyetiyle okuduğunuz yasinleri de Rabb'im makbul buyursun...

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
494
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme
2,582