Bakış Açısı: Bilgisayar kıyamet alameti mi?

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Selamunaleykum.
Malumunuz Kıyamet ve Alametleri kategorimiz de böyle bir başlık yerinde olduğunu düşündüm.
Hem tartışalım hemde anlaşalım neler yapabiliriz.

Kendimizi frenleyebilirsek neler başarabiliriz.

Bilgisayar bizi ibadetten mahrum ediyor mu?

Ben bu soruları önce kendime sordum arkadaşlar ve ibadetlerimde aksatma yaşattığını kendimce farkındayım. Bu aksatma zamanında ve vaktinde kılacağım namazlarımı zaman zaman ucu ucuna kıldığım çok anlar oluyor.

Bundan 1 yıl önce önemli gecelerde ibadetlerim çabucak ibadetten kalkardım ki bu sorunu bu sene yaşamadım. Netten uzakta bir grup cemaat içerisinde geceyi geçirmeye karar verdim.

Aslında sizlerle beraber yaptığımız hatimleri duamalamak için mubarek gecelerde pc başına geçiyordum. Lakin bu problemi de bulunduğumuz cemaat ortamında dualayarak giderdim.

Kısaca kendimce engelleri sorunları bildiğim için kendimce çözdm tabi...

- Ben son zamanlarda nette bağışıklık kazanlan facebook gibi adreslerinde artık sosyal gidiş gelişlerden insanları mahrum bıraktığını,
- Gençlerin facebok sayfasını oyunlarla zaman geçirdiğini
- Aile içerisinde ilgi ve alakanın azalması ile kişilerin kendilerini vait harcamak üzere interneti tercih ettiklerini

hepimiz malesef ki biliyoruz....

Ama tüm bunları yaşarken ibadetlerimizi aksatmayalım.

Malumunuz namaz kılmazsak ne oluyordu , varsayalım namaz kılmıyoruz ama hastalandık. Eyvaaahh başkaları dua etsin bize o duanın etkisi yok. Namaz kılmayana dua teesir etmez ettiği duada etki etmez.

Dualarımızın kabulu için namazlarımızı kılalım.

En azından ben öyle yapıyorum :)

Son düzenleme:

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
146
Ayşe Hatun
Cevaplar
0