Babaya Sarılmak..

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator

BABAYA SARILMAK..

Küçük kız, annesiyle yürürken birden durdu.

Yağmur damlacıklarıya ıslanan gözlüğünü çıkartarak baktığı şey, babasıyla birlikte bisiklette giden bir başka kız çocuğuydu.

Bisikletin arka tarafındaki minder üzerine oturan kız, düşmemek için babasına sıkı sıkı sarılmış ve soğuktan pembeleşen yanaklarını onun sırtına dayamıştı.Adamın ara sıra dönerek söylediği sözler, küçük kızı kıkır kıkır güldürüyordu.

Kaldırımdaki kız bisikletin arkasından bakarken, annesi durumu fark edip:
Evdekiler yetmiyormuş gibi gözün hala bisikletlerde, diye çıkıştı.Ama eğer beğendiysen, baban ondan da alır.

Küçük kız, yumuşak bir sesle:

Bisiklete değil kıza bakmıştım, dedi. Babası o vaziyette bile kendisiyle sohbet ediyor da…
Annesi, küçük kızı duymamış gibiydi. Onun kürklerle çevrili şapkasını düzeltirken:
Arkadaşların, bu havada bile okula yürüyerek geliyor,dedi. Halbuki baban, işe giderken de olsa, birkaç dakikasını ayırıp seni mersedesiyle getiriyor.
Kızın gözü yine bisikletteydi.Kadın alaycı bir ifadeyle:
İstersen baban da seni bisikletle getirsin, diye devam etti. Ne de güzel yakışır, öyle değil mi?
Küçük kız, inci taneleri gibi süzülen gözyaşlarını annesinden saklamaya çalışırken:

Çok isterdim,diye cevap verdi. Belki de öylelikle, babama sarılırdım…

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
babalar bir başka oluyor yaw..dünyadaki en değerli varlıklar...Bir de dua isteyince cimri olmasalar....
emeğine sağlık yadellerim..eski anılarımı hatırladım..ah canım babam benide götürmüştü bisikletinin arkasında okula..ve benim yüzümden düştük :D ne güzel günlerdi yaw :(:(

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
:(((( çok acı bir yaşam tarzı butür sevgisiz büyüyen bireyler ilerde mutlaka sorunlu kişiler olarak topluma katılırlar.

Ben babama değil baba kelimesine dahi aşığım adı geçince yüreğim burkulur duygulanır kilitlenirim. Hayattaki en büyük servetim ailem ve bunun başı da babamla yaptığım tadına doyamadığım sohbetleri hasbihallerdir. Rab bim kendisinden ebeden razı olsun, cennetiyle mükafatlandırsın inşaALLAH...

Sevdiğim bir ablamın benimle paylaştığı bir anısını yeri gelmişken bende sizlerle paylaşayım...

Babasıyla aralarında uçurumlar olan bir kızdı Asiye ablamız. Boşanmış bir ailenin kızıydı Asiye, 5 yaşında annesiz kalmış tüm sevgisizliğini babasıyla kapatmak isterken babasından bir kez olsun güzel söz güler yüz görmemişti Asiye, sevdiği kadar da korkuyor çekiniyordu babasından. Ama babasından bir kez olsun sevgiye dair bir söz duymamıştı ve bir gün...

Asiye şu an hatırlamadığı bir hata yapmış, babasını aşırı kızdırmıştı. Babası şiddet kullanan biri değildi ama sözleri kurşundan çok canını yakıyordu Asiye nin. O gün de babası Asiye' ye bağırıyor çağırıyor bi ara kelişme arasında '' neden yaptın kızım'' demişti ve Asiye orda bitmişti.

Asiye o sözden sonrasını hiç duymadı hatta babasının kızgığını dahi, Asiye mutluluktan ölüyordu, gözyaşları mutluluk yağmurlarına dönmüştü sebebi ise Asiye' nin babası ilk defa Asiye ye kızım demişti, bu mutluluk Asiye ye kafi idi:(

Asiye ablamız bu olaytı bana anlattığı zaman evlenmiş ve mutlu bir evliliği olan bir anne idi ama hala baba sevgisizliğiyle yanıyordu anlatırken hala ağlıyordu beni dahi ağlatmıştı...

Kimbilir Asiye nin babası da kızını mutlaka seviyordu ama göstermesini zayıflık olarak mı görüyordu billemiyorum o kişinin psikolojisini ama Lütfen çevremizdekilere sevgimizi ifade etmekte hissettirmekde cimrilik etmeyelim inşaALLAH. Özellikle aile efradımıza ...

Sevgiyle kalın...

yadeller_

Administrator
Çok mu zor sevdiğini söylemek acaba? Bana o kadar ters geliyor ki söyleyememek. Hiç öyle bir tanıdığım olmadı. Olmazda inşallah. Hepimizin de tabi.

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
Zor mu bilmiyorum yadeller ama bazen sözlere dahi gerek duyulmuyor ben babamın bana duyduğu sevgiyi şefkati anlayabilmek için yüzüne bakmam, gözlerindeki ışıltıyı görmem kafi geliyor, ben ise onu dünyadaki tüm sevgilerin üstünde seviyorum:)

Herkesin hanesinde sevgi saadet, yüzünde, yüreğinde tebeessüm eksik olmasın inşaALLAH....

yadeller_

Administrator
Amin inşallah tutaste.

Bende öyle.Benim babamda aynı.Beakışları bile yeter ki babam defalarca söylerde sevdiğini.

İşte ben görmediğim için garip geliyor yaa asıl..

Ziyaretçilerden Sorular

Cevaplar
0
Görüntüleme
64
2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
251
Ayşe Hatun