atatürkçülük böyle bi şeymi (fesubhanallah)

#1
Kemalistler, Arap kültürüne ilişkin herşeyden nefret ederler. Osmanlı'ya ilişkin herşeyden de nefret ettikleri gibi.
Halk da yüzyıllarca Arap'a sevgi ve saygı göstermiş, fakat sonradan "imparatorluğa ihanet edip bizi arkadan vurduğu için" ondan soğutulmuştur...
Bu soğukluk hatta nefret, halkımıza bürokrasi tarafından "empoze" edilmiştir, aslında Türk halkının Arap halkıyla (halklarıyla) bir sorunu yoktur.
Şimdi okullara seçmeli Arapça dersi konacakmış, Kemalistler'in tüyleri gene diken diken oldu.
Hani bir zamanlar Hilmi Yavuz, "liselere hiç olmazsa Atatürk'ün Büyük Nutuk'unu aslından okuyup anlayacak kadar Osmanlıca dersi konsun" demişti de kıyameti koparmışlardı...
Bu kafa, ezan Türkçe okunursa halkın aydınlanacağını sanan kafadır. (Ezanın Türkçe okunmasından 1950 seçimlerinden sonra vazgeçildi, acaba Demokrat Parti'yi iktidara getirenler kimlerdi? On sekiz senedir Türkçe ezan dinleyenler mi, uzaylılar mı?)
Bu kafa, çarşafla gezdiği ve "pis" göründüğü için ülkemizde Arap turist de istemez. (Ama para verince almamazlık da etmez.)
Nitekim, başarısız darbecilerin gündemindeki icraat programında "Arap ülkeleriyle her türlü ilişkinin kesilmesi" de vardı... Milyarlarca doları sokağa atacaklardı, yeter ki ortalıkta pis insanlar dolaşmasın. (Kravatsız Türk de ana caddelere yaklaşmasa iyi eder.)
Bu kafa, yıllarca Rusça öğrenmemizi yasakladı, "komünistler konuşuyor" diye. (Demek ki Beyaz Ruslar başka bir dil konuşuyorlardı ve on dokuzuncu yüzyılın büyük Rus yazarları, Gogol, Dostoyevski, Tolstoy, Turgenyev, Çehov falan da başka bir dille yazmışlardı!) Bu kafa, Çince'yi de yasakladı, Çekçe'yi de, Bulgarca'yı da, Sırpça'yı da, Romence'yi de, Lehçe'yi de.
Bu kafa, bırakın Rusça'nın kendisini, "Kiril alfabesinin göze görünmesini" bile yasakladı. Koyu bir Kemalizm propagandası olan 1934 Sovyet yapımı "Türkiye'nin Kalbi Ankara" filminin Sinematek'teki gösterimini hatırlarım (1967 falan olmalı), filmin jeneriği ispirtolu kalemle karartılmıştı!
Komünizm yıkılınca şaşırıp kaldılar ve bu sefer harıl harıl Rusça bilen eleman aramaya koyuldular. (Daha önceleri MİT'te çalıştırmak için Rusça bilen eleman lazım değil miydi be kardeşlik? İlle Bulgar göçmenine mi mahkum olacaktınız?)
Şimdi, kendisi de altmışlı yıllarda nice belayı göze alıp solculuk gayretiyle Rusça öğrenmiş olan bir Kemalist, Ataol Behramoğlu, Arapça öğrenimine karşı çıkıyor.
"Arapça çağdaş bir bilim, kültür, teknoloji dili değildir" diyor. Gelecekte çocukların işlerine yaramazmış. (Öyle ya, elektronik teknolojisinde devrim yapan Steve Jobs aslında Rusça konuşurdu, asıl adı da Stepan Raboçiye herhalde!)
Bal gibi ticaret dilidir.
Ve de bize bülbül gibi Arapça bilen çocuklar gerekli olacaktır. Japonca bilen, Çince bilen gençler de altın değerinde. Şimdi de, ileride de.
Dün okuduk, Kemalistler "çocuk akşam eve gelince anasına 'selamınaleyküm' diyecek" diye endişe ediyorlar. (Vallahi çocuğu kendi haline bırakırsan besmele de çeker maazallah.)
Böylece, bu ülkede niçin sittin sene hiçbir serbest seçimi kazanamayacaklarının açıklamasını da kendi ağızlarıyla yapmış oluyorlar!
Nye tak liy, tavariş? Öyle değil mi, yoldaş? engin arddddddddddddıç helal sana ne yazmışşın
 

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
#2
aslında atatürk , kemalıstlerin dediği gibi bir atatürk değil ...sadece atatürkü dillerine dolamışlar bilmiyolar ne yapalar.. atatürk yaşasaydı bunlardan kaçardı, hatta bu kemalıstler idam ettirirdi atatürkü....
tari konusunda yavuz bahadıroğlunun fikirleri hoşuma gidiyo..onu takip etmek lazım..
güzel konuydu teşekkürler...
 

*hazan_yeli*

Tecrübeli Üye
Silver
#3
aslında atatürk , kemalıstlerin dediği gibi bir atatürk değil ...sadece atatürkü dillerine dolamışlar bilmiyolar ne yapalar.. atatürk yaşasaydı bunlardan kaçardı, hatta bu kemalıstler idam ettirirdi atatürkü....
tari konusunda yavuz bahadıroğlunun fikirleri hoşuma gidiyo..onu takip etmek lazım..
güzel konuydu teşekkürler...

katılıyorum bekkain Atatürk olsaydı kemalislik kürtkük türklük bile olmazdı diye düşünüyorum
 

serhad55

Çalışkan Üye
Silver
#4
Bir Türkiye düşününki ;

Atatürkçü modern bir çok gıda sektörü ve fabrikatörler Atatürk ; ''Köylü Türkiyenin efendisi'' dediği için köylülerin ''gerçek hakkını veriyor,
alın terlerinin hakkını veriyor..onları düşünüyor.

Atatürkçü maddi güçe sahip hiç bir zengin ve varlıklı tanınmış simalar Atatürk ''Beni Türk hekimlerine teslim edin'' dediği
için yurtdışına tedaviye gitmiyorlar!

Atatürkçülerin hepsi Atatürk; ''Yerli malı kullanmalı'' dediği için asla ithal mal almıyor :)


Hazanyeline hak veriyorum, sahtekar Atatürkçüler sorgulanmalı, meydanı boş bulup yıllarca istedikleri gibi cirit attılar,
Türkiyenin geleceği için önemli olan her faydalı adımı atmakta çaba sarfetmek yerine müslüman halkın yaşam
biçimi ile uğraştılar.
Almanya 1947 li yıllarda harbden belini doğrultarak bugünlerine gelmişken Türkiyenin 1920 li yıllardan sonra
gelişmesine müslüman halkmı sebeb oldu acaba? Bir kendi otomobilimizi halen yapamadık (yaptırılmadı!)

..velhasıl içki, piyango, balo, kokteyl, şarap fabrikaları, kerhaneler, meyhaneler, kumarhanelere her türlü edepsizliklere yol serbestti
dersem kim karşı çıkar buna?
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
871
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme
3,026