Atatürk Olmasın

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Hocam cahil kelimesi Ebu Cehil den gelmektedir.
Kullanmasak iyi olur.

Tüm Türkiye de oturan yaşayan herkes, İstediğiniz şekilde anayasayı Anayasa komisyonuna ulaştırabiliyorsunuz.
Oturduğunuz yerden hayal etmeyin, üretin teklifinizi sunun.

furkan3629

Acemi Üye
Silver
Din şuuru yada ideolojiyle Demokrasiye yaklaşılıp içselleştirilemez. Umarım bir hata' da dün yapıldığı gibi bugünde yapılmaz ve sadece demokrasi özgürleşir.

Demokrasi özgürleştiğinde herkesim özgürleşecektir.

Rabbim bu günlerimizi arattırmasın bizlere inşallah. Namazımızı kılabiliyor, kuran-ı azimüş şanı okuyabiliyoruz. Rabbim devletimize zeval vermesin inşallah.

Allah razı olsun muhteremler...
Benim Atatürk'le falan işim olmaz... Ben ona buna çamur atmam atmanın da bir anlamı yoktur Emin'in dediği gibi... Sen görevine bak onunla ilgilen sonuç iyi olacaktır inşallah... Doğru mu doğru elbet, ne kadar güzel...

Burada pek iyi anlaşılamıyoruz sanırım....

Yukarıda arkadaş 3 gerekçe sunmuş delil olarak benim konuşmalarım oraya... Yani kimseye değil...

Demiş ki...

Saltanat kaldırıldığı için mi...?

Çok eşlilik kaldırıldığı için mi...?

Kadın erkek eşitliği için mi...?

Osmanlı'da Saltanat hakimdi diyelim... Gidin Yunanistan'a, Bulgaristan'a, Kırım'a vs... Oralar daha düne kadar bizimdi... Osmanlı fethettiği yerlerde dahi o yörenin inancını simgeleyen heykellere ve figürlere dahi dokunmamıştır... Yani Osmanlı Saltanatı kuşanmış ama 7 kıtada at oynatmış ve teb'asına da zulmetmemiştir... Müslümanda orada dinini yaşamıştır, Hiristiyan'da, Yahudi'de, Ermenisi de vs... Ayasofya'ya gidiniz orada dahi resim ve figürleri kazımamıştır Osmanlı üzerine boya geçmiştir...
Madem Saltanat kötü bir şeydi Mustafa Kemal'i Samsun'a kim gönderdi ve cebine de 40.000 Paund'u kim koydu, çağın en iyi ve de donamılı gemisini kim kendisine verdi ve onu gittiği yerlerde Sultan'ın vekili tayin etti ve de Sultan k-gibi karşılandı... Sultan Vahdettin değil mi..? Sultan vahdettin de dahil bir çok Osmanlı Sultanı maal esef garip yaşamış garip ölmüştür sefillik içersinde ahirete hicret etmiştir... Resmi tarih neden bunları bizlerden gizledi senelerce hani Sultanlık kötüydü ya...

Çok eşlilik... Çok meşru nikahlılık kaldırılmıştır... (Dini nikah...) Ama çok beraberlik kaldırılmamıştır... (Zina) Bırakınız ömrünüzde; günde 5 tane hanımla beraber yaşayabilişrsiniz aynı odalarda yasak değildir...

Kadın erkek eşitliği derken...

Osmanlıda kadınlar erkeklerle eşit değil miydi...? Yani eşitlik denince ne anlıyorsunuz...

Mahrem yerlerinizi açacaksınız ondan sonra araba lastiğinde reklama çıkacaksınız değil mi, eşitlikten de bunu anlayacaksınız...

Benim uğraşı alanım insanlar değildir...

Lakin dayanaksız gerekçelerle Peygamberimizi örnek alan atalarıma iftira atarsanız o zaman ben susamam ki... Bu da bana yakışmaz...

Herkes işine baksın...

Ben de.....

furkan3629

Acemi Üye
Silver
GELİN BİRLİK OLALIM

Gelin birlik olalım yarın çok geç olmadan,
Gelin dirlik bulalım vazgeçin öç almadan.

Nefreti yok edelim gel sen de katıl bize,
İntikam eşkıyası sevgiyle gelir dize.

Yedi düvel elinden kim kurtardı bu yurdu?
Mehmetçik değil miydi Lâzı, Çerkezi, Kürdü?

Hangimizin ecdadı feda olmadı yurda?
Hangi bahçeden bir gül solmadı bu uğurda?

Düne kadar Bosna’da kırılırken soydaşın,
Sana senden başka dost çıktı mı düşün, taşın!

Asırlardır dinmedi bir bölücü ninnisi,
Aynı dinden değil mi Alevisi Sünnisi?

Bin kere lânet olsun Yezit denen deliye!
Muhabbetle bağlıyız Muhammed’e Ali’ye.

Duyulmuş mu dünyada böyle oyun havası?
Bize mi kalmalıydı komşunun kan dâvâsı?

Siyah-beyaz kavgası nasıl, ilginç değil mi?
Bizim mezhep kavgamız daha gülünç değil mi?

Geçin o sınıfları, geçin kardeşim, geçin,
Barışta buluşalım mutlu Türkiye için!

Düşman sevindirmenin ne âlemi var şimdi?
Milletçe kenetlenip sarılmamız kâr şimdi!

Başka ulus var mı böyle temiz, böyle saf?
İnsaf edelim dostlar, insaf edelim, insaf!

Cemal SAFİ

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
513
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme