Atatürk Olmasın

YaKaMoZ PIRILTISI

Çalışkan Üye
Administrator
[h=2]"Türkiye’nin Ölmeyen Babası Atatürk” kitabının yazarı Sosyolog Hilâl Kaplan yeni yapılacak anayasada Atatürk isminin yer almaması gerektiğini söyledi.
Yazar Hilal Kaplan "Yerini herhangi bir insan, vb. almaması için de azamî gayret gösterip, sadece adalet, hakkaniyet, demokrasi gibi. bazı soyut değerlere aşırı ihtimam gösterildiği bir ülke kurabiliriz inşallah" diye konuştu.

Çok eşliliği bitirdiği için mi ? Saltanatı kaldırıp Cumhuriyeti ilan ettiği için... mi ? Kadın-Erkek eşitliğini gerçekleştirdiği için mi ATATÜRK olmasın?

[/h]

furkan3629

Acemi Üye
Silver
Aman Aman Aman ben bu söylemlerdende yana değilim laisizm olmasın yeter. Türkiye dinamik yapısına kavuşmuşken GERÇEK DEMOKRASİYE ULAŞILSIN. Bu söylemler içinde kaybolursak eski tas eski hamam devam ederiz! Bir Adnan Medres vakası daha tekrar vucud bulmasın. Bu tür yaklaşımlar doğru değildir.

Tarih tekerürden ibarettir!

Moderatörün son düzenlenenleri:

voltaj

Acemi Üye
Silver
Hep söylerim ya, "Müslüman basiret sahibi olmalı." diye. Nedense kırdığımız bazı fındıkların içi bazen fos çıkıyor. Bu da öyle bir şey. Düşünmeden ortaya atılan mevzulardan biri yine.

Bu tür şeylere gerek var mıdır ? Öncelik bunlarda mıdır ? Zorlama duygularla niçin belli saftakileri zor durumda bırakırız ?

Nabız yoklama veya ısmarlama davetiye türü bir şey olmalı.

Bence gereği yok.

Bu ülkede birileri "Anayasa Kur'an'a dayandırılamaz, biz Kur'an'a dayandırılan bir Anayasa istemiyoruz, biz ilhamımızı gökten deği saf akıldan almak istiyoruz" diyorsa ve diyebiliyorsa,

Hilal KAPLAN da istediğini söylesin...

Değil mi efendim...?

Çok eşlilik....

Kadın erkek eşitliği....

Saltanat...

Şimdi bir şeyler konuşacam da başım ağrıyacak... Konuşsam olmayacak konuşmasam olmayacak...

Çok eşliliğin kaldırılmasından siz ne anlıyorsunuz mesela... Yani bir kimse adalete riayet ederek ve her türlü maddi ve manevi nafakasını temin edeceğini taahhüt ederek, sağlam, geçerli bir İslami akitle helalinde eş yapılan evlilikleri mi kastettiniz... Siz bunu yasakladınız da ya da birileri yasakladı, kabül ettik de o yasaklayan birilerinin ne yaptığını biliyor musunuz...? Hayatlarını okuyor musunuz...

Çok evliliğe karşı olan biri ya da çok evliliği tek evliliğe indirgediğini beyan eden biri, nasıl oluyor da her gece ve akşam gömlek değiştirir gibi, fiziği, endamı, boyu posu, siması güzel mi güzel sarışın bayanlar değiştiriyor...
Bu gece A sarışın bayan... Yarın B sarışın bir bayan... Öbürgün de C sarışın bir bayan... Ohhh ne ala....

Kendine meşru bir şekilde nikahla zina yapmadan kadınları emniyetine almaları yasaklayacaksınız ama,

Zina yollu sarışın bayanlarla ve her gecede farklı farklı sarışınlarla gecenizi gece edeceksiniz buna kimsenin de gıkı çıkmayacak....

Bu ne demek...

Bu, İslam Düşmanlığı demek değil mi...?

Moderatörün son düzenlenenleri:

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Hilal Hanımın bu yazısına katılmıyorum.
Herkes dinini yaşama hakkına sahiptir evet yalnız bu denli ulusal gazetede yayınlanmış haber ve bu haberin varlığı kurum ve kuruluşlardan sayfamıza girişleri kısıtlayacağı için konu içeriği ve başlığı silinmiş, değiştirilmiş, düzenlenmiştir.

Birileri hata yapıyor diye biz bu hataya ortak olamayız.

Bu yüzden zihinler içerisinden geçenler, hayaller, geçmiş vs vs...

Türkiye Cumhuriyeti vardır ve her zaman var olacaktır. Kimler kurmuşsa kurmuş olsun.
Elhamdulillah Müslümanız.

Bir köşe yazarının yazısı ile birbirinize düşmeyin.

Son düzenleme:

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
İslam Hukuku bilmiyorsunuz bilmediğiniz için ise İslam dışı ideolizmi savunmanız gayet normal.
Bilenler gerginlik çıkartmazlar, bilmeyenler ise ortam gererler. Ortam gerenler ise misyonu olmayanlardır. İdareciler ise idealist ve gelecek düşünenlerdir.

Biz sizleri düşünüyoruz.

Fark ediyorum ki sizler bizim sizleri düşündüğümüz kadar düşünmüyorsunuz.

Kıymetli üye arkadaşlar, şahsi yanlış duygu ve düşünceleriniz ile kusuruma bakmayın ilerisini düşünmeyen sizlere fazla musade edemeyiz.

"Tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır"

Bizler de düşünüyoruz. Siteyi de düşünürüz seni de... Lakin bu ülkede sanki dindarlar Kur'an noktasında Dinlerini gayet refah ve istenilen şekliyle yaşıyorlarmış ama müslümanlar ötekilerinin dinlerini yaşamalarına müsade etmiyorlarmış gibi yorum yaparsanız, yani bu işin ne tatlı dili kalır ne de başka bir dili... Öyle değil mi..?

Hilal KAPLAN düşüncesini söylemiş... Yanlış ya da doğru...

Öbür adam "Allahü Teala gökte işine baksın, bizler kul değiliz, yurttaşız, gökten indirilenlerle insanlar yönetilemez, bunlar çağdışıdır" derken,

Bizler sesimizi çıkarmıyoruz... Adamın imamcı öyleymiş...

Madem öyle ben de Vahyi esas alan bir Anayasa istiyorum... Olur ya da olmaz istiyorum kardeşim, öbürleri gibi...

Yani tenkit ettiğin yerden konunun falan alakası yok...

Milliyetçiliği öne alır İslam'ı arkaya atarsan senin de geleceğin yer burası olur...

Türkiye'de çok eşlilik falan yasak değildir...

Ben istersem her gece farklı bir eşle hayatımı devam ettiririm kimse karışmaz ve cezası da yoktur... Zaten tek eşliliği getirdiğini söylenenlerin dahi nikahsız bir çok hanımları vardı...

Yani demek istediğim şudur, İslam düşmanlığı hoştur vur müslümanın kafasına arkadan her gece bir eş değiştir...

Biz bunları yazmayacak mıyız bunları yazarsan tatlı dil zehir mi oluyor...

Birileri bu manada cahilse cahildir... Yani ne diyebilirim ki...

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
513
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme
2,601