aşk nedir?neye aşk denir?

thares

Tecrübeli Üye
Silver
İnsan aşk'ın gerçeğini nasıl görür? İnsanın gerçeği kendini aşk'a nasıl gösterir?

Bunun için bir hilalin dolunaya dönüşünü düşünün. Önce hilal, sanki gözümüzün önünde bir kıvılcım gibi. Sonra sevgili yokken bir onu içimizde büyütürüz. Kimlik biçeriz, kişilik biçeriz. O şöyle yürür, şöyle konuşur, kahveyi şöyle içer deriz. Hilal gittikçe büyür, yarım ay olur sonra büyür dolunay olur. O anda, farzedelim ki evleniriz sevdiğimizle. Yani, aşk gerçeğiyle örtüşür. Sonra sorular başlar. Kadın, "sen benim sevdiğim adam değilmişsin", erkek de "sen benim sevdiğim kadın değilmişsin" demeye başlar. Çünkü aşk bir kişiliktir ve karşı taraftakini ilgilendirmez. Atilla İlhan bu yüzden, "ne kadınlar sevdim zaten yoktular" der. Biz kadınlar severiz, düşünürüz, onları konuştururuz, giydiririz..​

EBKeM

Acemi Üye
Silver
Aşk, varlığın en esaslı ve aynı zamanda da en sırlı sebe­bidir

Aşk, vuslat kademelerinin final noktasıdır

Aşk Ölümden daha güçlü olan, ölümü göze aldıran, candan daha kıymetli, canın feda edildiği şeydir

AŞK,kayıtlardan da düşerek kayıtsızlık kaydına geçme çabası....

AŞK,bir hiç levhasına atılan imza,harlerin batının da gizli manaların manası...

AŞK,özleyenle özlenenin bitimsiz vuslat hülyası...

AŞK,dipsiz kuyulara salınan,gönüllerin susuz kovası...

AŞK,muallakta duran deniz,kıyısı olmayan sonsuzluk deryası...

AŞK sevgilinin cemalini görme heyecanı ve sonsuzluğu içinde bulunan kimsenin kalbinin galeyan etmesi ve coşmasıdır....AŞK aşığın,sevgilisinin ismini ve zikrini kalbinden bir an bile ayırmamasıdır....AŞK aşığın,maşukla birlikde olmasıdır.....AŞK hayatın özüdür...AŞK kalpte sevgilinin sevgisinden başka bir şeye yer vermemektedir...

Barlass

Acemi Üye
Silver
aşk bir düştür düşündükçe büyütürsün aşk yokuşlara yorulmadan çıkmaktır canımızı acıttığı halde vazgeçemediğimiz tekşeydir aşk sadece karşı cinsle aranda geçen bir duygu değildir aşk baharı beklemektir .aşk sabır acı çekmektir
ulaşılmaz güç aşk karşılıksız sevmektirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.