Arada Bir Ağlamak Ruha İyi Gelir

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
#1
Kısa bir süre önce Minnessota Üniversitesi'nden William Frey insan gözyaşlarının gerginliğe ve strese sebeb olan kimyevi maddeleri temizleyip dışarı atmak suretiyle ruhi sıkıntıyı gidererek İnsanı rahatlattığını ve ferahlattığını açıklamıştı.


Son günlerde Sovyetler Birliği Tıbbi İlimler Akademisi'nde bir grub araştırmacı, gözyaşlarının fiziki olarak da insanı iyileştirdiğini tesbit etmişlerdir.

Bu çalışmalarında Sovyet araştırmacılar, bazı laboratuvar hayvanlarının derilerinde yaralar açtılar ve sonra onları sinirlendirecek ve ağlamaya sevkedecek hareketler yaptılar. Basit bir ağlama hadisesi neticesinde yaraların iyileşme hızının büyük bir nisbette arttığını müşahede ettiler. Bazı durumlarda yaralan iyileştirmek için gerekli olan zaman, 12 güne kadar düşürülebildi.

Gözyaşı guddeleri çıkarılmış olan hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalarda ise yaraların iyileşme hızının oldukça yavaşladığı görüldü.

İlim adamları gözyaşı guddelerinin, kan dolaşım sistemine bazı kimyevi maddeler ifraz ettiğini, bu maddelerin ise vücudda iyileştirici tesire sahip olduklarını söylemektedirler. Henüz tam bir laboratuvar kontrolünden geçirilmemiş ve tam olarak tesbit edilememiş olmakla beraber ilim adamları bu maddelerin en azından deri üzerinde faydalı bir tesirinin olduğunu kabul etmektedirler.

Kainatta hiç bir canlı abes olmadığı gibi, icra ettiği hadiseleri de neticesiz ve İbretsiz değildir. Gözü veren Zat, ona ait şeyleri de en güzel surette halk etmiştir. Küçük bir canlının hem ruhi hem de cismani ihtiyacını gözyaşı guddeleri İle telafi ve tedarik eden Zat, acaba kainatın halifesi olan İnsanın Hak katında ali olan gözyaşlarını hiç neticesiz bırakır mı?

Kaynak : Sızınti
 
Konu başlatan Benzer konular Forum Cevap Tarih
ZiLaN_21 Hayat 4

Benzer konular